Usínání u prsa

lidmila297
17. lis 2018

Budeme mit rok v prosinci. Pres dne spíme 2 a usne u prsa a vecer taky u prsa v noci se budi a bez prsa zpatky neusne. Dudlikovy tip neni mame doma asi 15 různých dudlik a ani jeden nechtel a nechce. Mě nevadí ho takto uspává. Ale najdou se osboby v domácností kterým jo. Každopádně nechci aby plakal nebo se stresoval. Jen jestli máte možnost rady byla bych ráda a vděčná. A kojit chci mléka mám na rozdávání hlady se nebudi jen prpste pi me chce prso usne a je to takto 4 az 5 za noc.

mrs_v
17. lis 2018

Za mě bych dělala co vyhovuje mně a mému dítěti a na ostatní osoby v domácnosti bych se vyprdla. To není jejich problém a ani tvůj, když to nevnimaš sama jako problém. Malé jsou 2 a když je se mnou taky bez prsa neusne. Roční dítě je v podstatě ještě miminko...

lidmila297
autor
17. lis 2018

@mrs_v Děkuji moc taky to tak cítím a mám za to že malý si řekne kdy nechce mléko a prso. Ale pro klid se radši ptám jesli nejsem divná že skoro v roce usina u prsa.

mrs_v
18. lis 2018

@lidmila297 ne opravdu nejsi. Dceři kolem roku začaly růst zuby a nekojit ji, tak bych se zbláznila. Jsem znova těhotná a kojim furt i když na sucho a kojí se výrazně méně nežli před “obdobím sucha”, ale na usnuti je prso furt to “nej”. Taky od některých poslouchám že by měla spát sama a ideálně v jiným pokoji (zajímalo by mě jak to v 2+1 udělat), ale tohle jsou jejich představy, jejich problémy. Ne naše. ;)

alesiaps
18. lis 2018

Divná nejsi! Já takto dceru uspávala po obědě do 2,5. Ve chvíli, kdy jsem přestala kojit, přestala přes den spát. Kdybych neuspávala prsem, už by asi dávno přes den nespala. A co se týče noci, je to jen na tobě, jak dlouho ti to nebude vadit. Já to dceři utla asi ve dvou letech, už jsem chtěla spát v kuse.
Pokud tě to neobtěžuje, pokračuj v tom. Byla by škoda se obrat o nejjednodušší uspávací nástroj.

Svoji, nyní 4měsíční, dcerku hodlám uspávat stejně, dokud bude potřeba. Vyhovuje mi to.

A z okolí znám spoustu maminek, co to dělají stejně. 😉

olga_
18. lis 2018

@lidmila297 Je to jedna ze zázračných funkcí prsa a kojení, takže jen tak dál 😉.

yvarp
18. lis 2018

Taky to tak mám, akorát mě už to noční kojení tak úplně nevyhovuje, protože bych se ráda po roce konečně vyspala 😁

ange_de_la_morte
18. lis 2018

jééé co by bych já dala za to aby se syn v roce chtěl ještě kojit - stejně s námi spal v posteli do 2 let a kdybych ještě kojila ( nebo alespoň on nesabotoval prso úplně) - všichni bychom měli noci ještě o něco pohodovější - takhle jsme hledali dudlka nebo jsem vstávala pro pití .... myslím že to děláš správně , ale s partnerem ( pokud on je ten komu to v domácnosti nevyhovuje a nemyslíš třeba psa 😀 ) tak s tím bys to ale asi měla probírat - proč a jak a že tak to cítíš ... alespoň já jsem taková že to mám potřebu to rozebírat než chodit kolem sebe

olsett
18. lis 2018

dokud kojíš, usínání u prsa je super, moje první byla přesně takhle do dvou let, kdy jsem ji pak odstavila. Důležité je, jestli to vyhovuje tobě, na ostatní se vyprdni, popřípadně vysvětli, že to ti to vyhovuje a je to naprosto normální, v pořádku a prospěšné. Hodně štěstí

kosi_cek
18. lis 2018

Nejmenšímu byly 2 r a máme to doma stejně, až na to, že to nikomu nevadí. Už se tedy párkrát stalo, že usnul bez prsa, buď jsem byla pryč a nebo mi bylo tak špatně a cítila jsem se "vydaddlaná". Hodně záleží na dítěti, malý je takový rozumný kliďas a nemám potřebu mu to nějak zvlášť korigovat, přináší nám to oběma pohodu. Ale zažila jsem i agresivního kojence, který si kojení na mě nepříjemně vynucoval, takže mě to k jeho usměrňování vedlo. Opravdu v tomto záleží jen a jen na vás dvou a jak to mezi sebou máte...A navěky to trvat opravdu nebude, takže vychutnávejte tyto chvilky, dokud jsou, i když někdy je to krapet přes čáru (protože člověk má dost a potřeboval by, aby bylo tělo zase jen jeho, aby si odpočinul, jenže odpočinku ještě bude)...

drakenn
18. lis 2018

Osobám v domácnosti to nemá co vadit! Jsou to tvoje prsa!

lidmila297
autor
18. lis 2018

Maminky dekuji každé co jeste mi napsala. Moc si toho vážím za rady a postřehy. Me to samozřejmě takto vyhovuje malý ma sice 7 zubu sem tam zapomene a malinko skousne ale to ke kojení asi patří. Takže jsem ráda ze jsem normální a nejsem sama co využívá prso ke spaní dítka 🙂 děkuji moc jeste strašně hodně a zlaté maminky 🙂

hanula311
29. lis 2018

Syn bude mit 18 měsíců a stále ho uspavam u prsa,tak jak prvního syna do 2 let😊

lidmila297
autor
30. lis 2018

@hanula311 A prosím jak jste ho pak od toho odstavila?

hanula311
30. lis 2018

@lidmila297 Ve dvou letech jsem mu to zacla vysvětlovat. Takže ještě nějakou dobu musel aspoň prso držet 😊a pak už v pohodě zapomněl na nějaké kojení.

amaliekvidova
30. lis 2018

@lidmila297 Dcera taky usínala u prsa a v noci se budila i 15x jen aby si cucla. Vydržela jsem to 6 měsíců a pak řekla dost. Naučila jsem ji usínat přes den bez prsa. Dva dny pět minut plakala a pak usla. Já ji hladila a zpívala. Když uměla tohle, nechala jsem ji usínat s manželem a průběh byl stejný, pět minut pláč a pak spala. Po sedmi dnech jsem už spala s ní. Samozřejmě jsem ji přes den mazlila, aby věděla, že tu pro ni jsem. Chtěla jsem kojit déle, ale byla jsem hotová a nevydržela bych už ani den navíc.