Vitamíny v těhotenství, jaké berete?

domkour
17. lis 2016

Ahoj holky, prosím vás jaké berete vitamíny v těhotenství? Já jsem začala femibionem, ale ta cena od 2. trimestru je hrozná 😖 Nemáte tip? díky

gujduska
17. lis 2016

@domkour Ahojky,taky jsem začínala Superfolinem - Chytré miminko (kolem 2set) a u pokračovací krabičky ve 2.trim. jsem se zděsila,že chtějí kolem 5kil 😱 tak je beru ob den,někdy každý třetí.Ale myslím,že stačí doplňovat hořčík a listovku.Netřeba utrácet tisíce "jen" za potravinové doplňky.

nijij
17. lis 2016

pA doporučovala hlavně železo, jód. Listovku. Zbytečně další vitaminy cpát nemusíte, rodí se pak prý větší děti.

scvrcek
17. lis 2016

Zadne. Dle rozboru krve zelezo, horcik apod. Listovka ma vyznam pred tehotenstvim a v zacatku, pak uz ne. Zrovna o tom vcera mluvil v radiu primar.

zrofka
17. lis 2016

Brala jsem chytré miminko..na hematologii mi zjistili, že mam zvýšenou kyslinu listovou..a mam málo vitamínu B12..tak mi ted doporučila se spíš zaměřit na to B... 🙂 a od kys.listové si dát pauzu...🙂 ale pak se k ní vrátím 😀 😀

anaon
17. lis 2016

@nijij S těma velkýma dětma po těhotenských vitamínech je to dávno vyvrácený mýtus, ale stejně to spousta ženských bude furt omílat dokola, achjo 😒

anaon
17. lis 2016

@domkour Já mám doma GS Mamavit, bylo to za nějakých 350 na necelé 4 měsíce, takže podle mne celkem příznivá cena, jsou to ale takové docela velké tablety a nejsou nijak potažené, tak se docela špatně polykají, musím si je půlit. Hodně ženských si taky chválí těhotenské vitamíny co mají v DM, ty nejspíš vyjdou cenově ještě lépe.

Ale nemyslím si, že jsou ty vitamíny až tak důležité, já je spíš beru protože mi bývá blbě a tak je trochu problém jíst dostatečně vyváženě, je to spíš tak nějak pro klid duše. Beru ještě kapsle s rybím tukem, protože ryb do sebe taky moc nedostanu. Ale kupovat si třeba ten Femibion mi vzhledem k ceně přijde jako úplná zbytečnost a vyhozené peníze.

nijij
17. lis 2016

@anaon to je každého uhel pohledu. Dítě si vezme co potřebuje a není potřeba se extremne davkovat technickýma vitamínama... Ale je to každého věco kdo chce tabletky ať je bere. Stačí pestrá strava a z krve stejně zjistí co tělu chybí...

anaon
17. lis 2016

@nijij S těmi velkými miminky a vitamíny to není o úhlu pohledu, je to vědecky prokázané a na to jsem reagovala. Taky si nemyslím, že je nutné se cpát vitamíny, jen mi fakt vadí, když tu ženské šíří tyhle nesmysly "jedna paní povídala".

lajla
17. lis 2016

Hm děti mám 4 vitamíny jsem brala vždy a velké děti neměla, teda pokud cca 3200 průměr není brán jako velké dítě😂

hop_ita
17. lis 2016

Cca do konce tretiho mesice listovku a od nejakeho 35.tt zelezo, ptze ho msm malo. Jinak nic a prijde mi to uplne zbytecne. Zadne doplnky stravy nejim ani normalne, uprednostnuju pestrou stravu a pohyb na cerstvem vzduchu 🙂

lajla
17. lis 2016

@hop_ita to já taky ale když blijete od začátku do konce, tak pestrá strava holt neni možná😞
Mimo tehu jsem vždy vzorná😂

hop_ita
17. lis 2016

@lajla no to jo ☹ ja jsem mela celodenni nevolnosti do konce sedmyho mesice. Nastesti bez bliti..

jani76
17. lis 2016

@anaon opravdu vyvrácený mýtus?? Nic jsem o tom neslyšela/nečetla, jak to teda vyvrátili?? Jinak po Superfolinu měla kámoška prej nadváhu jak brno ještě před početím, pak už ani nemluvě ...

gujduska
17. lis 2016

@jani76 Většinou ten mýtus vyvrátí gynekolog,pokud se ho přímo zeptáte,jakou mají souvislost potravinové doplňky s vyšší porodní váhou dítěte.
Je to hloupost.Tchyně měla všechny 3 děti v rozmezí 5 a 5,5kg a žádné doplňky nebrala 😀 Je to velice individuální a závisí to jen na stravě a pohybu matky po celou dobu těhu.

marcela2222
17. lis 2016

Do 12.tt jsem brala listovku a jod, to mi napsala doktorka, pak doporučila vitamíny, tak jsem brala GS mamavit a od 30.tt beru GS mamavit s prefolinem a DHA 🙂 Sice vyšší cena a málo prášků, ale co bych pro to svoje miminko neudělala 🙂

barchen
18. lis 2016

Kromě kys.listové (pouze 400 mg) jsem nebrala nic. Nic mi nechybělo, ani miminku. Stravovala jsem se vyváženě. Ale před otěhotněním jsem užívala "Mamavit" a děsně jsem přibrala. Tak jsem je vysadila a za měsíc ty kila a cm shodila. Po otěhotnění jsem už žádné nebrala.

monib66
18. lis 2016

Já beru femibion2 obden,beru to spíš pro klid duše,že mimču posílám nějaké ty vitaminky,jelikož zeleninu a ovoce určitě nejím v dostatečném množství.

domkour
autor
18. lis 2016

holky díky moc 😉 zkusím teď ty z DM

maruskateruska
19. lis 2016

Já beru zatím 2 den prenatální od jamieson..

matty001
19. lis 2016

Já beru FEMIBILION 🙂

kecafon
13. dub 2017

Já jedu na Ogestanu,doporučila mi ho sama doktorka a já jsem spokojená,protože se necpu vším možným,co do toho dávaj,ale pouze listovkou,jodem,vitaminem E a D+omega 3,nic víc.Jsem vděčná,že je na trhu konečně něco,co obsahuje pouze to dobré.Budu ho dál užívat i v době kojení,za to mi ta investice okolo 400,-na měsíc stojí,když vím,že dávám miminku jen to dobré.👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru