Za jak dlouho přejdou látky snězené stravy matky do mléka?

jejepaja
24. zář 2009

Ahoj, mam dotaz. Za jak dlouho prejdou latky snezene stravy matky do mleka? Moje miminko ma obcas zelenou stolici, vytery ma v poradku, s kojenim je take vse ok, tak si rikam, ze by na to mohlo mit vliv neco, co jim. Jenze moje strava je celkem rozmanita a tak bych rada vedela, jak daleko bych mela zajit v pameti na to, co jsem to snedla a priste se zkusila teto potravine vyhnout. Nekdo rika, ze jsou to syry, jenze ty ja jim pomerne porad a presto je stolicka nekdy zluta a nekdy zelena...

susika
24. zář 2009

ahojky. zelená stolicasa hovorí tuším, ked je dieťa hladné alebo smädné?apson mne to tak hovorili. ....nepamätám si to presne. ale mne malá kakavala na zeleno a nebola ani hladná. a tiež občas na žlto, ked bola kojená....syry vraj niektorýžm detičkám nerobia dobre na bruško, iba to viem a že by sme sa mali vyvarovať hlavne tým plesňovým. ja osm jedla inak všetko.aj hríby amalá sa nasťažovala 😀 😀 pravdaže somich nezjedla každý den...ono to podla mne rpechádza hned, ako to trávy, kedže sme boli ammičky pri detičkách 2 týždne a jedli sme to, čo nám navarili a mavali sme aj strukoviny naobed, čo sa velmi neodporuča, zjedli sme len vývar a aj tak detičky mali bud bolenie alebo prdíky hned po večernom mlieku.sestričky sa potom sťažovali, čo sme pojedli....vyvarovať by sa malo aj čerstvým uhorkám,niektorým detičkám nemusia robiť dobre

onlika
24. zář 2009

neviem, za ako dlho prejdu latky zo stravy do mlieky, pocitam, tak cca po 4 - 6 hodinach. Kazdopadne, zelena stolica moze byt z toho, ze babetko pije hlavne predne mliecko, ktore ma viac laktozy. Pokial neplace od bolesti a vetry a vsetko ostatne je v poriadku, tak sa netreba bat. Treba, aby bolo dost mokrych plienok (5- 6 za den) a skusit predlzit cas kojenia, aby sa babo dostalo aj k zadnemu mlieku. Ak striedas prsniky, tak skus predlzit cas, ked pije z jedneho aspon na 15 minut a potom dat az druhy.

katkaking
24. zář 2009

Ahoj, aj moja malá zvykla mať zelenu stolicu...pytala som sa na to doktorky a ona vravela, že to byva hlavne vtedy, ked babo papa menej...alebo ma vacsie intervaly...- moja papala niekedy po 5 - 6 hodinách. Ale vravela tiez, ze ak pekne priberá, tak sa nemám čoho báť.

shaula
24. zář 2009

Zelená stolice, pokud není příliš tmavá, je u kojenců (obzvláště kojených) normální. Nesmí být příliš tmavá, taková špenátová barva je už špatně.

bereninka
24. zář 2009

zelená stolica je normální, hladová je hnědá a páchnoucí.

Do mlíčka přechází strava po 2-3 hod.

inneska
24. zář 2009

ja si myslím, že strava ide do mliečka už skôr...a aj som počula, že tekutá strava do 15 minút, tuhá do 30 minút...ja som zjedla kyslý a okorenený uhorkový šalát(hlavne tú vodu) a o pol hodinku som kojila a bol plač 😅

kacka.va
24. zář 2009

většinou se uvádí okolo těch 2-3 hodin

kay
24. zář 2009

holky je to jak kdy.. každé jídlo přechází různě dlouhou dobu. mrkněte na kojeni.net, je tam docela hodně inspirace a odpovědí na otázky.. 🙂

aponchie
24. zář 2009

tak ja jsem si schvalne dala vecer ostrej madras a rikala jsem si,ze do rana to vyprcha a bude klid..jak prejde rychle vime a za jak dlouho odejde?

egyptanka
24. zář 2009

zelena stolica moze byt aj z vela mliecnych vyrobkov, dietatko nedokaze dokonale spracovat bielkovinu kravskeho mlieka co papame my-

inneska
24. zář 2009

tak erik spracováva dokonale 😀 bo čo ja pojem mliečnych výrobkov 😅 liter mlieka, aj 5-6-7 jpgurtov denne...preibežne syry, acidko... 🙂

inneska
24. zář 2009

aponchie...si myslím, že v mlieku to ostane, dokým mlieko nejde von(odstriekanie, kojenie) 😅 či nie?? 😕

jejepaja
autor
24. zář 2009

To je dobry, co odpoved, to nazor 🙂 No ja z toho nebudu delat kovbojku, malej basti dobre, hlad rozhodne nema, spis bych rekla, ze jsem to v posledni dobe dost prehanela (uz jsem taky slysela nazor, ze to muze byt z prejidani). Docela me prekvapila ta okurka, ja si v posledni dobe dost delam okurkove salaty, takze dik za tip.

aponchie
24. zář 2009

no to jo,ale kolikrat musi jit to mliko ven?jednou a je fuc?nebo je to postupne nekolik kojeni?

inneska
24. zář 2009

aponchie...tak to netuším 😀 zatial sa ´kritickým´ potravinám vyhýbam, tak máme klud 😎

kesinka
24. zář 2009

Uhorka aj u nas vyvolavala plac . Vlastne prve 3 mesiace skoro vsetko 😖 .

kacka.va
24. zář 2009

api: no podle mě to dítě dostane v následném kojení.

senja
24. zář 2009

Ja jsem nekde cetla, ze zelena stolice je nadbytkem vitaminu C ve strave matky. Tmave zelena (jako posekana trava) hlenovita je tzv. hladova, kdyz delas moc velke intervaly mezi kojenim nebo tvoje mliko nestaci.

romankav
25. zář 2009

Já jsem zase slyšela, že zelená stolice u plně kojeného dítěte je jen přebytek sacharidů ve stravě matky (což můžou být i přirozeně se vyskytující cukry v kravském mléce).

poletucha
25. zář 2009

😀 ..a pak si vyber co je pravda 😀 ...mne rekla pediatricka ze zelena a zluta i oranzova stolice je OK

romankav
25. zář 2009

🙂 hlavně, že už si nikdo nemyslí, že je to hladová stolice..

kacka.va
25. zář 2009

mě bylo naší Dr. řečeno, že "hladová stolice" je sice všeobecně vžitá, ale že prý je to blbost, to by dítě nemohlo prospívat, a že je to taky přebytek něčeho ve stravě.