Večer mám málo mlíka. Bojím se, aby se netrápila hlady

gabca1
1. pro 2007

Holky, poraďte prosím. Mám holčičku dnes 6 neděl, celý den kojím, a po té páté hodině mám pocit, že mám hrozně málo mlíka. Když zkusím odsát tak skoro nic nevyteče... Ráno mám mlíka docela dost, přes noc se utvoří, ale neodsaju víc jak 8O ml. Co si o tom myslíte... Bojím se, abych malou netrápila hlady, večer i hodně pláče. Kojit chce po 2 hodinách, a u prsu se ke konci vždycky hrozně rozčiluje kroutí, tak nevím jestli to není tím, že už nic neteče. A také mi přijde, že je líná sát. Vydrží u prsu max. 10 minut a proto asi kojím tak často... Díky moc za rady, začínám mít deprese a být nervní....

bramburka
1. pro 2007

Já to mám taky, tak jsem si o tom četla, prej teplé obklady před kojením a při kojení pít horký nápoj. Opravdu to pomáhá! Ona si to dojí v noci, neboj, ...

petraluk
1. pro 2007

Gabco byla jsem s malým v nemocnici a tam se mudr divila, že mi malej pije i půl hodiny a na svůj věk toho vypije hrozně moc, takže mi řikla, že musim kojit max 5 až 7 minut. Protože to je doba kdy dítě nejvíce saje a pak už více méně občas polkne. Takže se neděs, že ti malá pije jen 10min. 😉

niega
1. pro 2007

Používáte dudlík? Kazí techniku sání u některých miminek. Jinak pokud mimi dobře přibírá, nedokrmovala bych. Chce to klid, hodně tekutin, teplé obkládky a teplý čajík před kojením. Zkus si promluvit s dětskou lékařkou (to je zase rada, co? 😀 )
Jinak hodně miminek pláče večer před spaním, nejspíš únavou. Taky jsme to tak měli - ne všechen pláč má příčinu v hladu!

gabca1
autor
1. pro 2007

no mě je divný to kroucení ke konci kojení... vzteká se a kroutí. Asi, že nic neteče nebo nevim... připadá mi líná tahat... A pak má hlad někdy už po hodině. Teplý nápoj na mě bohužel nezabírá, zkusím ty teplý obklady.

petraluk
1. pro 2007

Gabco, při kojení se dětem spouští střevní peristaltika, takže to kroucení taky může být tím, že jí bolí bříško. 😉

gabca1
autor
1. pro 2007

ups, bolí jí bříško z přejídání nakonec... protože jí krmim hned jak si zabrečí.

petraluk
1. pro 2007

To je taky možné. 2 měsíce chodim s malym po doktorech, takže už jsem toho slyšela dost. Na jednu stranu se říká, že dítě se ma krmit, kdykoliv chce a jak dlouho chce. Ale ani jedna mudr mi tohle nepotvrdila. Naše dětská je zároveň laktační poradce v Plzni, takže myslim, že něco o tom asi ví. Nejdůležitější je, aby ti malá dobře přibývala. 😉

gabca1
autor
1. pro 2007

no do poradny jdeme v pondělí po 14ti dnech tak uvidím kolik bude vážit a domluvim se s mudr. Zatím přibývala tak uvidíme. Zatím děkuji za infa a rady 🙂

niega
1. pro 2007

Gabčo, ještě k tomu kroucení se - Edík se mi často kroutí při kojení (a u toho mě mlátí a škrábe, to k tomu neodmyslitelně patří), když na něho jde kakání. Po vykakání se (trochu) zklidní. Co u tebe???

gabca1
autor
1. pro 2007

Niega - taky si říkám jestli to neni k prdíkům nebo ke kakaní. Vypadá to jako když tlačí a nejde jí si káknout. Ale před chvílí byla vykakaná a zase se mi u toto kroutila, ikdyž ne tolik...

kajina345
1. pro 2007

Gabčo. Měla jsem stejný problém na třetím týdnu a pak asi na sedmém. Malý chtěl pořád pít a mě připadalo, že už nemá co. Zkusila jsem ho přiložit k druhému prsu,a když se přisál, tak jsem ho nechala. Někdy jsem vyměnila prsa při jednom kojení i 2x. Myslím, že pokud přibude tak je vše v pořáku. Důvěřuj svému tělu a své holčičce, ta si vždycky vezme co potřebuje a mléku se ti utváří podle ní. Nechávej jí sát jak dlouho bude chtít a pokud se kroutí a vyloženě nekřičí tak chvilku počkej, může třeba zrovna čůrat nebo kakat. Uvidíš, že během několika dnů se to srovná. Hlavně nezačínej s příkrmem, pokud jdete s váhou nahoru 😉

bramburka
1. pro 2007

Taky myslím, teda aspon u nás to pomáhá, že je dobrý po pár minutách nechat mimi odříhnout, ona se jakoby vzbudí a uklidní...a zase přiložit...zkus.

