Velmi tuhá stolice a krvácení. Máte zkušenosti?

misakri
9. říj 2009

ahojky holky,
potřebovala bych poradit nebo spíš ujistit sama sebe, že to bude dobrý..

mám 4měs chlapečka.. včera a dnes dostal trochu mrkvičky.. no a teď večer kakat strašně tuhým.. to by nebylo nic hrozného, ale u samotného tlačení strašně plakal a po rozbalení jsem zjistila, že krvácí z konečníku.. ☹ ☹
není to nijak extremně moc, že by to furt teklo.. umyla jsem ho a po 10min jsem koukla znova a na plínce znovu krev.. tak mám strach, aby se nějak moc neporanil.. ☹

máte s tím některá zkušenost?.. říkám, neteče to moc, ale nevím, čím natřít apod.. ☹

děkuju moc
míša

nikollette
9. říj 2009

Misakri, chudáčik 😢 ☹
ešte som o tom nepočula tak neviem poradiť 😔

ale snád nejaká mamina dá radu... či skúsenosť... alebo že by bolo potrebné ísť k dokine?

vikina74
9. říj 2009

Moj starsi to tiez svojho casu mal, mrkva ho dost zapchavala. Ale bolo to len trochu. Lekar mu predpisal krem, ktory sa pouziva na hemoroidy. Ale to uz bol tusim vacsi. Predsa len u takeho malinkeho 4-mesacneho by som si netrufala len tak nieco dat. Urcite s tym bez zajtra k lekarovi. Nas lekar vtedy povedal, ze ak je to svetlocervena krv v malom mnozstve, tak je to koncovy konecnik a to nie je take dramaticke, ale ak by to bola tmava krv alebo vela krvi, tak okamzite na pohotovost!
Co sa tyka mrkvy, na tvojom mieste by som dala este pauzu par tyzdnov, nikto ta nenahana, este je malicky, kludne este moze byt len na UM alebo MM. Zrejme este jeho crievko nie je na tuhu stravu pripravene, ked takto silne reaguje na trochu mrkvy.

misakri
autor
9. říj 2009

nikollette, já se s tím taky teď setkala poprvé a vůbec nevím, jestli zajet na pohotovost nebo jak.. co by mi tam vlastně řekli? necháme si ho na pozorování.. nevím.. ☹

misakri
autor
9. říj 2009

viki.. to má špravdu, že asi na tu trošku mrkvičky ještě není připravený..
ale tohle jsem fakt nečekala.. ☹

mám mu tu prdelku něčím natřít?

sayast
9. říj 2009

mis a co zkusit zavolat na detsky a poradit se tam? myslim do nemocnice na detske oddeleni. bud poradi jen sestricky nebo te prepoji na lekare

misakri
autor
9. říj 2009

sayast, to mě vůbec nenapadlo!!!!
jsem ťula.. jdu najít nějaké číselko..

vikina74
9. říj 2009

misakri, zavolaj, to je dobry tip. Inak by som na to nedavala nic okrem zinkovej masticky zvonku.

sayast
9. říj 2009

mis,dej vedet co ti rekli. urcite to nic nebude, vaznyho. a s mrkvi jeste chvili poseckej 😉

misakri
autor
9. říj 2009

tak jsem volala do nemocnice a mluvila s doktorkou.. prý to vypadá jen na nějakou prasklou žilku.. mám to sledovat a kdyby to teklo i ráno, tak sjet k nim.. ale že si myslí, že to nic nebude..
a že mu mám dávat pít více čajiku, když kaká jednou za 4-5 dní..
tak mě uklidnila.. uff 🙂

misakri
autor
9. říj 2009

jo a že prý můžu namazat framykoinem ( nebo jak se to píše ).. trošičku..

