Večerní hysterický pláč utiší jen prso

schigeil
3. dub 2017

Ahoj holky máme 10týdenní holčičku o měsíc narozenou dříve.Od narození celkem hodná,spavá.Její skoro stejný režim.ráno v 7h stává,kojím,jde do kočárku okolo 9h spí do 12.30h..přebalím,nakojím,pak se jí snažím ukazovat hračky,leží pod hrazdičkou,povídáme si..to se jí líbí,pak už je uplakaná,přiložím k prsu kde se jen uklidní a usne..kolem 14h až 14.15h jde do kočárku...pak se budí okolo 16.30h-17h přebalím ,nakojím,chvíli si hrajeme,pak už je protivná tak se spolu jdeme asi po hodince koupat okolo koupat..to se jí moc líbí...masírujeme bříško,cvičíme nožičkama,krásně se vyprdí..pak jí utřu,obléknu a přiložím k prsu...usne,dám jí do postýlky a od tétochvíle začíná pakle...už to trvá měsíc..po deseti minutkách jdu k postýlce,pohladím,zkontroluji,odejdu,pořád pláče.TAK SE STŘÍDÁME S MANŽELEM ASI 2H,POŘÁD PLÁČE,PAK VZTEKY UŽ ZVRACÍ Z POSTÝLKY,TAK JÍ CHVÍLI VEZMU NA RUKU,NOSÍM UKLIDNÍM A POKLÁDÁM ZPĚT..ZNOVA PLÁČE.vydržíme to do 22.30h kdy už pláče 4h a beru si jí do postele.Uprsa usne,Utiší ji jen prso.Také jsme zkoušeli,že po koupání si s ní jdu lehnout,hodinu ji dám šanci aby na prsu usnula,odejdu a po10minutách to začne stejně..pláč,lpáč,pláč....utiší ji jen prso,ale to bohužel nejde pořád,bradavky mě pak už bolí a malou by určitě bolelo bříško.Zkoušeli jsme jí vozit doma v kočárka ,ale vždy jak jí večer sundám z prsou,pláče a vydrží to i 4h než si docílí svého....říkám si jestlinemá koliku,ale nevím jestli by kolika přešla,když jí dám na prsa....vůbec nevíme co s ní..už jsme z toho vyčerpaný a unavený......na prdíky jí dívám espumisan a biopron klapsle.........stejný to bylo u mého 2,5letého syna....stejný scénář večer,ale ten navíc plakal i přes den

kafemaniak
3. dub 2017

Vezmi si miminko k sobe do postele a usinej s ji, at je klidne prsa. To te ji z toho bude bolet brisko je povera. Ona chce byt proste u maminky a ne odlozena v postylce, kde je sama...potrebuje te, tak bud pro ni. Take muzes zkusit satek a uspavat v satku.
Pokud nejsi zrovna kontaktni maminka a mit u sebe dite nechces, tak ji muzes dat do zavinky a dudlik, pripadne nechat vybrecet, ale je to fajn reseni pro tebe, urcite ne pro dite

pavlaberuska
4. dub 2017

Ahoj a davas ji po koupání nějake kapky nebo vitamíny do pusinky? Nám takto reagovala na Vigatol, tak jsme přestali dávat úplne a máme klid, nic ji netrápí. 🙂

eevicka123
4. dub 2017

Nechce krkat?

m.e.a.
4. dub 2017

Zkusit vysadit vigantol, jak jiz mnohokrat zminovano, nekterym miminkum proste nesedi a ty "sceny" byly az vecer, po schvaleni Mudr. Kapeme BabyD, zavinovacka, bily sum (na youtube).. velmi spokojene a klidne miminko....zkouset zkouset zkouset

schigeil
autor
4. dub 2017

@pavlaberuska ..po koupání dávám jen espumisan na prdíky před každým kojením,vigantol dávám ráno

schigeil
autor
4. dub 2017

moc vám všem děkuji za příspěvky...večer často odkrkává,vždy se přesvědčím,jestli si krknout nepotřebuje....jak ale pořád pláče,tak ten vzduch polyká..tak je to takový začarovaný kruh.Zkusila jsem včera po koupání jít s ní do postele....nejdřív jsem jí nakojila a pak s ní spát.cumlala prso,vždy už vypadalo,že spinká,tak jsem se zvela a než jsem došla ke dveřím plakala...tak jsem to dělala 2h než mě už boleli prsa,pak se asi 30koukala po místnosti a smála se...pak už jsem s ní šla v 22.30h spinkat..určitě je příjemné,že neplakala tak dlouho,ale odnesli to mé bradavky...ach jo,je to začarovaný kruh..zkusím vysadit na pár dní vigantol...děkuji holky

schigeil
autor
4. dub 2017

dudlíka nechce,po tom se jí zvedá žaludek,v zavinovačce je uplně šílené,tam se jí nelíbí..bílý šum jsme zkoušeli dávat k postýlce 14dní vůbec to nezabíralo:-ˇ(budu zkoušet,jen už mi dochází nápady..HEZKÝ DEN VŠEM

jiriknatal
5. dub 2017

Me trapi podobne vecery. Nala se ma po koupani nakojit a jit spinkat, ale misto toho place a nechce pit. Musom ji nejakou chvili utisovat, pak se unavi a napije se. Bude mit 9 tydnu. Pritel mi nedavno nesl pytlik s nahratou ryzi na brisko a podarilo se mu ho vysypat🙂) tak vytahl vysavac a mala se zklidnila u toho🙂 o tom vysavaci jsem vedela, ale nenapadlo me ho zapinat vecer. Takze pri nejhorsim ted zapinam aplikaci v mobilu, kde je zvuk vysavace. Je tam plno ruznych zvuku🙂 s tim Vigantolem, taky jsem vysadila, ale nic se nezmenilo. Takze davam ted vzdycky rano jenom jednu kapku, ne dve jak je dano. Dezim palce🙂 (a na prdiky davam BabyCalm🙂

jiriknatal
5. dub 2017

A jeste, kdyz Vas potom boli prsa, mazete je po kojeni necim? super je purelan. Jestli to ovsem ve Vasem pripade pomuze🙂

alubif
5. dub 2017

Už to tu píšu po několikáté, protože maminky mají tendenci spoustu věcí na něco svádět, vigantol, prdíky... Toto je věk kdy u miminka přichází takzvaný večení neklid u nás začal okolo 17h a plakat přestala až jme ji šli vykoupt okolo půl 10 - dítě má moc vjemů, se kterými si jestě nedokáže vyrovnat a pláč je jediný projev který má když ho něco trápí, trválo to třeba u nás od 1 měsíce do půlky 3 m. Další věc je že miminko cítí, že jsi z toho nervozní a proto je taky nervozní, takže takový začarovaný kruh.
Změnila bych taky trochu režim. Miminka v tuto dobu chodí spát později, tak kolem 10 h, (neboj spánek se jí s množstvím pohybu bude posunovat na dřívější dobu), takže bych ji do postýlky nedávala, zvyšuje to její úzkost, že si nedokáže poradit ani s tím, že když má teď trápení rodiče mě (i když jsou tu se mnou) nechali ležet a já se chci mazlit. My ji měli večer v obýváku u sebe, chovali, koupat jsme šli až o půl 10, nastalo zklidnení, prso, většinou u něj usnula a dala jsem klidnou do postýlky. Nemusíš se bát že bude chodit spát pořád tak pozdě, jak bude víc pohybu a zmenší se počet denních spaní vše se posune. v půl roce už spala od půl 9 , v roce od 8 a teď o půl 8 někdy i v 7...

alubif
5. dub 2017

Jo ješte jedna věc, ten neklid vypadá hrůzostrašne, dítko doslova řve, kroutí se jak kdyby mělo prdíky, brunátné, ňkdy vypadá že tlačí.... Chce to prostě vydržet, přejde to samo. Vím, že je to tězké, ale je potřeba si zachovat trochu nadhled. Děti prostě pláčou a je potřeba se postupně naučit, kdy ten pláč má opravdu význam a kdy je možné ho ,,ignorovat" a nechat ho až přejde.

schigeil
autor
19. dub 2017

holky všem moc děkuji..nakonec si chodím s miminkem lehnout po koupaní v 18.30h a kojím a kojím ..vždy si na chvíli zchrupne..a znova a znova asi do 22h pak usíná do 1.45h opravdu se budí na minutu přestě pak 3h v 5.11h a v mezi 7-8h vylézáme s postele i se strarším skoro 3letým synem..okolo 9h jde do kočárku spí do 12.30 do 14.30h je zhůru a znova jde spinkat v 17.30h se budí,nají,koupe a pak začne ten maraton....

schigeil
autor
19. dub 2017

TENTO ČLÁNEK MI VELMI POMOHL,TO PŘESNĚ JE NAŠE SITUACE...

schigeil
autor
19. dub 2017

KOJENÍ V BLOCÍCH

Tímto označením se myslí stav, kdy se miminko v určitou část dne kojí výrazně častěji než během zbytku dne. Je to velmi obvyklé a často se to vyskytuje večer. Obvykle, ale ne vždy, následuje delší úsek spánku než jsou ty ostatní. Miminko se může "nacpávat" před dlouhým spánkem. Například pokud se vaše dítě kojí mezi šestou a desátou hodinou večerní co hodinu (nebo dokonce nepřetržitě), může pak spát delší dobu, moźná i celou noc.

Kojení v blocích často probíhá ve stejnou dobu jako večerní neklid, plačtivost. Miminko se kojí jen pár minit, odtrhne se, kroutí se, pláče či křičí, znovu se pár minut kojí, pustí se prsu, je neklidné nebo plačtivé ... a znovu ... hodiny. To může být VELMI frustrující a maminky se začnou strachovat, jestli miminko při kojení získává dostatek mléka, jestli něčím z toho, co jí, miminko netrápí, jestli VŠECKO co dělá, miminko jen netrápí ... Opravdu to může zničit vaši sebejistotu, obzvlášť, když je v okolí někdo, kdo klade ty samé otázky (vaše maminka, váš manžel, vaśe tchýně).

Toto chování je NORMÁLNÍ!