Trhání zubu při plném kojení. Můžu dostat injekci?

lukin
15. srp 2008

Prosím, poraďte mi. Za měsíc mám jít na trhání osmičky, jenže ještě hodlám plně kojit. Jak je to s injekcí a následném kojení? Za jak dlouho se injekce vstřebá a může se vůbec při kojení? Ptala jsem se na to sestřičky u zubařky, ale nedovedla mi odpovědět, spíš řekla, ať normálně přijdu, že tam té látky v injekci stejně není moc. Jenže fakt mluvila nejistě, čili nevím, co si o tom myslet.

lukin
autor
15. srp 2008

Halo, halo, najde se tu někdo? 🙂

nobody
15. srp 2008

analgosedaci myslíš?

jako ono to neublíží ...nebo zatím se tak nestalo .... akorát si naplň před tím flaštičku pro Natálku - pro psychickou jistotu

lukin
autor
15. srp 2008

nobody: Hm, tak dík 🙂 Tajně jsem doufala, že mi někdo napíše, že to vadí 😀

nobody
15. srp 2008

no to bude asi jen obyč. anestezie ...
tak, není se čeho bát 😉

kitty68
15. srp 2008

ty asi to nevadi me pichli po porodu morfin 😀 a taky js kojila, aspon si holka trosku uzije 😵

nobody
15. srp 2008

vadí to strašně moc! 😀 😀 😀 😀 😀

kdybys měla mimino v bříšku, tak by mně to osobně vadilo, i když to nevadí ... ale takto ...
no naplň si flaštičku a hurá .... k těm šíleným a texaským masakrálním zubařům 😀

nobody
15. srp 2008

kitty 😀 😀 já chci taky ... jak se k tomu můžu dostat?

kitty68
15. srp 2008

nobody porod cisarem 😀

nobody
15. srp 2008

ahaaa, takže stačí, když seženu hadry císaře, nějak to zahraju..to nebude extra problém, odrodím nějakou maminku ... mamču .... a pichnou mi to
dík 😝 😝

kapulet
16. srp 2008

lukin mě to čeká taky, ale snažím se trhání oddálit až na doby po kojení. Osmičky mě zatím nebolí, injekce bych se nebála, ale spíš potom trhání, všichni kolem mě po trhání osmičky měli ještě nějakou dobu bolesti a brali léky, tak z toho bych měla větší obavy ☹ zubař ze mě radost nemá, ale nedovedu si představit starat se o mimi tříleté dítě a mít bolesti, to bych já osobně asi nezvládla.

lukin
autor
16. srp 2008

kapulet: Aha, díky za názor, asi máš pravdu. Tak já to teda zkusím oddálit až po kojení - teda aspoň po plném kojení.

listicka77
16. srp 2008

Lukin, já měla nějaké zubní problémy v těhu, dělal mi to kamarád zubař, bez umrtvení to nešlo a říkal, že to nevadí, že to je malé množství a k mimču se nedostane. Tak myslím, že s kojo to bude totéž. Ale je fakt, že po trhání můžou být ještě další problémy. Držím palce. 😉

ladunka
16. srp 2008

lukin, i mně doktor tvrdil, že umrtvení čelisti je vzhledem ke kojení v pohodě (kdo ví nakolik přesné má informace, ale malého syna má, tak třeba to fakt věděl... 🙂 )
Ale když mi trhali osmičky, jednu po druhé, pokaždé to ještě několik dní poté hodně bolelo - paralen to spravil, ale v době plného kojení bych do toho dobrovolně raději nešla.

wobludka
16. srp 2008

myslím, že je to spíš psychická záležitost - při prvním trhání osmičky jsem tři dny fňukala, po čtvrté jsem už odpoledne hrála volejbal 😀 a to byly na každé 4 stehy a odsekávání čelisti... člověk si tak nějak zvykne 😅
nejsem lékař, ale umrtvení přece působí jen několik desítek minut až hodin 😉 asi je to individální, ale lepší než ta bolest, když osmičky zlobí 😖

lukin
autor
16. srp 2008

wobludka: Právě že mě už nezlobí, ale zubařka ho chce přesto vytrhnout. No ale nejspíš poslechnu tady ty holky a přeložím si to, protože asi to fakt napoprvé bolí několik dnů a musela bych chodit i na výplachy, a neumím si představit, kdo by mi pořád hlídal Natálku a taky se starat v bolesti, to raději přesunu o pár měsíců.

ssaara
16. srp 2008

Mně trhali osmičku v 9.měsíci těhotenství,dali mi menší dávku analgézie než obvykle,prý to nevadí. A po vytrhnutí už jsem bolesti,ani jiné problémy s tím spojené, neměla.