Ukončení kojení. Jak často má pít umělé mléko?

lindapp88
6. kvě 2017

Ahoj maminky. Mám dotaz. Malému je čerstvě 9měsíců a před týdnem se sám odstavil od prsa. Už prostě nechce. Naštěstí nemá problém s UM a s flaštičkou,od malička jsem na noc dokrmovala. Jen ted nevím, jak často? Jako když jsem kojila? Kojila jsem ráno po probuzení,odpoledne,před spaním a pak v noci když se vzbudil. Mám to tak zachovat? Nebo co dáváte k snídani? Vždycky, když mu dám UM a jelikož se všude plazí,nevydrží na zádech ani chvilku, tak strašně ublinkává.. Díky za názory 🙂

swetlusska
6. kvě 2017

Tak podobně bych to zachovala, ikdyž kojení je spíš i na žízeň, ono to UM je víc sytý. Třeba Sunar nám taky ublinkával, lepší je třeba Hipp, je daleko lehčí a je po něm spokojenější. Jinak aby se sám odstavil, to je docela dobrý, to ten náš se neodstaví asi nikdy, bez prsa neusne 🙂

tery_s
6. kvě 2017

Na samoodstav je v 9m docela brzo, ale to bude problém jinde. Nicméně pokud UM, tak třeba jen 2x denně a postupně přejít na plnohodnotnou stravu s kvalitními mlecnymi výrobky a UM můžete od roka klidně vynechat. Ráno kaši mléčnou, svačinu pečivo s lucinou domácí nebo holandia/řecký jogurt atp. Určitě jde od roka nahradit mlecnymi produkty, večer pokud nebude UM dává se hustší polévka, ne sladká kaše ta je super ráno. A jestli už jste UM dávali a nedělá problém zavedena značka, nezměnila bych ji. Občas ublinknout nevadí, nevím kolik toho vypije, jak mezi tím ji a kolik jestli není už UM moc...

lindapp88
autor
7. kvě 2017

@tery_s brzo? Ale zase,když nechce,neudělam nic. Jen mě vždycky kousnul, odstrkoval a nic víc. Nemyslím si,, že by byl nějaký problém jinde. UM dávám jen teda ráno (někdy mi teda přijde, že už to moc nechce, nebo vypije jen trochu) po probuzení a večer než jde spinkat-místo prsu, u kterýho usínal. Takže ráno klidně kaši,jo? a k večeři teda klidně už klidně to,co měl k obědu? masozeleninu? nebo spíš bez masa. Jinak papá krásně. Dopo přesnídávku, odpolední svačinku bílou holandii s banánem třeba,nebo s piškotem. Ale lučina s pečivem mi přijde docela brzo,ne? Nebo ne?

tery_s
7. kvě 2017

@lindapp88 brzo na samoodstav, je to bojkot kojeni z důvodu toho dokrmovani flaskou. Určitě by se s tím dalo pracovat, ale za cenu zahodit UM flašky dudliky a navýšit laktaci.... můžete o tom něco počíst, ale jinak bych si z toho hlavu nedělala nechte to UM třeba před spaním a podle potřeby jednou za den, ale pokud dobře ji i jiné mléčné výrobky je to v pohodě. Ráno ta kaše mléčná nebo ryzova/ovesna/jahly atd k tomu ovoce. Oběd masozeleninovy, odpo třeba bílý jogurt nebo ta domácí Lučina (prekapany jogurt mrkněte někde na postup) a klidně na kvalitní pečivo nebo občas i klasické nevadí, jestli jste zavedli lepek bez problému ? Na večeři polévku od oběda nebo kremovou a jiné zeleninové kaše, pomazanku nebo zeleninu a trochu ryby, jiné maso už večer ne to je těžké. No a na usnuti UM jestli vyžaduje, v noci spis čaj nebo vodu a zkuste kojit aspoň v noci to by se z polospanku mohl prisat. Je tady skupinka na prikrmy kouknete na inspirace jídelníčku v tomto věku 🙂

lindapp88
autor
7. kvě 2017

@tery_s bojkot kojení kvůli flaštičce určitě neni. Flaštičku dostával od doby,co jsme přišli z porodnice. Po kojení měl vždycky ještě hlad a měl flaštičku a nikd yneměl problém pak s prsem. Pak dokonce měsíc,dva možná flaštičku nepotřeboval,stačilo prso, ale ted ho nechce vůbec. Zkusím spíš v noci ten čaj, ale když udělam UM, vypije ho raz dva,tak si myslim,že čaj mu nepostačí. Lepek v pohodě. Kojit alespon v noci jsem zkoušela týden, ale bez úspěchu, ždycky mě jen kousal a odstrkoval.
Každopádně díky za tipy.

alcar
7. kvě 2017

Tak odstaveni v 9 mesicich neni zadna tragedie. Mne se dcera odstavila v 10 mes. taky sama, prikrmy a normalni strava ji stacily a na prso nemela "chut", az doslo k prirozenemu ubytku mleka a bylo po kojeni. Pokud ti nevadi davat UM, tak klidne davej. Ja po odstaveni davala dvakrat denne a od roka a pul uz jen jednou denne. Celkove jsem davala UM do dvou let. Ted zalezi, jestli malemu bude 2x denne stacit, jestli nebude vyzadovat vicekrat.

lindapp88
autor
7. kvě 2017

@alcar já z toho taky tragedii nedělam. Kdyby mu byly dva měsíce, byla bych z toh špatná, ale tim, že už je větší a jí všechno, tak si myslim,že to neni špatně. Možná naopak..vyřešil to sám. Měla jsem stzrach, jak ho budu odnaučovat usínat u prsu a ted vypije flaštičku a za chvíli usne 🙂 Myslim,že vícekrát nevyžaduje. Dávam tedy ráno a večer před spaním a v noci, když se vzbudí.

terezapetrova
7. kvě 2017

@lindapp88 tak me se starší sám odstavil v pulroce. Tim bych se fakt netrapila a už vubec ve 3/4 roce roce neřešila jak navyšovat látkaci jak je uvedeno vyse. Příkrmy a občas um úplně OK.

lindapp88
autor
7. kvě 2017

@terezapetrova já rozhodně už nenavyšuji,ba naopak. KOupila jsem si i homeopatika na zastavení laktace. Muj prvotní dotaz byl, jak podávat UM, jestli ho nedávam třeba málo, nebo naopak. Někde jsem četls, že do roka je stále dúležité, tak abych něco nezblbla 😉

marfushenka
7. kvě 2017

No ja bych to tedy v pul roce i ve 3/4 řešila. UM neni žádná výhra, porad je to jen náhražka a kvalitou to mm je lepsi. Tohle neni odstavení, ale je to bojkot. 🙂

terezapetrova
7. kvě 2017

@lindapp88 jj ja ti rozumím, ja to psala s ohledem na ty příspěvky tady jak je ve 3/4 roce nutné navyšovat láktaci. Ja souhlasím s tebou. Jediné.. proč brát homeo pro zastaveni? Čím méně budeš kojit tim méně se bude tvořit mléko až se nebude Tvořit vubec. Připadne ja pak treba občas odstrikavala ale už nekojila až se klikou přestalo vytvářet.

lindapp88
autor
7. kvě 2017

@marfushenka bojkot čeho? jak jsem psala. flaštičku má od narození. Jenou jsem měla prsa tak strašně nalitý a on mě jen odstrkoval a kousal. Několik dní, několikrát za den jsme zkoušela dávat k prsu a nikdy nic..Nevim, ale když nechce, tak s nim nic neudělam. Někdo nekojí vůbec, tak já 9 měsíců si myslim že je ještě v pořádku 🙂

terezapetrova
7. kvě 2017

@lindapp88 můj mladší mm nechtěl od 7 měs a um proste nechtěl a nenadelas nic. Takže jed mléčné výrobky (mimo jiné) a pil vodu a úplně OK, rovněž schváleno doktory.

