Velký váhový přírůstek 6týdenního chlapečka

klouvi
1. zář 2016

Ahoj maminky, mam 6ti tydenniho chlapecka porodni vaha 3310, ve trech tydnech 3950, vcera 5200. Kojim zhruba co 3-4 hodiny nekdy do pul hodky nekdy dele, posledni par dni nekolikrat i 50minut. Doktorka mi rekla ze se mi prcek prejida a ze mam kojit 20 minut, ze je dost velky aby se za tu dobu najedl a ze kdyz bude mit zizen tak mu mam mezi kojenim dat caj. Snazim se tedy kojit 20 minut a hlidat maleho aby u toho nespinkal, jenze ted uz po hodce a pul chce papat a kdyz mu nabidnu cajik tak by ho stahl snad cely. Bala jsem se ze mi neprospiva,protoze delal u prsa sceny ale mlicka mam zrejme dost a misto abych si to uzivala tak resim jak kdy uz mu muzu dat napapat a jak dlouho ☹ Proste nemuzu byt ani jeden den v klidu a uzivat si to ☹
Co na to rikate a co by jste delaly vy?
Budu rada za kazdou reakci

lv
1. zář 2016

koj jak chce, přibírat takhle raketově přestane, až se začne víc hýbat.

olga_
1. zář 2016

@klouvi Vykašli se na doktorku, buď v pohodě a vyhov miminku i sobě. Kojené děti přibírají skokově, takže jednou víc, jindy míň. "Dobré" rady paní doktorky ti můžou akorát tak přivodit zcela zbytečné potíže při kojení.
Jen pro srovnání. Můj syn se narodil s 3100 g, v šesti týdnech měl 4860 g, takže přírůstek 1760 g. Tvoje dítě má přírůstek 1890 g, takže velmi podobný. Kojila jsem (a stále kojím téměř dvouleťáka) zcela a kdykoli dle požádání, asi do tří měsíců mu KAŽDÉ kojení trvalo HODINU. Kolem tří měsíců byl zlom a zkrátilo se to na minuty.
Teď má kolem 12,5 kg, je šlank, žádný cvalík.

Vykašli se v tom na tu doktorku a udělej si to podle tebe. Nenechej si od ní přikazovat, kdy máš dát najíst svému dítěti.
Navíc kojení není zdaleka jen pití mléka! Emocionální složka vás obou je rovněž pro rozvoj vás obou strašně důležitá. Takto byste se jen trápili.
Ona většina těch doktorek třeba nikdy ani nekojila, nebo kojila podle hodinek a nemají absolutně páru o tom, co je to kojit na požádání...

Držím pěsti!

olga_
1. zář 2016

@klouvi Ještě chci napsat, že mě tady na MK kdysi dodala odvahu nedělat věci kolem výživy podle rad doktorky jedna věta:
"K doktorce se chodí do poradny, ne do příkazovny."

mami29
1. zář 2016

Mě syn přibíral kojením 500g týdně. Když se začal hýbat, tak se přírůstek snižoval. Koj podle sebe a malého.

maudd
1. zář 2016

Jak rika @lv , koj jak potřebuje a vykasli se na rady typu "po 3 hodinach, 20 minut" apod. Uzivej si mimco a nestresuj se tabulkama a tím, co ti kdo říká. Ty jsi máma a víš nejlíp co tvoje mimi potřebuje 🙂

noname24
1. zář 2016

Mám ročního chlapečka, porodní 3370g, ve 14ti dnech 3630g, v 6ti týdnech 5540g - velice podobné míry, že? Syn kojený, dr. byla v pohodě, jelikož kojené děti skutečně přibírají jinak než děti na UM, rozhodně mi nedoporučovala čajík ani abych nějak omezovala. Kojila jsem co 3-4 hodiny a syn pil jen 5 minut (už od narození), stejně takto přibíral... V období spurtů jsem kojila i po 2 hodinách (častěji ne, protože i tak syn často ublinkával - taky už od narození asi do 3 měsíců) a pil i 18 minut, to bylo kolem třetího měsíce. Jestli tě zajímají naše další míry tak ve 3 měsících měl 7,4kg, ve 4,5 měsících 8,3kg, v půl roce 9,2 kg, v 8mi měsících 9,9 kg, v roce 10,75kg, takže se to přibírání skutečně pohybem a příkrmy dost zpomaluje, a to je syn stále dost kojený 🙂 Takže jediné, co tě čeká je, že ti ztěžkne dřív než maminkám, kterým děti přibírají málo 🙂
Spokojená máma = spojkojené dítě.
Začni si to užívat a vykašli se na čajík... pokud kojíš, nepotřebuje dítě žádné další tekutiny...

karlajasmine
1. zář 2016

@klouvi Normalne koj jak chces a vubec to neres. Muj syn pribral v sestinedeli 1900g a doktorka me chvalila, jak krasne pribira. Nyni ma temer 10 mesicu a vazi 10kg.... takze uplne normalni dite. Kazde dite pribira jinak dlouho. Materstvi si uzivej a kojeni si taky uzivej. Tvuj syn sam vi, kdy ma hlad... a rozhodne to vi lip, nez doktorka. Kasli na ni... takovy ''doktorky'' me neskutecne lezou na nervy.

klouvi
autor
2. zář 2016

Moc vam vsem dekuji 🙂 Uklidnily jste me.. budu si to delat podle sveho, hlavne aby byl maly spokojeny.

karlajasmine
2. zář 2016

@klouvi Jo, to delas dobre, fakt 🙂 Znam nekoho kdo kojil podle rad doktorky a akorat prisla o mliko a mala ji prestala prospivat... ja jsem taky kolikrat kojila po hodine kdyz mel malej hlad a tlustej neni ani trosicku 🙂