Umělá výživa: Čím krmíte?

vlkrenata
5. bře 2012

Ahoj, mám měsíční miminko a krmíme umělou výživou Nutrilonem. Krmíme co 3h. Malá je však stále nedojezená a pila by i více než je doporučená dávka. tj. td 120 ml /130ml/ Když jí dám více tak to vypije, ale je jí pak těžko a ublinkává. Máte někdo zkušenost, že jste přešli na jiné mléko a problém ustal? Co Nutrilon extra? nebo H.A.? zlepšilo by se to?

mamkamarketa
5. bře 2012

pokud davas normalni UM,tak HA UM ztraci smysl 😉 byt tebou poradim se s dr. ale zase bych ji toho nedavala moc,pac by ji potom bolelo brisko. a krmeni kazde 3h mi u novorozence nepripadaji nenormalni
@vlkrenata

karchinka
5. bře 2012

našeho chlapečka jsme taky od začátku měli na UM, dávali jsme Bebu a v množství jsme se spíš řídili tím, jestli nám pak vydrží ty 2,5 až 3 hodinky bez flašky, když mu to na ten čas přestávalo stačit, tak jsme vždycky přidávali 30ml/jedna odměrka. Myslím si, že značkou mlíka to nebude, pokud nemá žádné jiné problémy... nám doktorka říkala, že miminka neznají míru, že by pila a pila, ale u té UM se to musí trošku krotit, ať se prý moc "nenatáhne" žaludek 🙂 to ublinkávání může být právě tím přepitím, i když malý nám ublinkával snad až do roka, některá miminka to dělají 🙂 ale jestli máš dobrou doktorku, tak to zkonzultuj s ní... Jo, a HA UM se prý hlavně dává, když u toho ještě trošku kojíš, aby se to nějak nebilo, takže pokud ještě nekojíš, tak asi zbytečné
@vlkrenata

ilonne
5. bře 2012

@vlkrenata Zkus Nutrilon Comfort, ten by měl být na snadnější trávení. My ho kombinujeme s HA a jsme spokojení.

beruska24.9.
5. bře 2012

@vikrenata - souhlasím s @mamkamarketa - ha je zbytečné, když už mimi dostává normální um.

naše maličká je od měsíce také na nutrilonu (klasickém), jako maličké mimi ublinkávala také (neřešila jsem, jen nesmí mimi zvracet obloukem), teď je ji půl roku, měsíc papá příkrmy, ublinkávání se výrazně zlepšilo (spíš blinkne, když řádí na bříšku a snaží se o pohyb vpřed) a um pije po max. 3h. pořád, po příkrmu po max. 2h.

mili01
5. bře 2012

Ahoj, po císaři jsem se v porodnici nerozkojila, tak už tam dali naši malé sestřičky Nutrilon. Doma jsem se rozkojila, ale málo, jelikož jsme měli doma hladoše hladovýho 😀 Kombinace kojení a pak dokrmení Nutrilonem taky nezabrala, tak jsem začala kupovat Extra (nebo Comfort?) - prostě to, co vydrží déle v bříšku a je pro lepší zasycení hladošů hladových 😀 Aby mě tady nikdo neukamenoval - ohledně kojení jsem zkusila vše - absolvovali jsme kontrolná kojení u doktorky, měla jsem doma laktační poradkyni, brala homeopatika - jednoduše když je dítě jednou hladoš a nestačí mu nic, museli jsme dokrmovat. Po 4.ukončením měsíci jsme přešli na příkrmy (zeleninka, maso, ovoce, kašičky - vše postupně) a já zase začala kupovat normální obyč Nutrilon - najednou jí stačil. Teď už máme Nutrilon pokračovací - 2 - a pijeme stejně jenom ráno a večer, případně v noci, pokud se vzbudí - kojení v 6.měsících utla úplně a přes den jí už "normální" stravu v rozmixovaném stavu. Co se blinkání týče, taky ublinkávala když jsem jí dala odkrknout - ale nikdy to nebylo obloukem, tak jsem neřešila.

kachen
5. bře 2012

Souhlas s @mamkamarketa H.A. je zbytecny. Bud rada, ze ho nemusis davat. Zkusila jsem od kamosky, a no fuj teda. Krmeni po 3 hodinach je normal a ublinkavani taky. Mozna zkus akorat zmenit znacku. My presli z Nutrilonu na Hipp (v ruzove krabicce), byl hustsi a mala mela po nem klidnejsi brisko.

kachen
5. bře 2012

@mili01 Proc by te mel nekdo kamenovat? Ja jsem taky dokrmovala a myslim, ze kazdymu je po tom prd. Jen dotaz, davas male mliko jen rano a vecer? Ja teda jeste 3x denne, ale nevim, jestli to uz neni moc.

