Usínání u kojení. Jak řešit?

nina2022
4. čer 2022

Holky stávalo se Vám, ze mimčo 7 týdnů vam začlo usínat při kojení? Dám do postýlky probere se a chce znovu pít. Jak jste to řešili?

inssomnia
4. čer 2022

@nina2022 společné spaní, u kojení pomalu přestává usínat před třetími narozeninami. Obtěžuje mě to mnohem míň než v noci k dítěti vstávat...

palja
4. čer 2022

@nina2022 pokud usíná tak pod bradičkou směrem k uchu "polechtat" ukazováčkem, aby se mimi probralo a pilo. Ukazovali mi to tenkrát u první dcery v porodnici, když byla spavá kvůli žloutence.

nina2022
autor
4. čer 2022

@palja to už u nás nefunguje 🙁

martiniquest
4. čer 2022

Spolecnym spanim

nina2022
autor
4. čer 2022

@martiniquest on mi usíná v náručí, dám ho do postýlky a je zle

mourovatakocka
4. čer 2022

@nina2022 Kojit vleže, odpojení si ani nevšimne, a spát společně. Easy. Lepší než se několikrát za noc potácet z postele na krmení.

nina2022
autor
4. čer 2022

@mourovatakocka v noci se spaním nemá problém, to ho dám do postýlky a dobrý.

biciklissie
4. čer 2022

Asi te nepotěšim, ale u nás to byl jeden z hlavních důvodů, proč kojení nedopadlo. Od porodnice syn u kojení silene usínal. Pořád dokola, pár cucnuti, spánek a tak stále. Pořád jsem budila vsim (lechtani za ouskem, pod bradickou, dloubani na krčku, na plosce nohy, mezi zebry, studeni namocenou zinkou), pak taky přehazování z prsa na prso. Všechno zabíralo buď chvilku nebo vůbec. Přitom lahev ho úplně nabudila a pil jako vzteklý, jak měl prso, tak byl v limbu. Myslela jsem, jak trochu vyroste, tak zesílí a přestane tak tvrdě a pořád spát. Možná, trápili jsme se takhle dva měsíce a pak to vzdali. Asi není jiná rada než brutálně budit, přehazovat na prsou nebo, jak rádi holky, prostě spát společně a non stop kojit.

maxulekapcule
4. čer 2022

Já mám úplně to stejny, malý má přes půl roku

mourovatakocka
4. čer 2022

@nina2022 Myslela jsem na to večerní uspání - nakojit vleže a ani by si nevšiml, že je hotovo.

kafr
4. čer 2022

@nina2022 znám, vyzkoušela jsem vše, co kdo poradil- lechtat pod bradičkou, štípat do paty, dokonce i hlasité videohovory s kde kým, babičky to vyloženě bavilo... Vše marné, pila chviličku a pak 20 min spala, vzbudila se a měla hlad, tak znova... 🤷 Co pomohlo? Neřešit, kojit, odpočívat, kojit, odpočívat ... Manžel, než šel do práce, tak mi namazala 2 poctivé krajíce, uvařil konvici čaje a přinesl na noční stolek, protože jinak bych se nenajedla, jak byla neodložitelná!
Neboj, je to jen období, až víc přibere, nebude mimčo tak spavé.
Je pravda, co radí holky, kojení v leže bylo nejpohodlnější.

ferda90
4. čer 2022

@nina2022 ahoj, Filípek ze začátku u kojení taky usínal. Většinou stačilo pošimrat nebo pohladit. A taky společně spaní 😍Spíme spolu do teď, bude mu 16 měsíců 😍

krisstina93
4. čer 2022

Kojim v leze u sebe v posteli. Buď usnem obě a nebo malá za chvíli odpadne a já se odplizim pryč.

nina2022
autor
5. čer 2022

@krisstina93 a jak dáváš odrihnout když ti usne vleže a jdeš pryč?

nina2022
autor
5. čer 2022

@mourovatakocka a jak dáváš odrihnout když ti usne vleže? To se neprobudí když ho vezmeš do náruče?

kafr
5. čer 2022

@nina2022 já odříhnout nedávala. Dcera neříhala. Mudr mi na to řekla, že rihat se nemusí, že když je dobře přisátá, tak neprisava vzduch, tak pak nemá proč rihat.

nina2022
autor
5. čer 2022

@kafr nj ale to ne se vždy podaří že je dobře prisate a mě se i během kojení odpojí a pak zas ji

jjasmina
5. čer 2022

@nina2022 společné spaní a kojit dle potřeby. Odrihavat jsem taky nedávala, nepotřebovala to.

inssomnia
5. čer 2022

@nina2022 odříhnout může i vleže na bříšku, to se neprobudí 🙂 když jsem měla hlavu na polštáři a mimino na hrudi bříškem ke mně, tak to šlo. Ale taky jsme nebyli extra krkací.

krisstina93
5. čer 2022

@nina2022 odkrknout nedávám, nedávala jsem ani u jednoho dítěte, nebylo to třeba.

mourovatakocka
5. čer 2022

@nina2022 říhání jsem řešila přes den, v posteli ne 🙂 Proč budit polospící dítě 😊

triskova_v
7. čer 2022

Mam to stejny s rocni. Nakojim, dam do kocaru a jdu courat ven. To usne a spi 🙂

zuzurox
7. čer 2022

Nechat spát na prsu

klecanda
7. čer 2022

Bylo by divny spíš kdyby neusínal. Kojení není jen prostředek k nakrmení. Koj, jak si dítko řekne, buď v pohodě a užívej si miminka❤️

ivis_b
7. čer 2022

Vím, o čem mluvíš, myslím, že většina holek tady to vůbec nepochopila. Že usne u kojení je v pořádku, ale že usne dřív, než se stihne kloudně napít, je problém. Moje dcera měla takové období asi měsíc, měla do toho novorozeneckou žloutenku a bylo to šílený, pořád by jen spala. Nepomáhalo vlastně vůbec nic, ještě tak občas svléknout jen do plínky, ale často ani to ne. Netuším, jak by tomu pomohlo společné spaní, ona prostě jen se zakousla, tak vytuhla. Byla jsem zoufalá, ale dokud dítě normálně čůrá, tak prostě vydržet, je to jen období.

ovcekoule
Odpověď byla odstraněná
Zobraz