Vadí vám kojení před lidmi cizími nebo z rodiny?

vendeta
2. kvě 2008

🙂

janinac
2. kvě 2008

Ahoj, neee to mi fakt nevadilo. Teda nééé že bych se zrovna vystavovala, ale když byla potřeba, tak proč bych měla někam zalézat. A v dnešní době kdy je kojení tak hrozně preferovaný by si mi někdo mohl zkusit říct, ať se jdu schovat. Ale nejvíc blbý mi to přišlo na dětském dnu u nás na vesnici, ale nakojit jsem malého prostě musela a když jsem viděla, že to vůůůbec nikoho nezajímá, tak jsem se přestala stydět 🙂

alcatko.j
2. kvě 2008

V zivote mi to nevadilo, ale ted uz trosku jo 😀 Zrovna dnska jsem musela v zajmu klidu sve psychiky "ignorovat" navstevniky v zoo, pac jsem kojila na otevrenem prostranctvi a vsichni na me amou vic jak rocni dceru cuceli 😅 Ale reknete tomu frackovi, ze kozu nedostane, jsem se pokusila a to byla scena, ze jsem ji tu hubu radsi zacpala 😅 😔

aponchie
3. kvě 2008

hehe to znam Alco..mlada ma neskutecnej hlas a co umi udelat kdyz neco chce to je parada pokoukanicko se lidi i zastavi a tukaji na celo..ja musela vytahnout kozy a zacpat ji tim pudu kdyz nebylo zbiti,sice bych tim zacpala nejradeji nekomu jinemu pusu,ale co nadelas ..dit eje prednejsi..a cumi a cumi jak mysko hrasko vseci ..

aponchie
3. kvě 2008

pusu sorry

andilek
3. kvě 2008

ze začátku jo, ale teď už je to lepší, né že bych se někde vystavovala, ale nakojím i venku na lavičce, ale musí být kolem hustý křoví 😀 😎

malovani
3. kvě 2008

Nevadí...

cherub
3. kvě 2008

tak mě kojení na veřejnosti vadí 😔 jsem stydlivka a tak mi připadá, že na mě každej kouká a tak kojím zásadně v autě nebo v kojících koutcích, pokud jsou 😉
před rodinou se nestydím pouze před mojí mámou a tátou, ale jinak vždy odcházím do ústraní 😅

ale když kojí jiná mamina na veřejnosti, tak to mi nevadí. Vlastně na tom přece nic není, ale já to prostě dělat nemůžu 😀

karot
3. kvě 2008

Když jsem ještě kojila,tak mi to nevadilo jen před manželem.
Před mojí mamkou jsem se musela schovat jinam,protože jsem nesnesla její kritický pohled. 🙄
Kdybych nemusela kojit s kloboučky,v parku bych kojile bez problémů,..............si myslím. 😀

lenerka
3. kvě 2008

mě to tedy nevadí
i když jsem se pravda trošku styděla před švagrem nebo před pradědou,ale už je to v pohodě
a v parku si zalezu trošku do ústraní
ale v dnešní době je to tak běžná věc,že už jsem se i já stydlivka otrkala 😀

petik77
3. kvě 2008

tak mě to taky nevadilo ,ale tchan například odešel sam když jsem začala kojit.

selu
3. kvě 2008

ja jsem tak pul na pul, kdyz je u nas doma nejaka navsteva - rodina, pratele, kolegove z prace...tak jsem v klidu, pac si rikam, ze jsem doma a kojim klido na jednom gauci spolecne s navstevou 😀 kdyz jsem ja na navsteve a byt neni 1+1 tak jdu vetsinou vedle, u svych rodicu a tchanovcu ale ne 😉 ...a co se tyk verejnosti, asi jsem nemravka a je mi to fakt fuk, takze klido v parku na lavicce vytahnu prso a kojim 😎

cazadora
3. kvě 2008

Tak já kojila chvilku, ale za tu dobu mi vadilo hlavně když na mě čučeli rodiče nebo tchánovci oni sice asi koukali na malou ale mě to přišlo děsný, mi sme se doma nijak neskrývali ale tohle mi vadilo jinak před kamarády ne, a na veřejnosti sem snad nekojila jen v autě nebo kojících a přebalovacích koutkách(to tím že sem kojila jen 2měsíce a další 1,5 jen odstříkávala a dávala z lahve no a vytahnout někde na ulici odsávačku tak to teda ne 😀

anatanka
3. kvě 2008

Ja teda nijak zvlast stydliva nejsem, na koupalisti mi nedelalo problem chodit nahore bez, ale co se tyka kojeni, tak jsem hodne konzervativni a kojim jen v soukromi.

cazadora
3. kvě 2008

anatanka pro mě nahoře bez na koupáku nebyl problém ale to kojení je fakt něco jinýho tak nějak víc intimního

kachne23
3. kvě 2008

neva, rodina a kamarádi úplně fuk (většinou se jen rozplývaj, jak je to pěkný), na veřejnosti beru jen ohledy na ostatní, jak to píše Gedren. Ale teď sme byli dvanáct dnů ve Francii a stala se ze mně sběratelka fotek - kojíme před Eiffelkou, Museum d Orsay, Champs Elysees.. Sem se tam docela otrkala 🙂

ene
3. kvě 2008

Mne to rozhodne nevadi, ale mama s tim ma docela problem. Kdyz tuhle mela venku kocarek a mala se rozbrecela, drepla jsem si k panelaku na takovy plutek kolem travy, vyndala mlikarnu a zacala kojit - pry "to snad nemyslis vazne?" 😲 😀 Pak predemnou celou dobu hlidkovala a delala mi nenapadne clonu s kocarkem 😀 Jinak doma pred kamaradkama, rodicema, tchanovcema, to je vubec v pohode, to jsem i radsi, kdyz se na me divaji, ze se nestydi. Driv jsem se sama stydela, kdyz nejaka kamaradka kojila, proto jsem ted rada, ze to berou normalne a jsou schopne ke me prijit a divat se z blizka, jak male smakuje 🙂) Naopak kdyz nekdo nevi kam se divat, tak je mi to trochu lito.

alcatko.j
3. kvě 2008

Tak dneska jsem si opet vyzkousela kojeni B A T O L E T E na verejnosti 😔 😕
Byli jsme na rybrskych zavodech, dite bylo nakrmeno normalnim jidlem 😅 a napito normalnim pitim 😅 nemel byt problem, jenze!!! Kdyz jsme takhle sedely s Nelousem na lavicce a ja uzdibovala makrelu, tak se k nam prichomitl silne podnapily pana zacala na Nelouse mluvit, ta se lekla jak prase a zacala rvat takovym zpusobem, ze jsem myslela ze rybari uz nic nikdy nechytnou 😅
Tak honem do naruce, pana vyfakovat, hojdat, susakt do ouska , ze vsechno bude dobry.Nic, rev jak prase furt 😔 Lidi se zacali otacet, pak uz nestydate na nas zirat 😔 ja jsem byla uplne v pasti, nic nepomahalo, ani penezka, ktera jindy zabira, nezabrala...Jira mi rika:" dej ji kozu" 😀 😅 Jsem otalela asi jednu sekundu a pak jsem ji ten cecek teda vrazila..ve stoje..otocila jsem se teda bokem, aby me nevidelo milion lidi, ale jen petset tisic lidi 😀 Tricko jsem Nelousovi pretahla pres hlavu, ale ona ho zase pretahla zpatky...zuzlala kozu a byl klid..jenze cca po 10 sek se rozhodla, ze zmapuje situaci a pustila kozu, gejzir mlika se rozstrik do okoli, pak zase po koze chnapla, sala, pak se opet pustila, zacala se vytacet, kopat nohama, gejzir strika dal, ja nasrane schovava kozu , nelus to zjistuje, rve jak prase, kope....vytahuju kozu, pac lidi ziraj, Nelus chnape ko koze, ja rudnu, potim se, zakrakora ptak, Nelus se pousti, gejzir opet strika do prostoru....ja nasrane vrazim dite manzelovi a jdu se vybrecet do lesa 😔 😅

alcatko.j
3. kvě 2008

Jinak ale jeste teda dodat, ze kdykoliv je potreba kojit, a kolem jsou lidi, tim myslim v me bezprostredni blizkosti, vzdy se zeptam, spis teda oznamim, ze budu kojit a jestli to nekomu nevadi..jeste se mi nestalo, ze by bud nekdo rekl primo ze mu to vadi, nebo neprimo, nebo bych to aspon vycitila...

