Vitamíny při kojení. Berete nějaké? Je to dobré?

janicka.ziv
26. bře 2008

Holky,berete nějaké vitamíny při kojení a myslíte, že je to dobré?

...nic podobného jsem tu neviděla, tak snad se neopakuji 😕

arrowka
29. led 2015

@rabunkab Padání vlasů po porodu je hormonální záležitost a žádné vitamíny ti je nezachrání. Nebudou ti padat věčně a to, co ti vypadne, zase doroste. Těch pár týdnů až měsíců zvýšeného padání se prostě musí přežít. Zkušenost s Renevalem nemám, ale moc pochybuju, že poměr cena/výkon bude odpovídající, spíš to vidím na vyhozené peníze. Koupila bych si třeba Biosil nebo já jsem moc spokojená s tabletami z DM pro zdravé vlasy, obojí je za pakatel.

rabunkab
1. únor 2015

arrowka: Biosil už jsem taky zkoušela, s občasným větším padáním vlasů jsem se bohužel potýkala i v době kdy jsem těhotná nebyla a ten Biosil mi nepřišlo, že by na mě nějak extra fungoval. Každému třeba zabere něco jiného.. Je ale fakt, že pouze to, že jsou vitamíny drahé mě nepřesvědčí o jejich kvalitě, a proto jsem se ptala, jestli má někdo osobní zkušenost. Nechci prostě úplně vyplešatět (viz zkušenosti některých, kterým prosvítala i kůže na hlavě), tak se to snažím nějak podchytit už teď, i když je to možná marná snaha 😒, ale i tak díky za typ ;)

zarucha
1. únor 2015

Beru Calibrum Mami, myslím, že všechny ty preparáty jsou stejné. Beru to od porodu, hlavně proto, že ať se člověk snaží, jak chce, ty první týdny si fakt nemá čas připravovat šťavnaté saláty z osmi druhů zeleniny a připravovat ovocné talířky 🙂) alespoň já teda byla ráda, když jsem si namazala chleba máslem a zapila to meltičkou 🙂 a také - jako kojící jsem nemohla půlku své oblíbené zeleniny, bětku kdeco nadýmalo. Takže vitamíny hlavně proto. Bětce je osm měsíců a brzy budem odstavovat, prso už nechce, raději jí lžičkou - dala by si nejspíš i řízek 🙂 ještě odstříkávám, takže vitamíny pořád beru.

kenza222
7. pro 2015

Já na Reneval nedam dopustit. Nic jiného mi viditelne a rychle nepomohlo . Cena je teda pecka, ale účinek taky. Takže za me 1*. Měla jsem Revalid, Dona hair a klasika Biosil, nic z toho nepomohlo, ale u Revalidu jsem začala už po tydnu pozorovat snížené padání a po měsíci kratičké odrosty. Byla jsem moc spokojena a po druhém ditku jestli se povede tak nasadim znova. Kdyby měla některá z vás zájem tak prodavam dvě balení, samozřejmě neotevrena! Mám je na bazarku na koniku tak mrknete.

nitenka_
18. bře 2016

prodám gravimilk vanilka jednou použitý

karbi
20. dub 2016

V těhu i při kojení jsem brala dopněk stravy Folgravid. Obsahuje kyselinu listovou a rybí olej. Měla jsem jistotu že má moje Julinka vše potřebné🙂

1984maminka
22. led 2017

Beru Laktavit multivitaminy a minerály pro kojící maminky.Jsem spokojena 😊

sarkar
22. led 2017

@janicka.ziv nějak nevidím jak synteticky vyrobené preparáty tělu pomáhají...resp. možná na jedné straně pomůžou, na druhé uškodí, takže je to stejně z bláta do louže, a navíc za ně člověk zbytečně utratí peníze... nebrala jsem ani při jednom dítěti a oba jsou obdivuhodně zdravé děti 🙂

1984maminka
22. led 2017

Dnešní způsob stravování vysava z těla minerály.Tipicky je nedostatek horciku kvůli odbouravani u dusledku zvýšeného prijmu cukru bílé mouky kávy atd. Nadruhou stranu nedostatečný přísun vitaminu a mineralů z potravin způsobuje spolu se zanesenymi a prekyselenim oslabení organismu.Nasledkem toho vznikají různé mykozy candidozy a ty zas pripravuji půdu mnohem horším chorobam.Uzivani vitaminu neškodí jen se třeba ne zcela vstrebaji.Idealni je samozřejmě získat je ze stravy.Ale kupovana zelenina a ovoce je na ne chudá.Vždyť je taky umele pestovana.Kde by ty minerály brala.V naší rodině radila rakovina.V té době jsem docenila význam vitamínů a mineralů a nepodceňovat jejich roli.Preji všem pevne zdraví.

kardol
23. led 2017

Já se pořád snažím jíst zdravě, přijímat živiny i co nejvíce vitamínů z normální stravy, ale souhlasím s 1984maminka, dnešní ovoce a zelenina je na vitamíny opravdu chudší, než třeba bývalo dřív nebo než je to, co si ten, kdo má možnost, vypěstuje na zahrádce, já ji nemám. a těhotenství a kojení je podle mě období tělo hodně zatěžující. Kromě zdravé a pestré stravy teda beru vitamíny, teď konkrétně Ogestan, začala jsme ho brát už v těhotenství a cítila jsem se dobře, takže pokračuju i teď dál

kecafon
13. dub 2017

Já jsem sice ted ještě těhotná,ale beru Ogestan,kterej je plný jen toho nejdůležitějšího,co maminka i mimís potřebují,takže ho budu pak i dál brát,až budu kojit.
Jde mi hlavně o jod,omaga 3 a kyselinu listovou,což obsahuje,tudíž nic jinýho nepotřebuju.Kupuju přes net,je to levnější a pohodlnějšíKdyž jsem byla na počátku těhu,doporučila mi ho sama doktorka,dala jsem na ní a jsem moc spokojená,tak zkuste vyzkoušet také.😉

kecafon
10. srp 2017

Měla jsem Ogestan,super,doporučuju.Krabička do 400,- na měsíc,kupovala jsem přes net,využívala slevových akcí,takže jsem dost ušetřila.Brala jsem od počátku těhu až do konce kojejí.

renata_drcmanova
27. dub 2022

Čauky, také jsem hledala jaké vitamíny brát během kojení, protože mi hrozně začaly padat vlasy. Narazila jsem na gs mamavit a za mě super. Vlasy se mi zlepšily i nehty a dokonce jsem měla pocit, že jsem míň unavená. Škoda, že jsem je nevyzkoušela během těhu. Jo a teď naposledy jsem je koupila i s kapičkami déčka pro prcka, což mi přišlo fajn. Když dojde Vigantol, tak mám další déčko do zásoby.....