sayast
9. říj 2009

no vidis 🙂. myslela jsem si to, ale neni nad uklidneni od praveho odbornika 🙂
nase mala taky trpi na zacpu. ale bohuzel do ni nic nedostanu, nebere mi flasku ☹. ted jsem zkusila par lzic svestkove stavy a jak ji to dobre slo 🙂

misakri
autor
9. říj 2009

sayast, to máš pravdu.. hned se cítím líp, když mi to potvrdila dr.. 😉

misakri
autor
9. říj 2009

jako já myslím, že nejsem žáden plašan.. neběžím s teplotou hned k dr, apod.. ale tohle mě vyděsilo dost, no.. 😒

sayast
9. říj 2009

to je jasny, to by vydesilo snad kazdyho 😉

misakri
autor
9. říj 2009

no už tady na mě kuká jen jedním okem.. tak ho půjdu dát spát.. krásnou noc všem a děkuji 😉 🙂

vikina74
9. říj 2009

misakri, jasne, ze sa vydesis, ja som sa vtedy tiez a hned som bezala k lekarovi. Urcite to bude dobre, vela tekutin a stolica sa upravi. Drzim palceky! 🙂

tajava
9. říj 2009

my sme nieco podobne mali tiez v takych 4roch mesiacoch ... v plienke som nasla take krvave nitky, ale niekde tu na MK som sa docitala, ze ak zacne dietatko castejsie kakat ako obvykle, tak sa moze viac namahat konecnik a vtedy moze nieco prasknut a moze sa objavit krv ... tak sme to mali par dni a potom sa to dalo samo dokopy. Nenatierala som to nicim, maximalne Sudocremom, ked mal trosku zacervenalu ritulku

caira
9. říj 2009

ono to muze byt taky tim, ze jsou mu teprve 4 mesice a jeho telicko neni jeste pripravene na tuzsi stravu takze mrkev, ktera vetsinou stavi proste byla na nej asi moc, strevum preci jen ze zacatku chvilku bude trvat nez si zvykne na neco jineho nez na mlicko, zkus treba davat prikrm treba jednou za nekolik dni a ne kazdy den aby to tak nestavilo? teda tot jen muj nazor 😉 doufam, ze prcek bude brzo v poradku, oni na to za chvili zapomenou, ale nas maminy ty jejich bolistky boli vic nez je, co?

marcelapetrikova
9. říj 2009

malá měla taky občas ve stolici krev ale jen takjové nitky a dr mi řekla že to způsobuje jak tlak v konečníku při častější stolici tak nějaká bakterie ve střevech
jinak misakri kamarádce malej lukášek taky chodil tak 1 za 4-5 dnů a ted mu začla dávat tu švestkovou štávičku od hippu tuším a nebo tu hruškovou ale naředila mu to vodou a malej se jí po tom posmolil snad i za ušima tak je zkus jsou od 4 měsíců 🙂

llluckaaa
6. pro 2011

Ahoj maminky. Obnovuji tuto diskuzi. Nemáte s tím některá zkušenost? Jak jste to řešili? Byli jste na gastroenterologii? Malý (3 roky) má hodně tuhou stolici a po ní krvácí ze zadečku. Na záchodě sedí někdy i hodinu a hodně pláče. Doktorka mu naordinovala prášky proti roupům a něco na změkčení stolice.

briketa
6. pro 2011

@llluckaaa je bezne ked je stolica tvrda, ze porani steny konecnika ktory potom krvaca.
Malickemu musis zvysit prijem vlakniny a tekutin kazdy den.
Najjednoduchsie je zacat ranajky ovsenou kasou, ktora potom "splachne" vsetky zbytky z predosleho dna... 😉 a precisti crievka.
Pit vela obycajnej vody.
Pridavat lanove semienka kam sa len da.
Jest vela ovocia, ake zozenies. Pridavat do pitia stavu zo susenych slivak.
Pecena tekvica ma tiez vela vlakniny.
Nedavat cokoladu, tvrde syry, obmedzit bielu ryzu, mrkvu radsej surovu ako varenu.
Kym sa neupravi.
Vela stastia.

kamilka22
6. pro 2011

@llluckaaa a probiotika davate? Inak plati vsetko co pisala
@briketa. A este jedna vec, ak to nejde a ma to rozkrvacane, neskusali ste mu par dni davat glacerinovy cipok? Aby sa lahsie vykakal a stihlo sa to zahojit.

llluckaaa
6. pro 2011

@briketa Děkuji. Snad to bude opravdu jen poraněním konečníku a nebude to nějaký větší problém. Ta změna stravování u nás není tak jednoduchá. Ovesnou kaši máme ke snídani každý den, chleba se u nás jí taky většinou celozrnný a se semínky, vodu pije normálně, šťávu ze sušených švestek do něj nemůžu dostat, ovoce také ne, zeleniny až na vyjímky taky moc nechce. Čokoládu, tvrdé sýry ani bílou rýži poslední dobou nejí. Vysadila jsem i banány.
Tekvica je lilek nebo něco takového?
Musím někde koupit tu švestkovou šťávu od Hipp, tu jedinou je ochoten vypít.

llluckaaa
6. pro 2011

@kamilka22 Probiotika teď zkouším. Ten čípek jsem ještě nedávala, zatím se mu vždy povedlo se vykakat, ale někdy to bylo po pár dnech a s velkým pláčem. Ale třeba by to pomohlo, aby to nemusel tak namáhat.
Byli jste s tím na nějakém vyšetření?

kamilka22
6. pro 2011

na vysetreni sme neboli, dcerke stacilo zvysit prijem tekutin - co bolo dost tazke. Ale ja som mala s tymto problem, zabrali mi jogurty, a ten cipok by som mu urcite dala, aspon na par dni, mozno sa uz aj boji tlacit, lebo vie, ze ho to bude boliet. A tie probiotika urcite davajte, odporucaju sa ci uz pri hnackach, alebo zacpe. Dcerka mi tiez velmi nechce ovocie, ale ked jej nastruham jablko a riadne osladim, tak zje aj 3, samozrejme, hned potom umyjem zubky, ale na wc, ide potom lahucko.

veve39
6. pro 2011

@llluckaaa my sa tiez trapime u dcerky s kakanim...dolezite je, aby stolica nebola tvrda...cize ked par dni nekaka (u nas su to 3 dni) je potrebne dat nieco na zmakcenie stolice - my davame sirup Lactuloza (iny obchodny nazov je Duphalac), je to na baze mliecneho cukru, nenavykove, moze sa uzivat dlhodobo, mala sa do par hodin po sirupe vzdy vykaka...
a priebezne sledovat v stravovani, co vam zaberie
my napr.berieme probiotika dlhodobo, tie na frekvenciu ci tvrdost stolice u nas nemaju ziadny vplyv, mala mi kazde rano papa ovsenu kasu, alebo jogurt s vlockami - zial nepomaha
taktiez kazdy den jablcko, hrusku, prip. ine ovocie (ked nekaka, nedavam jej banan)
na obed strukoviny - do polievky sosovica, hrasok...
teraz som jej dala do nej povarene a zmixovane susene slivky, papa to takto par dni, to myslim trochu zabera...

llluckaaa
7. pro 2011

@veve39 Laktulózu tu taky mám, ta by snad mohla zabrat. Jinak se snažím s tím ovocem, ale měli byste vidět, jak mi tu prcek vyvádí, že to nechce. Ale už jsem do něj dnes dostala jednu kuličku hroznů, tak to je snad první krůček 🙂 No vidíš, to mě nenapadlo, udělám čočkovou polévku, děkuji za inspiraci 🙂
@kamilka22 Nastrouhané jablko mi říkala doktorka, že dávat nemám. Prý malé ovoce s peckami jako švestky, třešně apod. Ale u nás je to stejně jedno, protože z toho nechce nic. Leda přesnídávku, ale tu bych taky dávat neměla, protože tam není žádná vláknina a leda pektiny, které tu stolici spíš zpomalí ☹

jennyska
23. říj 2013

Ahoj Maminky, těhulky,

ráda bych Vás oslovila na téma, které právě rozebíráte a sice Hemoroidy. V naší společné knihovničce Modrého koníka na toto téma vznikl článek a Vy můžete ostatním ženám pomoci svou zkušeností, radou, tipem právě zde: https://www.modrykonik.cz/hemoroidy/

Mnoho žen na MK hledá informace o hemoroidech a častokrát ve fórech najdou jen nějaké info, zkušenost. V knihovničce je ale vše na jednom místě, jak obecné informace, tak Vaše cenné zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomůžete i Vy svou zkušeností a podržíte tak ostatní maminky, těhulky a snažilky 🙂

Přeji Vám krásný den.
Janča