Vykojený prsa, obnoví se po odstavení druhého dítěte?

diamanta
14. led 2015

Tak je to tady, říkala jsem si, že druhé budu kojit jen tak normálně, třeba do roka, že budu myslet taky na sebe. Jenže já už mám ty prsa hrozný a myslím, že je to zase úplně jedno. Po prvním jsem myslela, že se to obnoví, ale nestalo se. Dokud nepřišlo druhé těhotenství. Nikdy jsem teda neměla nějak veliký, ale teď mám jen prázdný kapsy, hrůza. Přitom malá nemá žádný čas, kdy se dožaduje, nemáme rituál kojení ani večer. Jak to přijde, tak to je. Mezi lidma nekojím vůbec, ale doma třeba když je chvilka a ona rozespalá, tak si ráda lehnu a nabídnu....tak jednou denně, někdy i zapomenu, někdy mě odmítne. A přesto, nedokážu si říct: tak a ode dneška konec. Kdybych věděla, že si můžu obnovit prsa co bývaly, tak skončím. Ale mám pocit, že těm už nic nepomůže, a tak to prostě nechávám být. Už teda po prvním jsem začla s pusch-up-kama, teď budu asi vycpávat 🙂 Měl to někdo tak, že po prvním měl prsa úplně placatá a po druhém se po odstavení znova obnovily? Mě to bylo prostě doteďka jedno, a najednou...už není :-/

frantiska85
14. led 2015

V druhém těhotenství se mi prsa znova objevila. Počítám s tím, že až odstavím druhé dítě, prsa zase odejdou pryč. Z chlapeckých nulek v mládí budou prázdné nulky blíže zemi 🙂

diamanta
autor
14. led 2015

@frantiska85 nooo, tak to je opravdu to co jsem chtěla slyšet 😀 😀
jako mě při druhým těhotenství taky nádherně naběhly, a já bláhová myslela, že se "obnovují", ale to byly jen ty těhotenský hormony. Pak člověk jede zase na pravidelném kojení, pak to ubírá intenzitu, máme skoro rok a půl a vlastně už kojit nemusím. Ale co s těma psíma ušima jinýho, že....

pavlapl
15. led 2015

Moc tě nepotěším ale u mě je to s každým dítětem horší a horší. Jsem pevně rozhodnutá že až odkojím tak půjdu na plastiku. Před těhotenstvím jsem měla béčka a teď po 3 dětech mám éčka.

v82
15. led 2015

no, po prvním těhotenství jsem to nějak nestíhala řešit, protože jsem za půl roku byla znovu těhotná a prsa se krásně nalily a byly fakt úžasný .... 🙂 tak jako u prvního dítěte jsem i u druhého měla potíže s nabídkou mléka, protože ikdyž jsem kojila v intervalu co půl hodiny tak mlíko prostě nebylo a musela jsem dokrmovat. Tak jsme to dělali do čtvrtého měsíce a pak už opravdu nebylo vůbec nic a byl už jen hipp... proč to píšu? Sice jsem nekojila nijak dlouho, ale to co mi po prsou zbylo to jsou fakt dvě psí uši zatížené gravitací, připadám si jak kokršpaněl 🙂 Mám sice C, ale vytahaná a bez vycpané podprsenky by to všechno spadlo až ke kosticím....☹ Doufám, že až budu mít čas na cvičení tak se mi podaří je trochu zpevnit, protože tak jak to je teď se mi to opravdu nelíbí.... manžel s tím problém nemá, ale já jo.

luckakaja
26. led 2015

Ahoj maminy, tak mám taky takový problémek...od začátku kojení jsem měla v levém prsu méně mléka a v poslední době jsem to podcenila a kojila malou převážně z toho pravého, takže v tom pravém mám mlíka dost a prso je pěkný - stejně jako před těhotenstvím, ale zato levý prso je jak vyschlej pytel - sice tam mam trošku mlíčka, ale i tak...dceři je 10 měsíců pryč a s kojením hodlám pokračovat, jen mě zajímá co s těma prsama bude. Až kojit přestanu, tak asi budu mít dva vyschlý pytlíky, co????
Jo a navíc ten rozdíl ted je vidět i přes triko...hrůza ☹