10 minut je akorát.

jiji
1. pro 2007

Ahojky ... mám podobný zkušenosti. Malá se nám kroutí večer, vzteká se u prsa a nechce jíst, bo je už unavená. Koupeme v půl sedmé, a nejmíň do půl páté musí spát, jinak je bengál. Ona toho přes den teda nenaspí, v kuse jen půl hodiny, dohromady tak dvě, dvě a půl hodiny denně. Pak je furt unavená.
Pokud máš pocit, že máš málo mlíčka, tak to udělej, jak Ti radí holky ... během kojení párkrát prostřídat obě prsa, zvedne se Ti produkce. Šest týdnů je většinou růstovej spurt, ale chce to trochu trpělivosti a všechno se spraví. Hlavně buď v klidu a nenervuj se, má to úplně opačnej efekt, takhle bys fakt o to mlíko přišla. Za tu hodinu Ti hladem neumře a v noci se dorazí, když bude mít večer málo. Pokud prospívá, není zatím co řešit.
Mlíko se prej tvoří v hlavě a já to mám takhle odzkoušený ... jakmile jsem to začala moc řešit, byl problém. Takže to neřeším a furt kojíme, teď už v pohodě. Taky dost piju, kojící čaje, meltu, ovocný čaje ....
Neboj, to zvládnete, chce to hlavně klídek a věřit si 😵

listicka20
1. pro 2007

Ahojky, po večerech míváme to samé, taky jsem si říkala, jestli se mi neztrácí mlíko, přecijen kojím hodně a připadám si vyždímaná 😀 ale většinou třeba, jak píšou holky, tlačí prd nebo si potřebuje odříhnout, pak je zase v klidu. Anebo - nevim teda, jestli to tak je - už nechce pít a chce, abychom ji bavili. Uklidní se totiž, když si ji manžel vezme na klín a děláme na ni opičky 😀

bihan
1. pro 2007

Gabča, nebude to len rastový spurt? Do dvoch dní by sa to malo spraviť...
A to krútenie asi budú nejaké bolesti bruška - keď sa plní žalúdok, tak sa vnútri všetko presúva 😉

gabca1
autor
1. pro 2007

Bihan - mhl by to být ten růstový spurt, uvidíme... jak dlouho trvá? Mě se dnes i v noci budila dost často.

bramburka - zkusila jsem vypít horkej čaj před kojením a pak ještě i při kojení a je to fakt pravda. Teklo to líp, asi jsem předtím ten čaj neměla dost horkej, proto to tak neteklo... je to fakt lepší 🙂

jiji - díky za podporu, je fakt, že když se nervuju tak mi to připadá ještě horší. Nejhorší je, že když si postěžuju máti tak mi hed říká jak má malá hlad a že budu muset dokrmovat. To mě vždycky rozpálí a už je to znát na mlíku. Ještěže se můžu psát sem
🙂

xsipm04
1. pro 2007

Gabco,

nenech se vystresovat mamkou a dokrmovat zatím nezačínej. Myslím, že to je spíš spurt, první se dostavuje kolem 4-6 týdne, mě v tomhle období trval asi 2 dny byla nonstop přisátá a dalších několik dní snad po půl hodinách u prsu. Postupně se množství mlíčka upraví. My kojily v intervalech 1,5 - 2 hodiny, dýl to fakt nevydržela, ale zase mi pila, přesně jako tobě, tak 5-10 minut a tak to máme dotěď. Když vidím kamarádky, kterým dítě pije třeba po 3 hodinách a déle, tak těm vydrží být přicuclé i půl hodinky 🙂Každé miminko to má jinak. Hlavně neposlouchej nikoho, kdo ti radí, abys kojila v delších časových intervalech a prckovi stopovala, jak dlouho pije. Koj jak se ti zdá, že je potřeba a řiď se jen miminkem. (mý kamarádce se to teď zle nevyplatilo, poslechla dětskou doktorku a její zastaralou radu, že má kojit 20 minut v 3 hodinových intervalech, jenže její miminko bylo ve spurtu a potřebovalo kojit častějc, takže jí týden doma děsně brečelo (hlady), než přišla s jinou doktorkou na to, že jí vůbec nepřibírá a že problém je v hladu. Naštěstí už se všechno spravilo.

listicka20
1. pro 2007

Gabčo, vydrž! My měly spurt hned na začátku, holčička brečela, pořád u prsu, tchýně dokolečka řikala, máš slabý mlíko, přikrmuj, přikrmuj, ať se chudince aspoň jednou pořádně zaplní bříško, už jsem se skoro vypravila do obchodu pro nutrilon, když vtom přišla doktorka, malou zvážila a ukázalo se, že mrňous přibrala 300 g za dva dny! Takže žádná chudinka, pěknej otesánek! A doktorka mi právě řekla, že to bude spurt, ať kojím, kdy mimi chce a kolik chce, během pár dnů se zo upraví, příkrm by jenom rozhodil rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou, tvořilo by se míň mlíka.

