Vysoký tlak od začátku těhotenství, máte zkušenost?

ver_zdr
12. črc 2015

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s vysokým tlakem od začátku těhotenství? V březnu mi zjistili vysoký tlak a nyní beru Isoptin 240 mg SR, Indap a večer 1 tbl. Dopegytu. Pokud tohle někdo prožil, měli jsme nějaké problémy otěhotnět nebo nějaké jiné? Děkuji

lavita
12. črc 2015

já se léčím dlouhodobě. v těhotenství jsem brala 6 (!) dopegytů a vasocardin tedka beru nebivolol a telmisartan. ale rodila jsem přrozeně a neměla jsem žádný problém. akorát jsem byla asi tejden doma, když byla strašná vedra, tak mě mudr nechal doma, protože mi vyskočil tlak.

ver_zdr
autor
12. črc 2015

Mě právě zjistili vysoký tlak a mudr. mi řekl, že bych měla vysadit antikoncepci, jestli to nezpůsobuje právě ona. A tak jsme si s přítelem řekli, že se začneme pokoušet o mimčo, tak proto se ptám. A kolik si tak měla tlak s těmi 6 tabletami?

lavita
12. črc 2015

jen decentně vyšší, téměř v normě. hlavně moc v těhotenství nepřibrat a pozor na zadržování vody. at se brzo zadaří! a ničeho se neboj, já mám ještě vyoperovanou štítnou a všechno bylo ok.oni si tě pohlídají

ver_zdr
autor
12. črc 2015

Ok a děkuji. Ještě mám jeden dotaz. Když si zjistila těhotenství, šla jsi ihned na nemocenskou?

asarait
12. črc 2015

Já mám taky vyšší tlak, v těhotenství jsem brala 1 tabletu dopegytu denně, vše bylo jinak ok.. ty jo ale těch 6 tbl jak píše lavita to se mi zdá nějak moc.. Vyšší tlak mám pořád i po porodu tak to budu muset asi začít léčit.. Myslím si ale, že kvůli vyššímu tlaku se nechodí hned na nemocenskou...

ver_zdr
autor
12. črc 2015

No ono jde o to, že když mi zjistili na gynekologii vysoký tlak, tak jsem měla 180/130 mmHg a teď mívám tak od 117 - 150 na 75 - 100 a ještě dělám ve zdravotnictví, tak proto se ptám.

asarait
12. črc 2015

Tak teď je ten tlak docela ok ne?

kolecko33
12. črc 2015

Ahoj, prosím jak vysoký byl váš tlak v těhotenství? Když jste už musely brát léky?

ver_zdr
autor
12. črc 2015

No kolem těch 120/70 - 140/100, v práci mám většinou větší.

asarait
12. črc 2015

No já mám vysoký zas asi jen u doktorů 🙂 měla jsem i na 24 hodin ten přístroj na měření tlaku a celý den 120 /80 a v noci nižší.. Ze začátku těhotenství mi taky naměřili asi 170/ 100 pak jsem brala celé těhotenství ten dopegyt 1 denně a srovnalo se to na krásných 120 / 80.. 🙂

zo_ja
12. črc 2015

@kolecko33 Do 140/90 je to ok. Při 150/100 je to na hraně, dá se zkusit v prvé řadě klidový režim, odbourat stres, upravit činnosti, jídlo ap. Nemělo by se medikovat při jednom měření u dr., mělo by jich být víc, monitoring po 24 hod může napovědět. Dobrý je měřit si doma, vyšší tlak může být jen výkyv.

lavita
23. srp 2015

já jsem na nemocenské s tlakem teda nebyla, chodila jsem normálně do práce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru