Vrátil se mi zánět, už nechci kojit

olinka_filipek
22. srp 2011

Ahojky. Zajímal by mě váš názor na mou situaci. Mám 8. měsíčního Filípka, příkrmy baštíme skvěle, ráno pribináček nebo bílý jogurt, pak kojím a dostane ovoce, pak je oběd to má výživu např. kuře se zeleninou, sní vždy všechno. Pak jdeme spát, po spinkání kojím a znovu jiný druh ovoce. Pak dostane sladkou přesnídávku a na napití nakojím. Pak až do večera kojím a v 21:00 děláme kašičku a jdeme spát. V noci kojím 1-2. Problém je v tom, že jsem měla před měsícem zánět, a teď znova opakovaný. A sice to není moc hezký říct, ale chtěla bych přestat kojit. Bolest je doopravdy velká a při ní se nedokážu věnovat prckovi. Když máme tátu doma tak je to ok, ale když ne tak to není nic příjemného v 39 teplotách nosit na rukou mého rozmazleného broučka 🙂 Tak by mě zajímalo co si o tom myslíte a co by jste mi mohli poradit, nebo nějakou zkušenost 🙂 Budu nesmírně vděčná za každičkou radu, cítím se jako krkavčí máma, že jsem vydržela kojit jen 8. měsíců. Všechny maminky okolo mě kojí přes rok, i déle. Ale ta bolest :-/

spagatice
22. srp 2011

Je jen tvoje věc kdy přestaneš kojit a jaký k tomu máš důvod 😉 . Vůbec se neohlížej na ostatní a řiď se svými pocity. Navíc osm měsíců rozhodně neni málo.

olinka_filipek
autor
22. srp 2011

Jenže já vůbec nevím jak na to, jestli mu musím ještě dělat sunar, nebo tak ..

spagatice
22. srp 2011

Já jsem přestala kojit tak, že jsem kojení nahradila sunarem. Přesně jak byl zvyklý na kojení, tak dostal lahev. No a vůbec mu to nevadilo.

sova33
22. srp 2011

@olinka_filipek Ten Sunar nebo jiné UM určitě. A záleží i na tom, jak rychle chceš přestat. Podle toho, co jsi psala bys přes den kojit skoro vůbec nemusela. Jídla má docela dost a tekutiny by už mohl jiné (vodu, čaj, šťávičky). Večer a ráno by to to UM chtělo nebo ještě chvíli vydržet s kojením, aby to pro něj nebyl takový šok. Ale to si musíš rozhodnout sama.
A opravdu nwení 8 měsíců málo, pokud je to pro tebe bolestivé, vůbec nemusíš mít výčitky. Spousta žen nekojí třeba už od začátku a nejsou to horší matky 🙂

katchi
22. srp 2011

Kazdopadne by mel jeste dostavat mlicko, tze budes muset vybrat nejakou UM. Jestli pije z lahve, tak by to nemel byt zadny problem...
A pokud si muzu dovolit jednu nevyzadanou radu - na pribinak je jeste moc maly. Je to tucne, sladke a neni v tom nic dobreho pro takoveho prcka.

olinka_filipek
autor
22. srp 2011

My dáváme přes den čajík a nebo šťávičky z lékarny 🙂

olinka_filipek
autor
22. srp 2011

Já se hlavně ptám protože mi moje máma říkala, že aby přestala kojit, tak jí museli píchnout injekci.

olinka_filipek
autor
22. srp 2011

Mě pribinak řekla doktorka :-O

pusolamy
22. srp 2011

určitě si z toho nedělej hlavu než u toho trpet tak radsi nekojit, osm měsíců je dost dlouho nějakou UM bych mu dala ale jen vecer nebo v noci pres den mu to papani staci a doplnit vodu nebo caj. urcite nejsi krkavci mama kdyz přestanes kojit a okoli at si rika co chce 😉

sova33
22. srp 2011

@olinka_filipek Ona laktace nepřestane jen tak sama od sebe 🙂

terkytka
22. srp 2011

Doporučuju na ukončení kojení homeopatika Ricinus communis 30CH 2*denně 5kuliček dokud se nepřestane dělat mlíko, jinak se bude pořád tvořit a zánětu by ses nemusela zbavit.

