Vitamíny při kojení. Berete nějaké? Je to dobré?

janicka.ziv
26. bře 2008

Holky,berete nějaké vitamíny při kojení a myslíte, že je to dobré?

...nic podobného jsem tu neviděla, tak snad se neopakuji 😕

minea
26. bře 2008

Já beru GS Mamavit, pediatrička mě o to vyloženě požádala.
Jestli je to dobrý, to je těžká otázka, protože vždycky půlka národa odpoví, že je lepší jíst ovoce a zeleninu a druhá půlka důvěřuje tabletkám. Je to prostě kontroverzní, stejně jako názor na očkování atd... Já o sobě vím, že se nestravuju zrovna moc vyváženě, takže jím Mamavit 😅 .
A ty?

janicka.ziv
autor
26. bře 2008

Já jedla vitamíny i celý těhotenství a mimčo jsem neměla nějak veliký-uplně akorátní. nyní jsem brala Calibrum a když došlo,tak beru Nem Life od California Fitness. Můj názor je,že je to dobrý.

je mi jasný, že názory se různí, stejně tak jako na braní vitamínů v těhu 😉

janicka.ziv
autor
26. bře 2008

mělo to být New Life

lukin
26. bře 2008

Téma stvořené jako pro mě 🙂 Zrovna dneska jsem si chtěla jít koupit Mamavit. Nevíte, zda jsou ještě nějaké jiné vitamíny, které se můžou při kojení? Co je asi nejlepší? Já raději budu polykat tabletky, protože ze zeleniny a ovoce se skoro nic jíst nemá, tak nevím. Jak velké jsou ty tabletky Mamavit? Neumím polykat velké.

malovani
26. bře 2008

já beru céčko, zinek a selen... a jím zeleninu a ovoce 🙂 ... a taky zeleninový polívky...
teď, co je Evulka větší, tak je to s tou zeleninou a ovocem lepší, dřív měla hned vyrážku z ovoce a bolení bříška ze zeleniny...

petraluk
26. bře 2008

Já si myslim, že pokud se jí dostatek ovoce a zeleniny, obojí syrové tak není důvod brát ještě vitamíny. Akorát se zbytečně zatěžujou játra či ledviny 🙂 POchopitelně též se musí přihlídnout ke zdraví dítěte, mě např. byli doporučeny probiotika 😉

zusma
26. bře 2008

Lukin,já raději beru jen multivitamíny určené pro kojící. Nevím, zda se můžou nějaké další, ale asi jo...A dr mi po porodu ještě řekla, at doberu železo,který jsem brala v těhu, ptž jsem měla méně červ.krvinek.
tak si je kdyžtak rozpul 😉
A jinak jím taky hodně ovoce i zeleniny. Nedávno jsem byla na krevních testech a testech moči a vše naprosto ok, tak si myslím že mi to i prospívá 🙂 A malé moje mlíko taky 🙂

lukin
26. bře 2008

petraluk: No jo, jenže co mají dělat ty, kterým se jejich mimi po ovoci osype a po zelenině má hrozné bolesti břicha?

lenkakr
26. bře 2008

já beru mamavit, ale né úplně pravidelně. na zeleninu totiž moc nejsem tak doplňuji jinde.

lukin
26. bře 2008

zusma: Já jím právě taky ještě železo, protože jsem chudokrevná. Takže myslíš, že ten Mamavit se může kombinovat se železem? Kolik stojí? Na netu jsem našla, že asi 350,- Kč.

zusma
26. bře 2008

Já myslím že jo. Anebo se to třeba může nějak střídat. V těhu jsem vždycky brala jeden den multivitamínovou tabletku a další den železo,jod a listovku.
Ted si dám 2x denně multivitamín (New Life) a když vzpomenu,tak i to železo. Já mamavit nikdy neměla. Jím ten New Life a 90 tabletek stojí...no ted už vůbec nevím kolik. 😖 Anebo ještě jsem měla růžový Calibrum pro kojící a ta cena byla podobná.

artuse
26. bře 2008

ahoj, já beru Mamavit - je pro těhotné i kojící, brala jsem je i v těhu ze začátku a beru je i teď při kojení, i když ne úplně každý den, občas zapomenu, jasně, že je lepší ovoce a zelenina, jenže zpočátku jsem ovoce a zeleninu nejedla kvůli malé, pak jsem byla pořád nachlazená, malá měla málo železa, takže beru Mamavit i když teď už jím ovoce a zeleninu normálně🙂 ale možná pokud se cítíš zdravě a mimčo také nemá žádné problémy, tak to možná není potřeba, ale u mě to je fakt nutnost 🙂

nikitka26
26. bře 2008

Já brala vitamíny i v těhu, první trimestr poctivě, pak už jen tak 2-3 v týdny, měla jsem strach z velkého miminka (nakonec měl Čenda 3130g 😅 ) Brala jsem Calibrum mami a jelikož mi zbylo, tak ho teď dojídám, ale beru tak ob den. Podle mě to smysl má, hlavně teď v zimě, kdy není takový přísun z ovoce a zeleniny. Z ovoce jím jen jablka a banány, na citrusy jsem si netroufla a zelenině jsem se z kraje vyhýbala,a by malej netrpěl na prdíky. 🙂 A taky mi začali cca 3 měsíce po porodu padat hodně vlasy, tak jsem je jedla v té době denně.

