Ve 14-ti měsících má jen dva zoubky. Co s tím?

8sd9
1. říj 2014

Ahojte maminky,můj Filípek má už 14měsíců a stále má jen dvě jedničky dole. A i ty mu vyrostly až na začátku jedenáctého měsíce..všichni mi říkali,ať se nebojím,že až se prořežou první tak už to půjde rychle,zoubek za zoubkem..a ono nic. Já bych to ani neřešila,ale je mi líto,že malému nemůžu dát některá jídla,nebo třeba kousek jablíčka jen tak do ruky..pořád musím všechno mixovat nebo krájet na pidimini kousíčky..je to otrava 😒 a taky mám samozřejmě obavu o jeho zdraví - může být něco špatně,nezanedbala jsem něco??Každý mi říká,že mám být ráda,že mu alespoň dýl vydrží...ale mě se to nějak nezdá. Prosím o vaše zkušenosti a rady,děkuju 😅

tamarila
1. říj 2014

Kliid, někdo si dýl počká, ale každý se dočká 🙂 Synovi od kamarádky taky vyrostl první zub až po roce, a není určitě jediná. A nezanedbala jsi určitě nic - jsou věco které nelze popohnat. Dětí co jim vyrostou zuby až po roce je dost. Kvůli jídlu chápu že bys chtěla aby zuby už narostly, ale stejně to neuspíšíš. Takže moje rada je vydrž a zkus to neřešit, protože pro to stejně nemůžeš nic udělat .o)

sangita
1. říj 2014

Dcera mela prvni zub az kolem 10. mesice, slo to pomalu, ted v necelych dvou letech ma 12 zubu, pomalu a jiste rostou 🙂 Kamaradka zubarka se tomu nedivila. Prijde mi to lepsi, nez prvni zuby ve trech mesicich 🙂
Uvidis, jak to bude dal - nekdy to pak deti rychle dozenou..

hadruska
1. říj 2014

Dcerka ma 17mesicu a ma 6 zubu. Jedine, co me tak uklidnuje, je , ze si pamatuju z utz, ze to miminko melo zoubky v dasnickach. Takze klid, zoubky vyrostou 🙂

ma_ia
1. říj 2014

Dcera měla taky dlouho jen 2 zuby, ale jídlo jsem teda nijak neřešila, ona si i těma dvěma zoubkama a dásničkama rozkousala úplně všechno. Běžně jsem dávala jablka, chleba, mrkev, cokoli na kousání a nebyl problém, ba naopak kaše a mixované nikdy nechtěla.

vera_vila
1. říj 2014

Já bych nic nehrotila... Náš syn má ve 22 měsících JEN 12 zubů, kamarádky stejně starý syn má už zuby snad kromě dvou všechny... Je to prostě individuální... Jednomu rostou zuby od 4 měsíců, jinému se prvním zub prořeže v 10 měsících... Takže bych se tím nějak nestresovala... Jablíčko klidně dát můžeš, ono si to dítko i s těma dvěma zoubkama tu dužinu pěkně "nastrouhá"...

sarusinek
1. říj 2014

Tak u nás to bylo opačně, oba kluci měli první zub kolem 4-5 měsíců, starší měl všechny v 18m, mladší ve 22. Naopak kamarádky chlapeček má teď rok a má jen jeden zoubek a nikdo to nijak neřeší. Myslím, že zrovna zuby jsou absolutně individuální záležitost 😉

abalajda
1. říj 2014

Oni dorostou asi pak opravdu jeden za druhým.... Dcera měla dlouho jen spodní,pak ji rostlo šest najednou a pak to šlo po čtyřech,každý je asi individuální,kamarádce synovi rostly zoubky jako podle učebnice....

janinek
1. říj 2014

Co bys s tim chtela delat? Nic jsi nezanedbala, zuby si rostou, jak chteji. A na kousani zuby nepotrebuje, ma celisti. Dcera mixovane nejedla, od 6 m dostavala kousky, prezvykaji i maso, cokoli, co chteji.

pavlise
1. říj 2014

Neřešit. Moje dcera v 16-ti měsících nemá zub žádný. Na ultrazvuku byly pěkně vidět, tak máme čekat... Podle zubařky je má někdo hold později a stejně to není jak řešit, než počkat. Taky mě někdy štve, že ji nemůžu dát, co je zrovna po ruce a, že jí pořád (myslím menší svačinku během dne) to samé. Dcera teda větší kusy, co nepokouše, plive, takže mixovat musím skoro vše a asi ještě nějakou dobu evidentně budu 🙂

lrg
1. říj 2014

Dcera měla první zub až v roce a lezou pomalu. Teď v 18M má jen čtyři přední. Pořád hlavní jídla mixuju a pomalu učíme na kousky. Je to hrozný vopruz, hlavně ona má dost špatný vztah k jídlu, takže se do ničeho nového nehrne a máme stravování jak 7měs. mimino. No ale nedá se svítit, snad až vylezou stoličky bude to lepší.

kettynka1234
1. říj 2014

Ahojky, moje dvojcatka to meli kazde jinak. Malej mel prvni zoubek v pul roce a mala az po roce. Ted jim budou 3 roky a maji plnou pusinu zubu 🙂 Zoubky pekne a rovne.

krystalka
2. říj 2014

Ahoj, můj syn měl první zoubek ve 14 měsících 🙂 a i ostatní si dávaly na čas....tenkrát jsem se na to ptala zubařky a ona říkala, že sice úplně "normální" to není, ale dělat se s tím nic nedá a že jednou se vyklubou 🙂 ....tak teď jsem ještě zvědavá, kdy mu ty mléčné začnou vypadávat, je mu 6,5 a zatím to nevypadá, že by se nějaký kýval 🙂