Ucpaná mléčná žláza. Setkali jste se s tím někdy?

lenik27
6. bře 2008

Ahoj holky, malého nekojím, ale mlíčko odstříkávám. Dnes se mi v prsu objevila zatvrdlina a na bradavce bílá tečka. Bohužel nemůžu z toho místa už odtříkat. Nesetkaly jste se s tím někdy?

denisocka
6. bře 2008

no ja som mala iba zatvrdnuté a bez bodky a žial u mna to bol absces ! chod si dať teplu sprchu na prsník a rozmasíruj si to v sprche a potom hned odsávaj ,ak to je upchaté,malo by to povoliť 😉

lenik27
autor
6. bře 2008

Deni děkuju, ale zkusila jsem sprchu, masáž olejem, tvarohový zábal a pořád to nepovoluje.

denisocka
6. bře 2008

😒 a ako dlho to trvá? ako to bolí? máš aj červený prsník? teplotu nemáš?????

lenik27
autor
6. bře 2008

Zatím to nezčervenalo, teplotu nemám. Trvá to od rána a začíná to docela bolet. I když po porodu bych spíše řekla, že je to nepříjemné než bolestivé. 🙂

denisocka
6. bře 2008

no mne to tak začalo,teplota mi vybehla až asi na 5ty den ? to auž ale bolo neskoro, antibiotiká mi znážuili len teplotu a aj tak som musela isť operovať absces - až 2x,takže ja by som určite šla k doktorovy ak to do zajtra nerozchodíš
ja som tiež davala tvaroh,zemiak - bramboru 😀 , solux,sprchu a čím viac som davala teplé tým viac tio bolelo. tak to šklbalo a najhoršie v noci - ved uvidíš 😒
ja som to mala pod dvorcom,tiež nič nebolo sčervenané 😖

hedunecka
6. bře 2008

ahoj lenik ja som mala tiez na jednom ked mala heidi 4mesiace zapal/naliaty a tvrdy prsnik/a mne pomohlo rozklepany kapustovy list a zabal z bieleho vina..nechcela som to hned riesit antibiotikami a do 24hod.mi to preslo 😉 oblklad som davala kazdu hodinu a ten list som mala cely den v podprde obcas som ho vymenila

lenik27
autor
6. bře 2008

Deni, díky. Pokud se mi s tím do zítřka nepodaří něco udělat, tak ráno naběhnu k dr. Přes víkend to asi nenechám. Díky.

denisocka
6. bře 2008

lenik,ja som to presne takto nechala - a najhoršie boli noci,to boli také trhavé bolesti ,šak uvidíš či aj ty take budeš mať a potom som šla na pohotovosť až v nedelu,žial-neskoro , v stredu som už bola operovaná a potom za 2 týždne zas 😖 , do tretice ma operácii zbavili až HOMEOPATIKA

ale to neznamená,že to máš aj ty, ja som nproste čím viac tu bombulu masírovala ,tým bola bolestivejšia a zväčšila sa ☹ , ja som tam mala toho zlateho stafylokoka a teplom som si to ešte pekne urýchlila 😨

zusma
6. bře 2008

Určitě tu bílou tečku vymačkni i když to bude trochu bolet. Hned ti odtud bude stříkat mlíko. Já to měla asi desetkrát a jakmile jsem ji vymačkla tak bylo po problému a zatvrdlina zmizela. Dej pak vědět

zusma
6. bře 2008

Taky jsem měla prso ztvrdly a nepomohlo absolutně nic. Jedině dat pryč tu bílou tečku. Je to asi nějaká ucpavka nebo co

bledulka
6. bře 2008

leniku,také mě to několikrát potrápilo...pomohlo: masáže(ale opravdu hodně často a intenzivní) teplá sprcha...bílou tečku jsem propíchla sterilní jehličkou,vyteklo spousta hustčího mlíčka a byl klid...akorát to místo už je u mě náchylnější na opakování (každá další retence byla na stejném místě)....

mně docela pomohl návod od Gedren na diskuzi Tipy a triky pro správné kojení
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zusma
6. bře 2008

Mně se bohužel zatvrdlina na prsu udělala už několikrát a vážně nic příjemnýho. Manža mi to musel fkt násilím rozmasírovat. UDělalo se mi to vždycky přes noc, přestože v noci dobrovolně vstávám a odsávám, ptž malá od konce 1.měsíce spinká celou noc. Vypozorovala jsem, že se mi to dělá na tom prsu, na kterém boku ležím, tak si myslím, že je to tím. Dávám si na to pozor,snažím se spát na zádech a od té doby nic. Myslím, že o tom psali i na kojeni.net.

Ale parkrat se mi udělala menší zatvrdlina i nahoře na prsu a to logicky nemohlo být z ležení. No a objevila jsem tam taky tečku a po vymáčknutí a odsávání to z toho místa dost stříkalo. Pořád tedy prsa při odsávání kontroluji (odsávám víc než kojím) a už několikrát jsem tam právě bílou tečku našla. Na obou prsou. Tak ji hned dám pryc, aby se mi tam neusadilo mliko.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zusma
6. bře 2008

Já ji viděla jen díky tomu že se mi při odsávání bradavka vcucla do odsavacky a tam byla vidět. Jinak ne.

zusma
6. bře 2008

Nevíte čím to je,že se ta bílá tečka udělá?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bledulka
6. bře 2008

mně se to stalo také ze zimy- pár hodin po bazéně...a nyní je to prso víc náchylnější a pokud někde čekám problém,tak právě tam...

veverca
6. bře 2008

Ahojte. Ja som o tom nikdy doteraz nepočula, ale tiež som mala ten problém. Zo zimy to určite nebolo. Prvý krát som sa trápila skoro tri dni- Zatvrdlinu som nahrievala, masírovala, odsávala a nič 😠 . Potom som si všimla tú biela bodku a nechtom sa mi ju podarilo odškrabnúť- mlieko striekalo, úplne sa mi uľavilo 🙂 . Bolo to ako zrniečko piesku. zopakovalo sa to ešte 3 x, ale už som "bodku" hneď hľadala a ani nebolo treba masírovať prsník, len sa tej bodky zbaviť. 😉

mimakro
7. bře 2008

Mne sa to stalo. Bodku som najskôr odstránila sterilnou ihlou a zatvrdlinu potom rozmasírovala a Ondrík potom pri kojení všetko odsal. Tá biela bodka je hrudka tuku zo zadného mlieka, ktorá upchá vývod mliečnej žľazy. Niektoré ženy k tomu mjaú predispozíciu, iné nie. Držím palce.

ivush
7. bře 2008

aj ja som tú bielu bodku mala, no trápila ma asi 3týž! (už som bola totáááálne zúfalá) vedela som, že u musím dostať von, no nešlo mi to...nakoniec sa mi to podarilo pri soluxe...brrr bolo to veľmi ťažké obdobie, tak držím palčeky nech sa toho číííím skôr zbavíŠ.....

denisocka
7. bře 2008

no LENIK - jak to vizerá?????????????????????????