gabca1
autor
2. pro 2007

Jo je to hrozný ty maminy, sami jim prostě narvali sunar a konec, ale můj brácha stejně řval i po sunaru a to rok, tak to občas mámě fláknu... a hned, že jsem drzá a abych se nezbláznila. Je úplně natěšená, že jdeme zítra do poradny a těší se, že mi mudr řekne ať dokrmujeme, ale já mám teď po výměně supr doktorku, která preferuje kojení takže snad to bude OK. Držte nám palce ať to klapne.
Včera malá nechtěla vůbec usnout ani, když jsem jí nabízela prso... usnula až o půlnoci...po dlouhém houpání v náruči. Hlad evidentně neměla, protože pít prostě nechtěla a ještě víc řvala, když jsem jí prso nabízela... pak spala až do 4 do rána, potom do 6 a pak do 8 a teď zase chrupe... tak snad se to urovná zase do správných kolejí.

Holky díky moc za podporu, nemám nikoho komu bych se svěřila.

bielanevesta
2. pro 2007

Ja mám ráno mlieka habakuk a večer už nedostatok...lebo aj keď vystriedam obe prsa tak plače kým ju nedokŕmim odsatým MM. Viem, že prdíky ani nič podobné to nie je, lebo ako pije tak začne nadávať, že jej to nejde a hneď ako ju dám k druhému tak spokojnosť najväčšia 😀

dlinduska
2. pro 2007

gabco hlavne klid myslim ze si temato pocitama projde temer kazdy i ja to mela a rozumim ti ze jsi nervozni. hlavne si ver jsem presvedcena ze mlika mas dost tvori se podle potreb mimca (vim ze jsou to fraze z knih ale plati to).mela jsem to samy ve stejnym obdobi muze to souviset i s rustovyma spurtama. navic mimco nepije pokazdy stejne. mne se taky luci kroutila a vecer plakala dozadovala se prsu ale proste jen proto ze chtela chvilu u nej jeste byt (usinala u nej). ja jsem to vyresila tak ze jsem sla k pediatricce na zvazeni a po tydnu znovu, aby se poznalo ze luci pribira a pribirala krasne. ver ze tomu bude tak i u tebe.

gabca1
autor
2. pro 2007

dlinduska - no snad to bude dobrý. Dneska se mi 2x stalo, že plakala hlady, ale nechtěla si vzít prso. Musela jsem jí nejdřív ukonejšit a pak si ho vzala a papkala jako blázen. Byla vzteklá než začalo mlíčko téci, nechápu a jsem z toho v šoku.

bielanevesta
2. pro 2007

Gabci Natálka sa tiež vzteká ak MM nezačne hneď tiecť a potom by ma najradšej zjedla aj z prsom 😀

bramburka
2. pro 2007

My to máme Gabčo uplne stejný... zrovna jsem dokojila po boji hroznym, nakonec jsem po 30 minutach amalou odstavila od prsu... vzdycky cuc konec cuc konec, vztek vztek... hystericky... no pak plakala, dozadovala se prsu, tak jsem ji dala, cucala minutu a zase to samy... tak jsem to vzdala, napila se podle me za tech 30 minut prerušovaně, ale dost, dala jsem ji dudlik, sice place, ale nechá se ududlat a vyžaduje chovat. Ted je asi 10 minut uz klid. Za 2 hodky to zkusime znovu a ja si jdu udelat caj, horký...

přemýšlím o vaně, ale mam jeste zbytky očistků, tak nevim, co myslite?

bielanevesta
2. pro 2007

Bramburka ja si myslím, že ak máš ešte očistky tak kúpeľ radšej nie. Radšej si v sprche prsa pomasíruj sprchou teplou vodou a daj si ten čaj 😉

jana.1
2. pro 2007

až na pár cizích slov celkem pěkný článek o tom, jak to funguje v prsu 😀
http://www.porodnici.cz/laktace-a-kojeni

bielanevesta
2. pro 2007

Jani super 😵

jana.1
2. pro 2007

aničko díky 😵 jj stačí na to slovník cizích slov 😀 😀
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/

gabca1
autor
2. pro 2007

Bramburka - Taky bych do vany ještě raději nechodila. Mě teď fakt pomáhá ten super horkej čaj... a dneska jsem si koupila Gravimilk tak uvidim. Já nevim, že se ty prckové u toho tak kroutí 🙂 Jsou na to natěšený a pak dělaj scény.

Nevíte co je pravdy na tom, že černý pivo pomáhá kojení? Je tam alkohol.

bramburka
3. pro 2007

Ale málo Gabčo...tak si dej skleničku, neublíží, neuškodí, ale neprospěje...prostě neutrál... já se od Jirky vždycky dám loka...ale moc mi to nechutná...