ivavec
22. srp 2011

Ahoj já když jsem přestávala tak malému bylo už 20 mesícu tak už jsem sunar nedávala. Ale došla jsem si na gyndu a tam mi dal prášky na zastavení a musela jsem si stahovat prsa a pomohlo to 🙂

olinka_filipek
autor
22. srp 2011

Aha takže žádná injekce 🙂

sysysy
22. srp 2011

Jaká krkavčí máma??? Vždyť mateřství není jen o kojení!!! Kojit osm měsíců je krásný úspěch, vždyť kolik maminek se nerozkojí už v porodnici a určitě to nejsou žádné krkavčí matky 😕
Já jsem dcerku odstavovala postupně, jak jsme začaly s příkrmy. Postupně jsem kojení nahrazovala jídlem a na pití čaj/vodu. Pak nám zůstalo kojení jen v noci. A to jsme během devátého měsíce nahradili čajem. Takže kojení tak nějak vyšumělo samo, prostě když není nabídka, není poptávka 😉 Takže pak měla malá co se týče mléka na snídani UM a večer nějakou kaši.
Jo a dítě musí mít přísun mléka minimálně do 2 let, je to důležité pro vývoj těla, jedna holčina od nás malému přestala dávat mléko kolem roku a malému se propadl hrudníček, tak teď musí chodit po rehabilitacích...

olinka_filipek
autor
22. srp 2011

do dvou let UM? nebo pak už plnotučný?

nae
22. srp 2011

@olinka_filipek MM treba nahradit umelym mlieckom, a dokedy umele a odkedy normalne kravske plnotucne - to uz je na tebe. Ja som kojila len 7,5 mesiaca, syn uz potom kojenie uplne odmietol (bol sucasne prikrmovany UM od narodenia), do 2 rokov som davala umele mliecko na pitie, postupne do varenia normalne, ci smotanu. Od 2 rokov mu davam na pitie normalne kravske plnotucne, obcas polotucne, rozne zakysy, kefir, dostava jogurty, niekedy tvaroh apod.

dana3262
22. srp 2011

@olinka_filipek mel by mit tak 3x denne mliko. Tedy UM. Vim, jak se citis.. Ja otehotnela kdyz bylo malemu 11.m a vydrzela jsem kojit jen do 14.m Bylo mi strasne zle, nemohla jsem jist ani pit, lezela jsem na luzku (to jsem mu byla fakt platna, nosili mi ho jen na kojeni a trochu si pohrat). Nechtela jsem se navzdory vsem doporucenim ze stran lekaru kojeni vzdat. 3.mesice jsem to vydrzela, ale pak uz jsem nemohla ani chodit. I na wc jsem lezla po ctyrech, tak jsem s kojenim prestala. Porad jsem si rikala, ze preckam to nejhorsi a bude lip, ale je mi zle do ted, takze bych to stejne nezvladla. Mam to ale porad v sobe, strasne me to mrzi a vnimam to jako svy selhani nebo svou chybu. Kazdy se s tim ale vyrovnava jinak a tobe preju, aby ses rozhodla dle sveho vedomi a svedomi, co nejlip 🙂 Myslim, ze na zdravotni stav to nema vliv.. Drzte se!

dana3262
22. srp 2011

@olinka_filipek ono je lepsi davat k piti UM. Je obohaceny o spoustu veci a dobre stravitelny. Na piti je lepsi kefir nebo zakysany vyrobky. I kdyz jsem zastancem mleka jako takoveho a malemu ho neupiram, ale na pravidelnou konzumaci ma 1x denne a to vecer UM, ale v 8.m je treba mleka vic nez 1x.

lusy82
22. srp 2011

@olinka_filipek Chtěla bych ti jen poradit s těma zánětama. V tomhle období se to občas stává, protože se ti najednou sníží výdej mlíčka a chvíli to trvá než si na to prsa zvyknou a proto se ti ho tvoří víc a z toho jsou ty záněty.
Tak já bych to ještě zkusila vydržet a to kojení postupně snižovala a uvidíš. Ale to samozřejmě záleží na tobě to je jen moje rada. Každopádně jestli chceš odstavovat tak bych odstavovala postupně jinak bys na tom mohla být stejně.