alcatko.j
3. kvě 2008

Pisu jak dement-penezenka, rybari apod, si to opravte 😅

andulkaavetrelec
3. kvě 2008

no, alčátko, dobrá situace, nejvíc mne pobavilo: zakrákoral pták...
já zrovna dneska v lese, ale chodili kolem s kočárkama, byla jsem otočená, takže v pohodě
já ho zatím kojením neuklidňuju, má režim kojení vcelku stabilní: jednou denně po obědě, čekám ale, kdy na to uklidňování kojením dojde...

alcatko.j
3. kvě 2008

Andulko, ja taky neee, ale dneska to potrebovala 😔

draga
4. kvě 2008

ježíš alčí ty tvoje story 🙂) jsem úplně prošvihla Nelušákův 1. rok tak dodatečně všechno nej nej nej a tobě ať už se kozy ta tvoje malá potvůrka pustí 😀 😀

kachne23
4. kvě 2008

alcatko 😀

kacamar
4. kvě 2008

alcatko 😀 😀 😀 výborná historka, málem jsem si tlemením vzbudila dítě.

Já teda kojím zatim jen doma a u našich, takže taky doma. A doma nekojim před návštěvou, jen před mamkou a kámoškou jednou, páč nebylo zbytí - dítě řvalo jako kráva. Ven vyrážíme po kojení a koukám, abychom byly do dalšího kojení zase doma. Ale až dojde na delší vejlet, tak asi nebude zbytí. Zatim si nedovedu představit, jak na lavičce vyndavám prsní vložku, nasazuju kojící klobouček apod.... 😅

lenkabu
4. kvě 2008

alcatko: 😀 😀 😀 😀

marinka
4. kvě 2008

Kojení před blízkými mi nevadí, ale u trochu vzdálenější rodiny (ale i třeba u tchánovců), mi to není zrovna moc příjemné.. Ale nechodím nikam bokem, včera jsem kojila na svatbě, kde bylo asi 70 lidí a přišla za mnou dvouletá holčička a dívala se mi zblízka na prso a tak slastně se usmívala 😀 Pak jsem zjistila, že ji teprve před pár týdny mamina odstavila, tak to bylo jasné, taky by si chuděrka dala 😵

mobina
4. kvě 2008

Říkala jsem si, že budu kojit na veřejnosti jen v akutních situacích, ale pak ze mě stud nějak opadl a je mi to celkem jedno. Spíš řeším, aby to nevadilo druhým, takže si buď sednu někam do kouta nebo se maskujeme dekou nebo plínkou. Ale stud opadl už v porodnici, kdy nám přinesli děti na kojení, když byl pokoj plný cizího příbuzenstva na návštěvě. Koza prostě musela ven 😀

minda
6. kvě 2008

Zatím jsem kojila jen před mamkou a babičkou, mě to nevadilo, jim taky ne. Takže se akorát zeptám, jestli jim nebude vadit, když nakojím. Na veřejnosti jsem zatím nekojila, zatím tvrdím, že mi to vadit nebude, uvidíme jaká bude skutečnost.

kalo
6. kvě 2008

Mě kojení venku nebo před známýma vadilo. Mámu, ségru nepočítám, ty mi nevadily. Ale když se malá loňské léto narodila a šly jsme někam do města, radši než kojit někde na lavičce nebo v kavárně, jsme metly radši domů 😖 Nevím...lidi okolo by blbě čuměli...to mi nikdo nevymluví 😲

listicka77
6. kvě 2008

Alčátko: 😀 Taky miluju, když se na veřejnosti malá pouští hned zezačátku a mně stříká z kozy... 😀

V těhu jsem si myslela, že mi to nebude vadit vůbec, protože jsem nestyda. S rodinou (včetně tchánovců) a přáteli nemám problém, ale na veřejnosti mám nějaké takové blbé ohledy, aby to jako někomu náhodou nevadilo, tak se snažím být nenápadná. Když je dítě přicuclé, tak je to v pohodě, trochu mi vadí ten okamžik, když kozu vyndavám nebo když se malá pouští. No ale zas mi to nevadí tak, abych seděla doma na zadku. 😉