Vzorec, kolik má cca kojenec vypít podle své váhy

pajcula
16. bře 2010

Maminky, prosím vás o pomoc, máme problémy s papáním - chtěla bych vás poprosit, zda neznáte vzorec, kolik má miminko vypín zhrba na jednu dávku podle své váhy. Pokud jej znáte, napiště mi ho, prosím, podrobně 😉 Na počty jsem tupec 😅 😀

jovi
16. bře 2010

pajcula: a jaké máš problémy? Kojíš, nebo dáváš UM?

quiquo
16. bře 2010

Ahoj Pajculo.....taky máme problémy s papáním a bylo mi řečeno, že kojenec by měl vypít asi cca 100ml mlíčka na 1 kg své váhy na 24 hodin

radka.m.
16. bře 2010

podle tabulek by mělo vypít tak malé mimčo asi 150-170ml na kg své váhy,jinak ne každé dítě je tabulkové 😉

alexanotbad
16. bře 2010

existuje takyto vzorec : hmotnost babatka x 16Oml ( priemerná dávka na kg hmotnosti ) / počet papaní za 24 hod.
cize ak babo váži 3 kg a pije 9x za 24 hod., tak to vyratas : 3 x 160 / 9 a vyjde Ti, kolko by malo spapat na jedno cucanie 🙂
Nam to aspon takto povedala nasa neonatologicka

petrach
16. bře 2010

nám řekli v poprodce že to je 130-180ml na kg za den..každé díte je jiné

alexanotbad
16. bře 2010

petrach však ked si to spriemeruješ, tak Ti vyjde 155ml - čiže skoro 160ml ako som pisala 🙂

kubaka
16. bře 2010

... není na té krabici kolik je jedna dávka na určitý věk a počet krmení za den? Tak prostě udělej tu dávku a buď ji nedopije nebo bude chtít ještě, pokud je veliký. Nějaký zbytek prostě vyleješ. Když nebude chtít, stejně to do něho nenaliješ násilím.
A jaký máš vůbec problém - neporadila ti pediatrička? Je to ještě miminečko v záběhu, tak jí klidně bombarduj denně 🙂 , máš první dítě, tak nemůžeš hned všechno vědět. Ona miminko vidí a tak ví, jak prospívá. My ne.

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kubaka
16. bře 2010

pajcula - 🙂 buď v klidu - neschopně si připadá každá novopečená matka prvních pár týdnů. Zkušená prvorodička neexistuje. Za chvíli miminku tak porozumíš, že ti přijde divné, že jeho vlastní táta neví, co mimi chce. Z toho si nic nedělej, je to úplně normální. 🙂

w_h
17. bře 2010

uz to tu bylo napsano
mimi ma vypit 1/6 sve vahy nebo prumerne tech 150ml/kg/24h

ja pocitam...vaha v gramech (napr. 3000g) /6/pocet krmeni za den
nebo 3000x0,15/pocet krmeni za den

bacha na prekrmeni, pokud krmite z lahvicky, vezme si vetsinou vic nez z prsu, UM bys nemela dat vic, nez kolik je doporuceno
a neboj vsechno se naucis a kdyztak je tu net 🙂)
dobra stranka... kojeni.net

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kubaka
17. bře 2010

tak háš prostě žravé miminko,no 😅 Bude z ní pořadná ženská.
Mě kluci v tomhle věku podle vážení vypili 100 - 120 při kojení, někdy si jen tak cucli ke sváče 50, pak se zase nacpali, ale vydrželi 2,5 -3 hodiny vždycky. Takže to množství je možné.

momin
17. bře 2010

Pajcula vubec nevadi kdyz vypije vic.... 😉 jen at papa.. Drzim pesti! A neschopna nejsi... 😉 je to normalni jak psala kubaka... 🙂

patecek
31. črc 2016

@kubaka presne takhle to mam ja,miminkovi je 6dni a papa pokazde uplne jinak,jednou 100ml,jednou 50ml,ale vydrzi spat ty 3-4hodinky takze je to ok?ja jsem z toho vseho hrozne vystrasena(prvni prcek)

kopretinkaa183
22. pro 2016

Ahoj, prosím o radu. Nekojím a krmím pouze UM. Malému je 10dní. Má cca 3100g. Kolik a kolikrát by měl papat? Podle info z porodnice by měl jíst co 2-3hodiny a dnes už 100ml ale to mi přijde hrozně moc. Prosím poraďte. Má chudák ještě moučnivku a pořád jen plače a nespí. Nevím jestli ho to tak bolí, nebo má hlad. Už jsem úplně vyřízená a nevím si rady ☹ 😢

naste
23. pro 2016

@kopretinka
Pro 10dnů staré dítě je 100ml po 3 hodinách odpovídající dávka.

eofab
23. pro 2016

My jsme neměli sílu na kojení a malý hubnul. Až tak, že jsme skončili v nemocnici. Tam v jeho 14-ti dnech musel jíst po 3 hodinách 60ml mého odstrikaneho mléka a neměla jsem dávat víc.
Takže mi v 10 dnech 100ml přijde strašně moc. I si myslím, že by to ani nevypil