Ukončit kojení ze dne na den?

nikketa
6. čer 2017

Prosím o radu, syn 8 měsíců, na příkrmech 2 měsíce, baští s chutí a hodně, pije čaj i vodu. Kojila jsem ho až doteď několikrát v noci i přes den, jak chtěl on. Ale teď mi za 3 dny rozkousal bradavky natolik, že už nejsem schopná ho kojit. Otázka je, jestli dál odstrikavat mléko, nebo přejít na sunar? Dá se ze dne na den ukončit laktace?

konidana
6. čer 2017

Určitě odstříkávat , ze dne na den se laktace určitě neukončí. Zkusila bych mu dávat odstříkané a pak bych postupně ještě zkusila kojit třebas aspoň 2x denně. No a kdyby to nešlo, tak ten sunar, no.

panickatlamicka
6. čer 2017

Tak ja. bych dite spis odnaucila u kojeni kousat. 😉

panickatlamicka
6. čer 2017

A jinak samozrejme odstrikavat . Az by byly bradavky zhojene, zkusila bych se ke kojeni vratit. Ovsem to pujde spis v pripade, ze ani caj a ani odstrikane mm nebude dostavat lahvi, ale z hrnecku.

lovely_creature
6. čer 2017

@panickatlamicka jak odnaučit kousat ?

poah
6. čer 2017

Ze dne na den to urcite nejde,strasne by vas bolely prsa.Pokud se rozhodnete skoncit,tak pijte salvejovy caj,po tom mliko mizi rychle a odstrikavejte jen do uvolneni od bolesti. Ja jsem takto ukoncila kojeni asi za 4 dny.

verkaver
6. čer 2017

@nikketa Musela jsem kojení ukončit ze dne na den kvůli obrně lícního nervu. Jde to. Je třeba několikrát denně( mi stačilo 2x) mlíko odstříkat,ne úplně,ale do úlevy. Postupně,když nebude stimulace,nebude se ani tvořit mlíko. Během pár dní vše úplně v pohodě 🙂

nikketa
autor
6. čer 2017

Děkuji za rady, zkusim odstrikavat, ručně mi to ale nejde, dala jsem dohromady sotva 40 ml z obou :( poradíte nějakou levnější odsávačku? neplánovala jsem takhle skončit, ale už se to fakt nedá vydržet, odnaučit bych ho to chtěla, minulý týden to dělal spíš ke konci kojení, teď už kouše hned na začátku, holky já bolestí brečim, teče krev a už mám strupy, zítra jdu k doktorovi, jestli už nemám zánět. 😢😢

karlajasmine
6. čer 2017

@nikketa ty jo je mi te hrozne lito. Kdyz me syn zacal kousat tak zabralo rict mu durazne 'ne' a pak vysvetlit, ze kdyz kouse, tak pak neni mlicko, a prso mu vzit a nabidnout az pri pristim kojeni. To pak hodne rychle pochopil ze jakmile kousne tak prso nebude.

panickatlamicka
6. čer 2017

@lovely_creature. vzit hned prso, kriknout (ale nevydesit)JAU, BOLI! Prso zas vratit. kousne-zas: au, boli, vzit prso a zkusit dat za chvili. Z 99% to funguje. Kdyztak tady ve wiki mk je o tom taky clanecek. 🙂

panickatlamicka
6. čer 2017

Zkus mazat purelanem. Preji brzke zhojeni. @nikketa

katkaajirka
6. čer 2017

Když synovi kolem devátého měsíce rostly zoubky, začal mě i kousat. Dala jsem si na prso kojící klobouček a vysvětlila mu, že buď nebude kousat a dostane své prso, nebo bude pít přes klobouček 😀 od té doby nekouše

kihan
6. čer 2017

@nikketa ja som pri bolavych bradavkach pouzivala aj chranice bradaviek od medely. Bradavky tak boli na vzduchu, bez kontaktu s oblecenim. Len pozor na predklony 😉

nikketa
autor
6. čer 2017

Děkuji holky, ráno jsem to zkusila i s kloboučkem, ale kousl stejně a bolí to jak čert, zakousne se a táhne, za celý den jsem ho kojila asi třikrát a max minutu, je to utrpení :( je mi to tak lítol už na spaní připravím mlíčko, a v noci zkusím kojit, to si cucne většinou na chvíli a hned usne❤

ladyhacek
6. čer 2017

M syn kousnul 2x (jednou mi tekla krev) řekla jsem mu, že mě to bolí a že pak už mlíčko pít nebude, že se to nesmí > pak už nekousal.
Sunar je samozřejmě na tobě. Já odstavila v 18m že už mě to vyčerpávalo - kojení xkrát za den a xkrát přes noc
Laktace se ze dne na den nepřestane tvořit já si asi 3 dny odsávala - prsa se dost nalévali ale trvalo asi ještě další měsíc či dva než mlíčko přestalo téct, ale prsa se už nenalévali
Myslím, že kojení za každou cenu nemá cenu jde přeci i tebe 🙂 Proč má maminka trpět? Kojení by měla být radost 🙂

viridie
6. čer 2017

@nikketa Ahoj 🙂 Já Tě chápu, dcerka mne v také v jedné fázi začala také kousat, rovněž jsem zvažovala kojení utnout ,ale jak píšou holky výše-opravdu zafungovalo dítěti rázně říct, že kousat se nesmí, vzít na chvíli prsník a zkoušet znova. Fakt to během jednoho dne pochopila a bylo po hryzání. 🙂