V jakém věku se vám děti samy odstavily?

jasminy
15. kvě 2012

Jak to probíhalo u dětí, které se samy odstavily a kdy? Trvalo to nějaký čas nebo to bylo najednou?

pehaka
15. kvě 2012

8 měsíců - už nebylo...nesla jsem to hůř než on.... 😉 od 6 měs měl příkrm na noc prostě mu to nestačilo...však to byl pěknej knedlík-- 🙂

luciebx
15. kvě 2012

u nas to bylo ve 13ti mesicich.. trvalo to asi mesic.. od toho roku uz nejak moc nechtel. a tak pomalu sme skoncili

dlabinecka
15. kvě 2012

11měsíců. prostě moje prsa ignorovala, žádné nadšení, když jsem jí ho nabídla, když jsem ráno dala láhev UM, tak si ji prostě vzala, něco vypila, víc o mlíko nejevila zájem.

zazulka
15. kvě 2012

Mě se syn sám odstavil v 7mi měsících a trvalo mu to zhruba 14 dní. Začal postupně odmítat jedno kojení po druhým, zůstalo noční a ranní, pak odmítl i ranní a nakonec jsem na noc musela začít dávat UM. Myslím,že se začal odstavovat kvůli tomu, že je to vyloženě jedlík a jak dostal do pusinky první sousta, začal vítat raději pořádný jídlo 😉 Musím říct, že ani tomu UM moc nedá, nijak ho nevyhledává a kdybych mu v noci nacpala příkrm, byl by rád 🙂

camelinka
15. kvě 2012

ja uz asi od 8m kojila jen rano, pres den vubec nechtela a tyden pred 10m sem utla i to ranni, uz nebylo co,tahala a nic neteklo, ted vyzunkne 200ku UM a je spokojena jak zelva a prsa ji ocividne nechybi,ale me jo 😀 😀 😀

l.u.c.i.e
15. kvě 2012

Malej měl před měsícem silnou rýmu a od té doby mléko odmítal. Kojila jsem ho už jen ráno a do 22 měsíce.

jop
15. kvě 2012

V 8 měsících postupně během cca 2 týdnů (já měla čím dál míň mléka a jemu se nechtělo tahat) a ulevilo se nám oběma 😀

bocinka
15. kvě 2012

Malá se odstavila kolem desátého měsíce se začátkem růstu stoliček.... 😒 mlíko jsem měla ještě rok po tom, ale teď když koukám kolem sebe na holky, co už nemůžou a stejně musí kojit, tak jsem docela ráda, i když jsem chtěla kojit do roka.... 🙂

blondynka400
15. kvě 2012

Zhruba v roce a půl. Byli jsme na dovolené a nevím proč, najednou tam ze dne na den nechtěla, večer radši láhev s UM a ráno o mléko neměla zájem vůbec. Po návratu by se možná k prsu vrátila, ale to už jsem jí nedala šanci a zůstala u láhve 😀
Ségře se třeba všechny 4 děti odstavili kolem 13-14 měsíce, kdy jim narostly stoličky...

kaata22
15. kvě 2012

Malý se odstavil na 10 měsících. Na jeho roce jsem nastupovala do práce, tak jsem ho chtěla začít odstavovat pomaličku. Jeden večer jsem mu nedala napít a pak už nechtěl on. Čekala jsem, že to bude boj, ale v pohodě. Těch 10 měsíců tak akorát.. 😉

apollo11
15. kvě 2012

Moje malá taky patřila k "nezávislákům" 😉 od cca 10m bojkot, po 2 týdnech jsem ji ještě přemluvila na jedno kojení v polospánku nad ránem, a týden před 1. rokem konec, už jsem se pré moc vnucovala 🙂 Ovšem z UM taky nijak nadšená nebyla.

alamo
15. kvě 2012

V 9 mesicich prestala mit postupne zajem. Zacala se koukat, kde co lita, delala u toho blbosti a proste to postupne vysumelo.

zdezli
15. kvě 2012

Starsi v 5 mesicich, mladsi v 8 mesicich. S dcerkou byl kojeni boj od zacatku a po prechodu na UM se mi dost ulevilo (a ji taky). Synek se kojil hezky bez problemu do 6 mesicu, po okuseni "pevne" stravy zacal davat prednost lzicce. Ty dalsi 2 mesice kojeni bylo spise nuceni z me strany, on zajem uz moc nemel, netahal, poustel se atd.

ocelotka
16. kvě 2012

v jednom roce.

mates22
16. kvě 2012

Dcera na 13 měsících, syn má 26 měsíců a ještě stále kojíme, zatím to na nějaké samoodstavení nevypadá

jesca
16. kvě 2012

Mala se odstavila v 16 mesicich, ale pricitam to dalsimu tehotenstvi, byla jsem skoro v 6.mesici. Postupne mi u prsa misto krmeni vyvadela psi kusy😀 Trvalo to tak 14 dni.