olinka_filipek
autor
23. srp 2011

@dana3262 Ty joo. to nevím jestli bych zvládla, tři měsíce takhle. klobouk dolů, asi bych to vzdala dřív. Však si kojení zase užiješ 🙂

olinka_filipek
autor
23. srp 2011

Je to složitý... Strašně jsem se o kojení prala, když mu bylo asi 4-5 měsíců. Tak mi odcházelo mléko. Doktorka mi dala sunar. Ale já jsem si slibovala že moje dítě bude mít to nejlepší mlíčko a ne sunar... A tak jsem začala makat, pít teplé nápoje, 5-6 litrů denně, černý pivo se žloutkem (fuj :D) odstříkávala a dokojovala mi ho známá abych ho nezkazila na láhev. bylo to šílené, ale přečkala jsem to. A doktorka se strašně divila, že ten sunar nemáme 🙂 takže proto se mi nechce a na jednu stranu se bojím že se ta bolest bude opakovat a opakovat

mayem
23. srp 2011

@olinka_filipek Taky si myslím, že zánět mohlo vyvolát zbývající mlíčko, časem by se to určitě upravilo, mě zas trápily ucpané kanálky. Ale na odstavení musíš být taky připravená ty sama. Pokud si sama myslíš, že na to přišel ten správný čas, určitě se ti pak hrozně uleví. Zkusila bych nahradit jedno kojení UM a postupně bych nahrazovala další. Ze své zkušenosti bych to odstavování neřešila přes nějaké prášky. Šlo to poměrně u mě snadno, intervaly jsem postupně prodlužovala, dávala jsem napít jen když prsa byla naplněná (jen tak normálně, aby sis nepřihodila další zánět) a ono se nalejvaly za delší dobu, pak jsem kojila jen 1x denně, pak 1x za dva dny, naposledy jsem dala malé vypít po týdnu a poté se mi mlíčko už neudělalo. Byl to klidný přechod, malá UM miluje, občas si na kojení vzpomene ještě teď a vyhrnuje mi tričko 🙂 tak ji zabavím něčím jiným nebo se s ní pomazlím. Ale jak píšu, musíš chtít ty sama, jestli máš v sobě nějakou pochybnost, zkus ještě vydržet 😉 Mě to přišlo nejdřív hrozně líto, je to pravděpodobně poslední kojení, tak jsem si říkala, už to nikdy nezažiješ... Najednou se to ve mě zlomilo a řekla jsem si už ano a odstavím a to byl opravdu ten správný čas, že jsem se s tím sama srovnala a když jsem přestala kojit, byla to velká úleva 🙂

jop
23. srp 2011

@olinka_filipek já jsem se hrozně snažila kojit, měla jsem taky 2x zánět někdy kolem 1. měsíce, měla jsem málo mléka, popraskané bradavky... kojila jsem 8 měsíců a doteď se divím, že jsem to vydržela. Někdy si říkám, že jsem to neměla tak hrotit a měla jsem přestat kojit, protože jsem byla věčně vystresovaná a moc jsem si díky tomu to mateřství neužívala. Podle mě 8 měsíců kojení je dost. Jak píšou ostatní, do 2 let UM.

majka12
23. srp 2011

Holky to tu píšou výše, je to fakt na tobě a určitě krkavčí matka nejsi. 😉 Ale zdá se mi, že o tom přestat kojit nejsi úplně přesvědčená. 😔 Já kojila do 15 měsíců a malého jsem neodstavila ani po tom, co jsem zjistila, že jsem opět těhotná a on se postupně odstavil sám, takže to šlo krásně samo a poslední měsíc co jsem kojila jenom před spaním, tak už mě to dost vadilo a opravdu jsem " chtěla" sama přestat. 😔 Do té doby jsem nebyla rozhodnutá a vnitřně přesvědčená, že to skutečně chci utnout. Na záněty jsem taky trpěla, ale víc na ucpané kanálky a zatvrdliny a to třeba i každých 14 dní. 😖 😖 Stačilo, že se mi malinko poranila bradavka a zatvrdlina byla tam. 😒 😒 Už jsem nevěděla co s tím a potom mi pomohlo fakt hodně rychle homeo Belladona. 😉 😉 Během jednoho dne neskutečná úleva a i když jsem se zatvrdliny úplně nezbavila, tak to hlavně nebolelo 😅 😅 U nás je blbé i to, že malý odmítá jakékoliv UM a i když jsem přestala kojit, tak nevzal UM na milost, takže už mléko nemá a doháníme to jogurtama a mléčnýma kašema. 😖 😖

evaviki
23. srp 2011

@olinka_filipek 8 mesiacov je nadhera.. kamaratka prestala tak isto kvoli zanetom, vravela, ze to bolo peklo, tiez vydrzala 8 mesiacov.. a urcite nie ste ani jedna krkavcia mama..