V noci se mi budí hlady. Může mít přehozený biorytmus?

ia.
18. bře 2009

Ahoj holky, mám téměř 6M syna, do 4M úplně v poho, kojila jsem plně a v noci se budil 1-2x na kojení. Pak se to zhoršilo, tak jsem začala dávat po koupání Nutrilon extra. No a teď je to u nás tak, že v 16h kojím, v 17h dostane rýžovou kaši od Nutrilonu, v 18h po koupání vypije 233ml Nutrilonu no a ve 21h se vzbudí hladem, dostane další Nutrilon extra 233ml, vydrží tak do půlnoci, max do jedné v noci a pak kojím co 1,5-2 hodiny... ☹ Nemůže mít přehozené vnitřní hodiny ohledně jídla? Že přes den mu stačí co 3 hoďky a v noci má hlad pořád? Už jsem zoufalá. Je fakt, že je dost velký, má přes 8kg, ale teď mi za měsíc přibral jen 250g, takže už mám dávat zeleninu a ovoce a koupila jsem si good night, tak uvidíme...
Máte některá podobnou zkušenost?

gedgitka.a
18. bře 2009

ahojky já tey do konce 7 měsíce jen plně kojila, ale malej měl mezi 5-6 měsícem růsťák a měl to taky tak přes den vydržel třeba 3 i 4 hodinky a v noci jsem kojila co 2 hodiny asi po 3-4 týdnech se to srovnalo a kojím po 3-5 hodinách

astrane
18. bře 2009

Od 6 měsíců už se tak nepřibírá....to by se mi zdálo celkem dobrý...
Myslím,že když přes den stačí jídlo po 3 hodinách a je v pohodě,tak to a ni v noci není hlady...třeba chce jen být s tebou,dává mu to pocit bezpečí...nevím....my to měli spíš opačně-přes den cp 2 hodiny,v noci jedna pauza 3-4 hodiny a pak po dvou,takže mě to extrémní nepřijde...myslím,že se to zase za chvíli srovná.... 🙂

ia.
autor
18. bře 2009

gedgitko já si myslím že by to mohl být sprurtík..pže ještě do min. týdne vydržel do 23h a pak i do 3h a kojila jsem jen jednou...až teď asi 5 dní tak často jí...navíc mu rostou zuby tak možná proto....no holky přiznám se že nemám tu sílu ho nechat "vyřvat", aby se nebudil ze zvyku....uvidíme jak to bude dál, až bude jíst zeleninu a tak. jo a dr říkala že mu můžu dávat večer ty kupované kaše, ale i krupičné, které se dělaly za nás. myslíte že jsou sytější než ty kupované rýžové atd?

romi.r
18. bře 2009

ia,nejspíš se fakt budí ze zvyku, u nás to začalo přesně v 5,5 měsících, kaše nepomohla vubec, budil se uplně stejně.Krupicovou kaši nedávej, je huř stravitelná.Nám pomohlo od toho nočního buzení, odnaučit na kojení co hodinku

gedgitka.a
18. bře 2009

podle toho cos psala mi to přišlo přesně jako, když měl náš prďa ten spurtík, taky jsem ho nenechala vyřvat, ale ani přitulení u mě nepomohlo pokaždé se mi natočil na hrudník a byl schopnej se mi přicucnout na prso i přes tričko, apk se napapl a spokojeně na 2 hodinky usnul

teď mu dávám, už na oběd zeleninovej příkrm s masíkem a večer kaši musí nemléčnou má bohužel atopák, ale chutná mu nemléčná od Hippu buď rýžová a nebo ovesná,dělám mu jí s kojenecký vody páč pořád kojím a nechci mu cpát ty umělý mlíka dám mu do ní půl skleničky ovoce od Hippu a je spokojenej 😉

romi.r
18. bře 2009

ia na odnaučování je ale ještě malinkej

andy80
18. bře 2009

ia: myslíš, že je to opravdu hladem? To se mi nezdá. Není to spíš bolení bříška a dalším jídlem se mu to jen zhoršuje? Nebo jak píší holky, růstový spurt.

roana
19. bře 2009

to ia - to u nás bylo to samý, kojila jsem do konce 7.měsíce a taky se bdila kažkou 1.5 hodku, ale tak pila i přes den. Vydrž, to se snad srovná...