crca
5. bře 2012

@kachen jen vstoupím do diskuze 😅 děcka měli UM do 1,5roku 3x denně 😅 takže neboj,klidně dávej když chce 😉 měli ho vždycky ještě odpoledne když se vyspali,takže ráno,odpoledne,večer 😅 Holka ho má vlastně do teď 😀 Ráno,večer a v noci má taky flašku 😀

mili01
5. bře 2012

@kachen Ano, už jenom ráno a večer. Na 6-měsíční kontrole jsem konzultovala s doktorkou, vypsala jsem jí náš jídelníček v množstvích, ráno malá vypije cca 120 ml mléka a večer 240, někdy se vzbudí v noci a vypije tak 90 ml (ale to je výjimečný). Tak jsem se bála, jestli těch 360 (resp. občas 450 ml) není málo, když všude se píše půl litra denně. Doktorka mi ale řekla, že do toho mléka se jí počítá i odpolední svačinka (dáváme ovoce a 125 ml jogurt) a i večerní kaše (tak 130 ml), jelikož je taky mléčná. tudíž máme splněno. Já jsem na oběd přestala dávat, protože jsme to najednou nestíhali jíst, jak jsme zavedli odpolední svačinku - resp. mi nikdy nechtěla pořádně sníst zeleninu s masem, když před tím měla mléko - nebo když jsem jí to vystřídala a zeleninu dala ve 12:00, v 14:00 mléko, tak zase nechtěla v 16:00 odpolední svačinku... tak jsem to mléko přes den "vyhodila", teď má ráno když se vzbudí mlíčko, v 10:30 jabko s hruškou, jde spinkat, když se vzbudí (cca 13:00) dostane zeleninu s masem, kolem 15:30 odpolední svačinku, spinkáme, v 18:00 večerní kaši a pak po koupání ve 20:00 mlíčko.
Jo - a jak jsem jí takto uspořádala jídlo, konečně mi začala přes den normálně spát - 2 hodinky kolem poledne a pak ještě hodinku odpoledne v kočárku. Předtím to byl boj...

andy80
5. bře 2012

Zkus Nutrilon Extra, je více sytící. Stejný problém jsem měla s dcerou. Po dvou hodinách řvala hlady a držela jsem jí hodinu na čaji než jsem mohla dát další dávku. Vyřešil to Nutrilon Extra, po něm vydržela přes den 3-4 hodiny úplně v klidu a v noci spala dokonce 6 hodin oproti obyčejnému Nutrilonu, kdy i v noci se mi budila po 2,5 hodinách. Ale pokud ho budeš zkoušet, vytrvej. Účinek se nedotaví hned po první dávce, ale trvá to tak 3 dny než se to srovná.

kachen
5. bře 2012

@crca
@mili01 Dik. Mala vypije 3x denne 200ml. Ja se prave snazim ji to nacpat 3x denne. Tak jsem si jen rikala, jestli to moc nehrotim. Tak u toho zustanem.

elana
5. bře 2012

podle mě na tohle nejsou pravidla...já dávám 120ml UM (ale s 1 odměrkou mléčné kaše místo 1 odměrky UM) k snídani, potom 60ml UM k obědu (obvykle něco málo nechá), 150ml UM k odpolední svačině (nahradím brzo jogurtama, ale zatím pije HA mlíko), 180ml UM se 2 odměrkama nemléčné kaše na noc a nad ránem ještě 150ml UM.

vyhovuje nám to tak oběma, malý je sytý, přibírá pořád spíš na spodní hranici těch doktorských tabulek (proto to ranní kašomlíko), tak myslím není důvod počítat mililitry.

vlkrenata
autor
6. bře 2012

ahoj všem díky za Vaše názory! 🙂 Zkusim Nutrilon - Comfort.
Ještě s tím čajem. Když dáváte umělou výživu tak dáváte i čaj v mezičase i u novorozence?

elana
6. bře 2012

@vlkrenata dávala jsem, trošku fenyklového od Hipp po lžičkách, ale stejně mi ho blinkal. A dávala jsem ho jen proto, že mám prcka červnového a když mu byl měsíc-dva, tak přišly ty šílený vedra. Jinak podle mě je zbytečné ho zavodňovat čajem, z UM by měl mít vody dost.

ronyx
6. bře 2012

@vlkrenata Můj malý má 3 měsíce a je taky na Nutrilonu.Od začátku jsem ho krmila co 3 hodiny,to je správně 😉 a taky je jedlík a doporučená dávka na krabici mu nestačila,takže se vůbec neboj miminku trošku přidat 😉 Každé dítko je individuální a má jiné trávení, nejde se řídit nějakou tabulkou,jedno vypije míň a druhé víc než je uvedeno.Já svému Krisovi dávala taky víc a časem se to ustálilo a teď už pije přesně kolik má.To že ublinkává je normální,to se nic neděje.Takže buď v klidu.Pokud nějak moc nezvrací a nevyhazuje to celé,tak bych značku určitě neměnila 😉

ronyx
6. bře 2012

@vlkrenata Jinak čajík dávám od narození,feniklový granulovaný od Hippu,je od 1 ukončeného týdne.Ale dobrý je i ten sáčkový.Z umělého mlíčka dost suší,takže se neboj mimču nabídnout v mezičase čajík a nech ho ať si klidně vezme kolik chce.Nemusíš nijak přesně dávkovat. 😉

beruska24.9.
6. bře 2012

@vlkrenata - čaj nedávám vůbec, od 5m. příkrmy, tak při a po příkrmu převařenou vodu, jinak jen um a v mezičase mezi um také nic. pokud je dítě jen na mléku (um nebo kojení), tak další tekutiny nepotřebuje 😉

hanka208
5. bře 2013

@andy80 Dobrý den, tak to vám závidím. My zkoušíme taky Nutrilon Extra pač malý se pěkně rozbaštil a nepozoruju žádný rozdíl od normálního. Kolikrát nevydrží ani 2 hodiny. Vypije třeba 120 a za půl hod. zas řve hlady a neuklidní ho nic než další dávka, tak mu dáme kolikrát ještě 60ku. Je to strašný baštík a na to že mu je měsíc a půl tak podle dávkování na krabičce jíme spíš za dva. Jinak spinkat začíná dýl v noci to vydrží i 5 hodin. Ale jinak dýl než 3 hodiny nespí.

superkousky
5. bře 2013

Nutrilon Extra není k ničemu.Od normálního je rozdíl akorát v ceně 😠 .Po Nutrilonu malej zvracel a pomohl nám přechod z Nutrilonu na Babylove.Jukni na recenze .On Nutrilon není zas taková jednička,jen má velkou reklamu a nemocnice ho asi dostávaj zadarmo,proto ho tam všen cpou.....Je plno levnějších a kvalitnějších značek 😉

Recenze - http://www.emimino.cz/zkusenosti/vyziva/kojenec...

smoulenka
9. kvě 2016

no teda jak to tu ctu jsem v rozpacích ze všech stran :D hlavne holky dodržujte aspoň tech 2,5 hod rozmezi podavani mlika krmite 1r,4rrano 7rano 10 dopoledne a nedokrmujte vzdyt jim zaděláváte uz od mala na obezitu :(

monikagurthova
9. kvě 2016

@hanka208 Ja vám poradím z vlastní zkušenosti, ve chvíli kdy po pul hodině dokrmite dostáváte se do začarovanýho kruhu kdy pak mimco nevydrží a za chvíli budete krmit porad a malý bude tlustý. Pokud se ozve po krmeni mala dam ji fenyklový cajik cucne si a spinka. Oni totiž uz potom nemají vyloženě hlad jen jak jim to chutná tak by to do sebe rvali porad a takhle mu vypestujete obezitu. Zkuste to jednou vydržet a klidně nabízet ten cajik a uvidíte on si pak po těch 3 hodinách vezme sice o neco víc, ale v součtu to nebude tolik jako když mu budete dávat porad 🙂 ja to mam odzkousene na malé taky mi to děla 🙂 pevné nervy my jsme ti dospěli co musí mít rozum 🙂

hojda
9. kvě 2016

@monikagurthova tomu miminku už jsou 3 roky a 3 měsíce 😀 😀 😀 😀

monikagurthova
9. kvě 2016

@hojda no jo ty brdo 😀 ted koukám na datum 😀 jo to je to nevyspani 😀

petra513
16. čer 2016

Ahoj holky, ráda bych Vám nabídla přivýdělek 800Kč za účast na diskuzi v Praze pro maminky s dětmi do 6 měsíců, která by se týkala přikrmovacích doplňků. Pokud by Vás zajímalo více info a měly byste zájem, napište na mail: petra513@centrum.cz. Do mailu přiložte na Vás i telefon, zavolám a vše vysvětlím 🙂

luciestancova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soniacer
19. črc 2017
Uživatel soniacer je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od soniacer.

já mám ten stejný problém a přemýšlím jestli nemám zkusit přejít na sunar .. Z diskuzí jsem vyčetla, že jde o opravdu kvalitní um .. Myslíte, že je to dobrý nápad ? Nepřikrmuje tu některá z vás sunarem ?