jandalinka
26. bře 2008

Ahoj!Od začátku po porodu beru Calibrum Mami(v těhotenství jsem brala Calibrum Baby)a musím říct,že jsem musela ještě dokoupit vitamíny proti padání vlasů Biosil Plus,poněvaž budu asi za chvíli bez vlasů 😀 😅 😢 No a co se týče vitamíny přírodní cestou,tak u mě to nepřipadá v úvahu:kysané zelí-malá má prdíky,pomeranč,kiwi apod.-malá má vyrážku,tak aspoň že existují vitamíny pro kojící 😉

petraluk
26. bře 2008

Lukin píšu s přihlédnutím na zdraví dítěte. Je pochopitelný, že do sebe nebudu prát zeleninu, aby mi pak malej celý dny proplakal 😉

kachne23
26. bře 2008

já nejim nic, jako vitamíny, myslim. Jestli to va nebo ne, nevim, s ovocem to u mě ale taky neni zrovna slavný, mám pocit, že co se M. narodil, tak jim jen jabka a banány 🙂 Osobně si myslim, že je to dost byznys - vitamíny na to a na támhleto... jsem prostě asi z toho nepilulkovýho tábora.. 😅

petraluk
26. bře 2008

Kachne jj, když něco chybí ono si to řekne samo, ale preventivně nic nejíst 😉 Můj příděl ovoce jsou zbytky ovocných přesnídávek co dojídam po malym. Zeleninu já tedy celkem jim, ta mě nechybí 🙂

markeeta
26. bře 2008

taky neberu plavidelne zadne vitaminy, na ovoce tedka v zime ani nemam chut, tak co manzel mi koupi z dobreho srdce, tak to tady vetsinou shnije. Akorat si delam casto zeleninove polevky s bujonem. Ani jsem nevedela, ze deti maji ze zeleniny boleni - jake druhy zeleniny vadi?

Davate i nejake vitamny miminku? My davame A a D 4 kapicky denne.

lukin
26. bře 2008

Tak jsme byli v lékárně. Koupila jsem si ten GS Mamavit, jsou to děsné kopyta. Nevím, zda to polknu, dá se to rozkousat?

martulikk
26. srp 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se poradit, jaké brát vitamíny při kojení. Jasně, nejlepší je nebrat nic, žádnou chemii, stravovat se vyváženě atd. atd. atd.... Jenže realita je jiná. Můj jídelníček není vyvážený ani krapet, jsem ráda, když se v 10 dopoledne dohrabu do kuchyně, abych čapla do ruky aspoň tatranku a šup zpátky za mímou, protože mě hlasitě volá zpět. 😀 Když mi neuvaří manžel, tak s k teplému jídlu nemám šanci dostat, ach jo... Takže jsem se chtěla zeptat, jaké vitamíny berete vy? Jestli tedy nějaké berete... Já zatím dobírám GS Mamavit, co jsem brala v těhu - myslím, že v příbalovém letáku bylo napsáno, že se může brát i při kojení, ale nevím jak dlouho...

kocicinka • 1d • Dnes v 09:01
Ahoj, taky jsem na tom podobně, jak popisuješ 😅 Až na to, že mi neuvaří ani manžel, páč to neumí 😀 Kupuji si gravimilk, je to takové sušené mlíčko a vitamínama. Možná, že to znáš. Kupuji ho v DM drogerii. Teď jsem začala brát ješt extra železo- aktiferrin s kyselinou listovou, protože je Jonáš trochu chudokrevný. Taky mám Kelp- od walmarku. Je tam přírodní jód z mořských řas, prý je v těhu a při kojení důležitý. Jinak mám doma ještě centrum materna, koupený v těhu ale neberu ho, tam je napsáno, že je i pro kojící.

blahovka.cz • 1d • Dnes v 09:34
Ahoj Martuliku,ja jsem byla cele tehu i tu chvili co jsem kojila verna vitaminum Calibrum Mami,jsou takove ruzove a i krabicka,kupovala v lerkarne a nic mi tedy nechybelo,vsechyn vysledky krve byly ok i zelezo a to jsem byvala chudokrevna 😉 🙂