lindapp88
autor
7. kvě 2017

@terezapetrova už nekojim a odstříkávám jen, když mam ještě plná prsa. Spíš teda jen jedno 😝 Což už teda neni jako když pil a odsála jsem jednou za dva dny a málo. Homeo mám jako "na urychlení" 😉

terezapetrova
7. kvě 2017

@lindapp88 9 měsíců se supr to každopádně 🙂

monula82
7. kvě 2017

@tery_s hezky si to popsala ten bojkot, lip bych to nenapsala 😉

alcar
7. kvě 2017

@lindapp88 ja chtela kojit do roka, takze u me odstaveni v 10mes. byl ideal. Pokud jsi s tim vnitrne srovnana, tak neres prispevky, ze jde o bojkot atd. Kazde odstaveni je svym zpusobem samozrejme bojkot. I u moji dcery to byl samozrejme bojkot, protoze uz nechtela. Mela rada obycejne jidlo a kdyz spraskala 250g obeda, tak je jasne, ze uz nestala o mliko z prsa. Takze jo...bojkot a nasledne odstaveni. Decka nejsou blbe a rozhodnou si to sami, at uz v roce nebo trech letech. Pokud maly vyzaduje UM i v noci, tak mu klidne jeste ted davej, ale po roce uz bych to zacala asi pomalu odbouravat. I s ohledem na zuby. Jinak, pokud si dobre pamatuju, tak dite by do roka melo mit cca 500ml mleka denne. Ale pocitaji se tam i syry nebo treba pomazankove maslo atd. Ja treba platek syra pocitala jako 100ml mleka, krajic chleba s lucinou taky jako 100ml atd.

lindapp88
autor
7. kvě 2017

@alcar taky jsem měla v plánu kojit rok, ale holt se to zkrátilo o tři měsíce, což neni žádná tragédie 😉 A jak píšeš, pomazánkové máslo,plátek sýra, nebo chleba s lučinou..to už taky můžu dávat? Nebo je ještě brzo? Ráno vypije tak 180ml mléka a před spaním 260, někdy i víc.

tery_s
7. kvě 2017

Já vůbec nepíšu, aby s tím paní něco dělala a za cenu nevím čeho vše zahodila a nabízela cely den prsa... jen píšu, ze by se to dalo řešit. Samoodstav bývá fakt později, ale o to nejde, doporučila jsem přejít z UM na mléčné výrobky a to je vše. Mě se maly odstavil sám v 15m jedl už vše a kojit chtěl v noci, tím mléko došlo, takže to v podstatě taky samoodstav nebyl, ale už jsem UM nezavedla. Kojit do 9m je výborně a vzhledem k tomu, ze jste flašku měli tak dlouho skoro mimoradne, proste je malý pohodar, jsou děti, kterým dáte 2x z flašky a prso už nevezmou 😉 já jsem to jen uvedla ten samoodstav, protože mi přišlo, ze chces ještě kojit, ale malý odmítá prso... v případě, ze kojit nechceš je to takhle v pořádku 🙂

alcar
7. kvě 2017

@lindapp88 no zalezi, jak jsi zavadela prikrmy. Ja dceri teprve v 9 mesicich zacala davat chleba. Ale v 10 mesicich uz jsem ji myslim davala vsechny mlecne vyrobky, krome tvarohu. Ten az po roce.

alcar
7. kvě 2017

@tery_s k prirozenemu odstaveni pry dochazi az po tretim roce. Vsechno, co je drive, je podle me bojkot. Jen nekdy nastane bohuzel jeste v kojeneckem obdobi, coz neni nic neobvykleho, obzvkast vzhledem k tomu, ze se v dnesni dobe maji zavadet prikrmy idealne uz ve 4 mesicich.

lindapp88
autor
7. kvě 2017

@tery_s to je pravda, náš malý je fakt pohodář a jako jeden z mála s tím neměl problém. Vypil třeba flaštičku a klidně si hned po tom vzal ještě prso 😉 Kdyby měl zájem,klidně bych ještě kojila, ale takhle už ne. Nechce, tak ho nebudu a ani to nijak nejde nutit. Asi jsi na řekl, že už je velkej kluk 😎 😅