Už nepotřebuje kojit? Mám ho odstavit?

piskott85
18. zář 2010

Dobrý den maminky,
mám takovou otázku nevím si rady s kojením , malý má už skoro 8měs. takže máme už i příkrmy ale doteď se mi dařilo podávat příkrm ale i kojit ale poslední 2dny se vůbec nechce chytit bradavky a prostě nekojím když má žízen napije se raději čaje a já si vůbec nevím rady co stím??že by už nechtěl kojení??nevím proč se to stalo zničeho nic se nechce napit bud se otáči a nebo se prostě vzpouří že to se mu nelibí..ani v noci nechce pít když tak si lokne raději čaje.stalo se to některé z vás??mám to přestat zkoušet a prostě ho odstavit??děkuji za rady Jana

bocinka
18. zář 2010

Ahoj, tak asi před měsícem jsem řešila stejný problém... malá prostě přestala chtít... zkus se mrknout na kojeni.net, ale nevím jestli to pomůže, my máme sestřičku lakt. poradkyni a nepomohlo nic, během dvou tří dnů se mi prostě malá odstavila a nekojíme... asi už nemá potřebu.... prý si z toho nemám nic dělat a nutit nepomůže... teda u nás ne, malá má navíc moc zubů a když nechtěla, tak mě prostě kousla do krve.... 😠

fender
18. zář 2010

Když nechce tak nechce, no a? 😅 Výživově / energeticky už mu to stejně nic moc nedá tak bych si s tím fakt nedělala hlavu, vždyť už je to velký chlap... aspoň nebudeš mít problém s odstavováním 😉
Náš malej měl MM do ukončeného 7m, pak byl na sunaru a ten pak později po obou svačinkách taky sám přestal chtít.

majmuna
18. zář 2010

syn se mi taky odstavil sam hned,jak jsem zacala s prikrmama...presne jak pises,odvracel se.
Z lahve mi ale mliko pil....myslim UM,odsavat me tenkrat ani nenapadlo.Jak to dopadne tentokrat nevim,ale tak nejak doufam ze se sama taky odstavi.Neresila bych to a snazila se najit vyhody nekojeni....snad me tu nekdo ted neukamenuje 😀

olzden
18. zář 2010

@piskott85 Zdravim, pozri si stranku: www.mamila.sk, radia tam svetovi odbornici na dojcenie - ako napr. Dr. Jack Newman. Ak mozes a mas chut este pockaj s odstavovanim a mliecko zatial odsavaj a malemu podavaj taketo mliesko lyzickou alebo poharikom, nikdy nie flasou. Aj v tomto obdobi ma mliecko pre tvoje dieta velky vyznam. ja som svojho syna dojcila 1,5 roka a sme si to obaja uzivali. drzim ti palce

piskott85
autor
21. zář 2010

@bocinka moc děkuji za tvoje zkušenosti Alešek teda ještě pořád zoubky nemá ale taky nic nepomohlo prostě už týden nechce a tak už ho nenutím taky mi hodně známých říkalo že nutit nepomůže.tak jsem ráda že to nemáme jen my takový problém a aspon mě to už nebude tak štvát. 😉moc ti děkuji za napsaní 🙂

piskott85
autor
21. zář 2010

@fender děkuji že jsi napsala taky si to řikám že aspon nebudu mít problém s odstavováním ale i tak mě to chvili štvalo ted už to moc neřeším taky mu dávám sunar a on si sním je spokojený.a jak píšeš že i ten ti potom malý přestal pít tak uvidím jestli až se ho dopije taky se to sám odnaučí a nebude ho pít.ale moc díky a přeju krásné chvilky s malým 🙂

piskott85
autor
21. zář 2010

@majmuna ahojík jojo tak jak píšeš i mi z láhve pil normálně a jedl taky co jsem mu dala jen když měl pít MM tak to byl kraval jak blázen a pořád se otáčel .tak už je to týden a vůbec mu to nechybí dokonce jsem našla že miminkám to už nechutná když znají jiné a snad i lepší chutě tak už to kojenecké mlíčko nechcou.tak hodně zdaru a at jen roste do krásny a dělá vám jen a jen radost 🙂

piskott85
autor
21. zář 2010

@olzden ahojík moc děkuji za příspěvek podivám se tam moc děkuji ale jak mi každý říkal nenutit a Alešek už týden nechce tak uvidím ale asi se opravdu sám odstavil a už to mlíčko nepotřebuje.ale i tak moc děkuji za radu 🙂

bufina
21. zář 2010

@piskott85 A nedáváš mu ani UM z lahvičky? Sem teď někde četla že dítě do roka by mělo vypít každej den asi 750 ml mlíka, takže my zatím kojíme asi jen proto. Mlíko má už jen tak na žízeň. V jejich věku jim to fakt už nic jinýho nedá a o nasycení nemůže být ani řeč 😀

bufina
21. zář 2010

@piskott85 A co takový ty Sunary s příchutí, banánový atd., to jste nezkoušeli?

piskott85
autor
21. zář 2010

@bufina jojo já mu dávám nutrilon taky jsem četla že musí mít aspon 2dávky mlíka za den a i mi to říkala kdysi doktorka.tak ale spon se nemusím bát že se bude špatně odstavovat alešek to udělal za mě a odstavil se sám. 🙂

piskott85
autor
21. zář 2010

@bufina a takové ty ochucené mlíčka to ještě nedávám jen čisté.bez příchutě. 🙂

iris
21. zář 2010

Tomík se odtsavil taky sám, týden před 1. narozeninami...prostě se odmítnul přicucnout, tak jsem mu dávala pak asi 2 x denně UM. 😉 Prostě si sami řeknou, kdy už jsou na kojení "velcí".Aspoň nebudeš muset pracně odvykat...