PS: holky děkuju za vaše reakce, admini mi uzamkli téma a odkázali mě sem, tak jsem se, s dovolením, přesunula i s vašimi reakcemi, třeba se ještě někdo ozve s inspirací 🙂

martulikk
27. srp 2009

Chtěla jsem se ještě zeptat... dnes jsem si v lékárně koupila ten Gravimilk... můžu to pít i když beru ten GS Mamavit?

aponchie
27. srp 2009

ja jsem si koupila tablety pantenol takove oranzove za 66kc je jich tam30+15zdarma a je to na nehty vlasy a kuzi to myslim az tak nevadi je to sice forte ale padaji a padaji 😝

leryl
27. srp 2009

ja beru Gravital, brala jsem ho v těhotenství a protože se mi začaly dělat modřiny(co jsem začala kojit),tak ho beru znovu(je pro těhotné i kojící) a s modřinama je to mnohem lepší 😉

evabelk
27. srp 2009

Mám fajn gynekoložku a ta mi při kontrole po šestinedělí řekla, že právě teď nastal čas na vitamíny 🙂 Kolem 3.měsíce po porodu začínají padat vlasy, člověk bývá vyčepaný a většinou co mám kamarádky, tak jak skončí s kojením, tak mají rozhozenou imunitu, jsou náchylnější k nemocem... To mimčo prostě vysává s mamky všechno dobré 😔 V těhotenství mi je doporučovala tak 1x týdně, abych neměla velké mimi, a i tak malá vážila 3,85kg, tak to si nedovedu představit, jak by vážila, kdybych je jedla každá den. Říkala, že vesměs jsou všechny vitamíny pro těhotné dobré i při kojení. Teď kojím 5.měsíc, vlasy mi padají hodně i s vitamínama, jím je 1xdenně, dobrala jsem nějaké těhotenské a v lékárně mi doporučili i novinku speciálně pro kojící-Laktavit. Poradila bych se tedy v té lékárně...často bývají i různá výhodná balení, ony bývají totiž dosti drahé i tak. Jo a taky je proplácí některé pojišťovny- třeba ZP Ministerstva vnitra.

lucie.krajcarova
10. zář 2009

mně+ se pediatr vždy ptá, co beru, je to při kojení velmi důležité. beru různě, gravital, calibrum mami atd.

eatygrenee
10. zář 2009

Já piju gravimilk

martulikk
10. zář 2009

Ptala jsem se na vitamíny v lékárně a tam mi řekli, že vesměs jsou všechny na jedno kopyto, takže je jedno, které si vyberu... ach jo... No, zkombinovala jsem to a beru GS Mamavit jednou denně a to samé s Gravimilkem. Jinak co se těhu týče, tak mi přijde, že je to nesmysl, že by kvůli vitamínům mělo být mímo větší... Když maminka nemá vyváženou stravu (což má fakt málokdo), tak v těhotenství jsou určitě vitamíny potřeba. Brala jsem je od počátku a mímo jsem měla normální - 49cm a 3350g 😉 Jo a vlasy mi začaly víc padat už v šestinedělí, takže jestli to začne ještě víc po těch třech měsících, tak ze mě bude brzo plešoun 😀

bereninka
10. zář 2009

Určitě brát. Nejlepší je LACTAVIT - je přímo pro kojící ženy. Ostatní vitamíny jsou pro těhotné a to jsou trochu jiné nároky na vitamíny a minterály.

misicka29
7. kvě 2013

Tak to já jsem na začátku těhu brala listovku a pak už skoro celé těhotenství nic. Jen ke konci mi začaly hrozně padat vlasy. Říkala jsem si že jestli se to po porodu ještě víc rozjede tak si budu muset koupit paruku. ☹ Nakonec mi kamarádka doporučila vitamíny Reneval neo, které jsou proti padání vlasů a můžou je i těhulky. Fakt jsem moc ráda, protože teď jsem pár týdnů po porodu a vlasy mi už vůbec nepadají. 😉

rabunkab
29. led 2015

Já jelikož mám poslední 2 tablety GS mamavit, které beru od začátku těhu, tak se rozhoduju, jestli si koupit další balení, nebo raději přejít rovnou na speciální vitamíny proti padání vlasů, páč mě s tím všecky kámošky co byly těhotné dost straší, jak jim vlasy po porodu začaly padat po hrstech a jelikož já zas tolik vlasů nemám, tak z toho mám docela hrůzu a právě jsem se taky někde na netu dočetla o vitamínech RENEVAL NEO, které se můžou brát v době těhu i kojení, takže pokud s nima máte někdo zkušenost budu jen ráda, když se o ni podělíte, přece jen je to docela drahá sranda cca 800kc/ 30tablet, ale pokud to fakt pomáhá...