Užívaní železa při kojení

toni123
5. pro 2018

Prosím o radu. Najdou se tu maminky, které během kojení užívaly železo? V porodnici mi ho předepsali kvůli anémii (maltofer kapky 100mg/denně). Nebude po tom miminku špatně? Bojím se, že bude mít zácpu nebo naopak průjem. Máte některá zkušenosti s užíváním železa při kojení novorozence? Děkuji.

flabelina
5. pro 2018

Také jsem brala a kojila,nemusíš se bát...možná,že se po něm objeví zácpa nebo průjem,ale je to normální👍 já ho užívala asi rok,pak už se hodnoty upravily.

toni123
autor
5. pro 2018

@flabelina A tvoje mimčo mělo průjem/zácpu nebo bylo bez jakékoli reakce?

flabelina
5. pro 2018

@toni123 jo mimčo úplně v pohodě..nebyl problém

toni123
autor
5. pro 2018

@flabelina A nevzpomínáš si kolik mg železa denně jsi užívala? Děkuju moc 🙂

mirri7
5. pro 2018

Ja uzivam obden jednu tbl maltoferu. Zacala jsem 10tydnu po porodu a beru do ted. Prdolka v pohode, nic nepozoruji

flabelina
5. pro 2018

@toni123 já měla kapky,jsou prý šetrnější než tablety

bayt
5. pro 2018

@toni123 Já jsem to měla také předepsáno, a to jsem neměla žádné zranění. Oni to předepisují snad všem. Našla jsem si, že hodnoty mám nižší, ale rozhodně ne anemické, a vykašlala se na to. Způsobovalo mi to zácpu.

toni123
autor
5. pro 2018

@bayt Aha a po tu dobu, co jsi to brala a kojila tak mimčo zažívací potíže nemělo?

toni123
autor
5. pro 2018

@mirri7 Děkuju.

bayt
5. pro 2018

@toni123 já to chvíli brala jen v těhotenství, tak nevím...ale nebrala bych to prostě, ono teda záleží na tvých hodnotách, tak je sem asi spíš napiš..v mém případě hrozilo spíš předávkování