Záchvaty pláče a blinkání. Poradíte?

michmar
21. led 2011

Prosím o radu, mám dvou měsíčního chlapečka a dost ho zlobí bříško - prdíky. Občas se začíná svíjet už u kojení a když dopije, tak rovnou brečí a vzpíná se. Jenže dnes odpoledne hodil velkou "šavli" a večer šílený záchvat pláče, nakojila jsem ho (už byl čas na kojení, ne jen kvůli uklidnění...) a když jsem ho zvedla na odříhnutí, hodně toho vyblinkal a znovu záchvaty šíleného pláče, po chvíli uklidnění a znovu pláč. A u toho pořád ublinkávání hodně sliní. Z čeho to může být? Co mám dělat, aby neblinkal?? Díky všem!

katule01
21. led 2011

No tak s blinkáním nevím, to my vůbec neznáme, ale na prdíky nám suprově zabíral Baby Calm, fakt doporučuju... Nejdřív jsme měli Sab Simplex a ten nám byl k ničemu.... Takže bych zkusila Baby Calm na ty prdíky a třeba se zlepší i blinkání... 😉 Držím palce

petkula
21. led 2011

nás blinkání taky hodně trápilo, asi jsme byli přepití. Zkoušeli jsme Nutriton - přidává se do mateř. mléka - zahušťuje ho, možná, že i trochu pomohl ale Vojta ho nechtěl.
Pokud neblinká hodně po každém kojení ale jen ublinkne, tak to asi nic není. Přestane to s prvními příkrmy, takže kolem 6. měsíce.
Ale jestli je to hodně a často, tak to může být reflux, to se pak vyšetřuje v nemocnici.

pehaka
21. led 2011

řekla bych, že je přežranej drobek a proto blinká 😉 na prdíky super probiotický kapky do týdne jsem měla veselý miminko 😉 měli sjme to samý stála jse kojení na 10 min a dala kapičky a bylo po problému...držím palce a´t je líp..ae řela byc že ho rozhodně bolí bříško!!!!!

daja.112
21. led 2011

Mám dvojčátka. Na prdíky trpěla holčička a blinkal a dost blinká dodnes chlapeček. Měla jsem podobné problémy při kojení a zašlo to tak daleko, že jsem musela přejít na umělou stravu. Po kojení mi děti taky šíleně plakali a malou strašně trápily ty prdiky. Nepomáhal Sab Simplex ani drahá probiotika. Opravdu nám též pomohl až Baby Calm. Proti blinkání malého to sice nepomohlo, ale na prdiky určitě. Je speciální strava pro děti - např. BEBA A.R. - je plnohodnotná kojenecká výživa, která pomáhá nekojených dětem proti ublinkávání. Ublinkávání je častý problém u kojenců, protože většina z nich má nevyzrálý horní svěrač žaludku. BEBA A.R. díky obsahu bramborového škrobu a speciálně upravené bílkovině stabilizuje žaludeční obsah a vyprazdňuje rychleji směrem do střev, je zahuštěná, a tím zabraňuje ublinkávání. Navíc obsažený Bifidus BL snižuje tvorbu plynů ve střevě, a tím omezuje nitrobřišní tlak na žaludek proti ublinkávání. 750 g stojí ale cca 270 Kč, což si já s dvojčátky nemohu dovolit a proto jsem si zvykla, že holt musím více prát. Malému je teď necelých 6 měsíců a prostě má dny, kdy je uplně v poho a z toho dny, kdy furt blinká. Co jsem se bavila s holkama, tak hodně ti kluci ublinkávají. Začínáme zavádět příkrmy, tak se toho snad brzy zbavíme.

beatrice7
21. led 2011

Ahojky, mám velmi dobré zkušenosti s probiotickými kapičkami Biogaia. Kluci se při krmení svíjeli, břečeli, byla jsem z toho zoufalá. Ty kapky nejsou nejlevnější, ale pro nás opravdu zázračné. Sab Simplex - nepozorovala jsem změnu, Baby Calm - pomáhá okamžitě, ale některé děti po něm prý blinkají.

eloana
22. led 2011

|Ahoj Market🙂 pokud blinka hodne mohl by mit maly reflux -nasemu malemu to zacalo tak na mesici a pul -coz by u vas odpovidalo
pozdravuj segru a svagra a denisku🙂) ( chodili jsme spolu na vejsku 😉 a at se taky pripoji na icq potrebuji s ni mluvit🙂

dlabinecka
22. led 2011

Nám pomohl sab simplex - někomu sedne, někomu ne. podle mě záleží i na zpusobu podání. Ale s tim blinkáním bych to spíš tipovala na ten reflux...

berenika39
22. led 2011

ahoj, zajdi k lékařce a řekni jí to, co jsi sem napsala. neboj se. má to hodně dětí, často spíš kluci, je to nedovyvinutá taková záklopka, vrací se jim mlíčko zpět, může je tu toho pálit žáha, je jim to nepříjemné, proto ten pláč po jídle. blinkání je obloukem, protě jak píšeš "hodí šavli" . oba moji kluci to měli a dneska už je dost možností, jak to zmírnit a přečkat. při kojení se dává před papáním Nutriton, (prášek, do vody, vznikne z toho gel, dává se bud malinkou lžičkou nebo stříkačkou, zahustí mlíčko v bříšku, UM potom jsou speciální, hustá). Není to nic strašného, spíš nepříjemnost, poblinkané oblečení, maminka, hračky....dá se to řešit.
Tak at to vyřešíte, zajdi za mudrou, poradí ti a nebude se malý trápit.

dagina
23. led 2011

Ahojky, má tyto problémy od narození, nebo začly až teď?! Určitě je na místě se poradit s lékařem. Nicméně má zkušenost je taková - první dcera hodně trpěla na prdíky i na extrémní blinkání - co jsem nakojila, to skoro vyblinkala. Takže jsem jen kojila a kojila 😅 a přibírání na dolní hranici. Pak jednou měla dcera takové prdy, že jí šla i pěna ze zadečku..., celé doprovázené několikahodinovým řevem - zoufalá volám mudře, ta mi poradila vysadit mléko a mléč. výrobky, které jsem konzumovala v hojné míře, vše jsem vysadila a bylo po poroblému. Prdy skoro přestaly, blinkání ustalo a dcera zase krásné příbívala. To bylo cca v 6- 8 týdnech.
Druhá dcera je na tom podobně, ani u ní nesmím mléčné výrobky. Mléko je někdy prevít.
Každopádně ať se Vaše problémy brzy upravý a vyřeší.

hamma
24. led 2011

Mě se stalo jednou, že kluk strašně blinkal a plakal - a to když jsem si (hloupá!) dala kofolu - nesnědlas nebo nevypilas něco, co by ho mohlo takhle trápit?