Užívám kortikoidní mast. Mám přestat kojit?

hanzuli
30. kvě 2008

Doufám, že tady takové téma není, aspoň jsem ho nenašla.
Trpím atopickým ekzémem (hlavně na obličeji) a používám kortikoidní mastičku - bez ní to bohužel nejde. Moje spotřeba je maličká, malá tuba mi vydrží na rok. Přesto mi moje kožařka říkala, že podle nějaké nové studie by matky, které užívají nějaké léky, měly kojit max. půl roku, pak se předávají škodliviny. Moje dcerka má 9 měsíců a já ji stále kojím. Doteď jsem si myslela, jak nedělám dobře, ale ta informace doktorky mě vyděsila. Já jsem na internetu četla, že mastičky se do mléka skoro nedostávají a že prostě malá spotřeba léků je bezpečná a pořád převyšují ty významné látky,které dítě z mléka dostává, nad škodlivinami.
Podotýkám že se u malé objevil taky atopický ekzém, ale asi tak před 3 týdny.
Je tady nějaká maminka, která je nebo byla v podobné situaci? Můžete mi poradit, zda je opravdu na místě přestat kojit?

krista
30. kvě 2008

Hanzuli ve stejné situaci nejsem a vůbec ti to nezávidím 😖
Ale osobně si myslim, že tím že kojíš děláš pro malou to nejlepší a jak sama píšeš tak nemáš moc velkou spotřebu té mastičky, zkoušela jsi se ptát ještě dětské doktorky? Taky by o tom mohla něco vědět 😉

lukin
30. kvě 2008

hanzuli: A co se píše na příbalovém letáku? Kortikoidní masti jsou děsně silné, co já vím.

hanzuli
autor
30. kvě 2008

Dětské jsem se neptala, vidíš, to mě nějak nenapadlo. 😖 Ale zkusím to, dík za tip. 😉

kalu
30. kvě 2008

Ahoj holky- já beru na vyšší krevní tlak také lék- beru Betaloc- 1 tabletku denně a kojím. Tento lék mi předepsaly přímo v porodnici po porodu ( do té doby sem brala jiný, který nevadí v těhotenství, ale nesmí se při kojení) a primář mi řekl, že tento se při kojení může a dávají ho všem kojícím při vyšším TK. Taky jsem z toho měla blbý pocit, ale pak jsem si na netu našla stránky výrobce toho léku a tam se vysloveně píše,že do mat. mléka se dostane jen zanedbatelné množství léku a kojit se při něm smí.
Ta teorie se mi zdá divná- proč by se škodliviny dostávaly do mléka zrovna po půl roce ?

hanzuli
autor
30. kvě 2008

lukin: Na příbalovém letáku je v napsáno, že o používání v těhotenství a při kojení musí rozhodnout lékař. Já se tím celé těhotenství mazala, samozřejmě se souhlasem kožařky.

krista
30. kvě 2008

No jo, vždyť já vlastně taky beru léky na tlak 😅
Jsem úplně zapomněla, beru to celé těhu a celé kojení, je to Dopegyt a taky dobré 🙂 Lepší než kdybych ten tlak měla vysoký, tím bych malou v těhu ohrožovala víc a v kojení teď sebe 🙂

Hanzuli tak ať dobře pochodíš u té Dr., pak písni co ti kdyžtak řekne, snad bude vědět 😲

romankav
30. kvě 2008

hanzuli: Ten půlrok se říká proto, že podle některých teorií se už v mléce po půl roce nevyskytují nespecifické protilátky a tudíž už je to pro dítě "jenom" strava. Tozn., že tvá lékařka si myslí, že nevýhody mastičky už převyšují výhody kojení. Já osobně si to nemyslím a řekla bych, že pro dítě má kojení i v tomto roce význam. Osobně bych ale při užívání kortikoidů (ani kožním) nekojila. Existují na to různé názory (protichůdné) od lékařů odborníků - každý ti může říct něco jiného a podložit to vědeckým článkem... je to těžké.

kalu
30. kvě 2008

Kristo, já jsem taky brala Dopegyt v těhotenství, ale po porodu mi místo něho napsali ten Betaloc.
Říkali, že Dopegyt se při kojení nesmí a proto že mi ho vymění. Tak nevím. Tobě ho nevyměnili, jo ? Asi co doktor,to názor.