dukie
19. bře 2009

Náš malej měl v 5. měsíci taky spurťáček... dřív měl v noci od kojení ke kojení třebas i 9 hodin... a najednou se to zlomilo a začal baštit každé tři, během dne nevydržel mnohdy ani 2. 😝 Spurťáček je pryč, ale blbý na tom je, že ačkoli během dne se to zlepšilo (už dáváme zeleniku, masíčko, ovoce, kašičky), tak v noci se mi stále budí... a stále častěji. 😕 A není to rozhodně hlady, protože v sedm dáme kašičku, kolem půl jedenácté se vzbudí poprvé, silně a dlouho saje... a pak se budí co 2 hoďky (i častěji), ale už nesaje tolik, spíš si jen cucne, potřebuje to prso - jistotu... Jsem z toho zoufalá, protože když mu prso nedám, tak pláče, když ho vezmem do náruče, tak vydrží být i půl hodiny protivnej než zase zabere... a za hoďku je vzhůru nanovo. 😝 Rozhodně jsem ale přesvědčená, že se nebudí hlady.

Četla jsem, že mnoho dětí se po 5. měsíci začne budit častěji, a to ze dvou důvodů (tedy údajně):
- začíná se jim v tomto období zdát více snů, spí neklidněji,
- začíná období fixace na matku, budí se, aby se ujistily, že je maminka s nimi.

No a pokud se budí stále stejně (tj. ne častěji, ale ani ne méně), pak jde patrně o zvyk. Údajně dítě po ukončeném 6. měsíci má tělíčko fyziologicky připraveno na to, aby bez jídla v noci vydrželo cca 11 hodin. Tedy údajně, každé dítko je jiné a pokud vím, je důležité i to, zda zvládno zdvojnásobit svoji porodní váhu atp. Samozřejmě pokud rostou zuby, je to věc úplně jiná.

Ale přidávám se k těm maminkám, které nemají srdce ho nechat vyplakat... 😖 Takže trpělivě vstávám a chlácholím a kojím atp. 😝

jituskak
10. srp 2009

tak obnovuju téma. jsem už nešťastná. malej (velkej) váží přes 7 kg. místo 5ti dávek denně sní 7 někdy 8. používáme nutrilon extra. stejně mu to nestačí. přes den má hlad co 2,5 hodiny. pokaždé vypije 160 - 200 ml. večer mu dám najíst kolem 8 a pak někdy ve 3 a pak v 6, pak v 9 a pak po 2,5 hodinách... počítám dny, kdy mu budou 4. měsíce a začněm přikrmovat.

dont_speak
10. srp 2009

Ahoj,
jitu já to mám podobně.. Plně kojím, přírůstky má malej kolem 300 - 350 gramů týdně a začal se mi už druhý den budit v noci po 2hodinách. Přes den pije po 2,5 hodinách. Začínám z toho být docela vysílená. Teď má váhu 5600gramů (porodní 3510gramů).

jituskak
10. srp 2009

naštěstí krmí i manža, když jsme na UM, ale i tak je to náročný. musíš býk KO. tak já mám aspoň tu výhodu, že v noci spinká...

anezka14
10. srp 2009

Ahoj,
bola som na to rovnako ako vy.Do5 mes. som kojila 12-15X denne, v noci kedy-jak.Vacsinou vsak iba 2X.Ked bolo Kubovi 5,5 mesiaca, tak som pridala i prikrmy v malych mnozstvach 1-4 lyzicky nejakej zelci na obed a dr. doporucila este kasu na veceru. Po tomto tuhom jedle vsak este stale dokojujem. Pre mna je ulavou, ze kojim uz iba kazde tri hodky.
Ja ani neviem, co je to spurtik, pretoze Kubik bol pricuclej snad vzdycky. No v poslednej dobe sa v noci dost casto a na relativne dlhu dobu budi. Sice sa nakoji, ale nezabere.Snad to u nas budou zuby, na separacnu uzkost je snad jeste skoro ☹

dont_speak
10. srp 2009

anezko přesně... já bych ani nepoznala, kdyby měl malý nějaký růstový spurt, protože je přisátý skoro pořád.