Zalievať umelé mlieko rovno čajom?

tixi987
6. bře 2017

Ahoj maminy. Máme problém malá má dva týždne a keďže som stratila mlieko museli sme prejsť na umelé. Máme kúpený nutrilon1 ale bojím sa že ju bude zapekať... moja mamina mi poradila že mám UM zalievať rovno čajom, že ona to tak robila mne stále, aby ma nezapieklo.. prosím Vás napíšte mi čo si o tom myslíte.. 🙂

monaluza
6. bře 2017

Myslim si, ze nejlepsi by bylo zkusit laktacni poradkyni a jeste se rozkojit.

caverina
6. bře 2017

@monaluza ale takhle otázka neznela😂

luj89
6. bře 2017

já bych neřešila problém, když ještě ani nenastal 😉

caverina
6. bře 2017

@tixi987 dávala jsme čaj ale určitě ne tolik jako UM🙂a určite🙂 ne hned po krmení..to by ani nechtěl..

tixi987
autor
6. bře 2017

@caverina takže podľa vás by mohlo stačiť tak 100 ml čaju v priebehu dňa ? 🙂 Lebo čajík mi pije od týždňa tak 50 ml denne aj keď pila MM ešte.. ale moja mamina mi normálne zaliala čaj a tým čajom zalievala to UM stále a vraví že to mám tak robiť aj ja 😅 preto sa pýtam 😝

milius
6. bře 2017

@tixi987 já myslím, že stačí 100ml v průběhu dne. Moje malá má dva měsíce a určitě tolik nevypije. A zácpu nemá..

caverina
6. bře 2017

@tixi987 já myslím,že by to melo stačit...abych byla upřímná nikdy jsem to nemerila😀

barumat
6. bře 2017

Dcera na nutrilonu byla a do dvou měsíců jsem od něj utekla - hodně dětem nesedne (prdíky, zácpy, bolení bříška, zvracení), což samozřejmě nemusí být výš případ, jen varuju, aby ses případně nedivila a zbytečně prcka netrápila déle, než bude nutné. Já hlavně doporučuju dávat laktobacily, třeba od swissu laktobacílky, jednou denně do mléka. Podpoří tvorbu zdravé střevní flóry, takže budeš problém řešit, a ne jen "hojit". Pokud by se zácpa dostavila, doporučuju heřmánek, ale pozor, nemá se pít kontinuálně furt, je to léčivka. Takže stačí jednou denně cca třicet ml, klidně do mléčka. Ještě upozorním, že zácpa u miminka nemusí znamenat, že nekaká třeba týden, nebo že má tuhé bobky. Dcera měla zácpu, a přitom chodila jednou denně a měla kašovitou konzistenci. Ale to šílené množství, a ty bolesti, brr... A neuměla pořádně zatlačit. My pak přešly na Hipp Bio Combiotic. Ten už laktobacily obsahuje, taky vlákninu. Já k tomu ještě měsíc laktobacily přidávala, a brzo se všechno nádherně upravilo.

lenatu
6. bře 2017

@tixi987 já jsem synovi také dávala čaj od 3 týdnů když jsme přišli na um.. že začátku tak 20ml, pak už pil víc 🙂. Já bych teda asi um vylozene nezalivala cajem, dala bych po chvilce napít (aby neměl v bříšku guláš 🙂 a nebojte teď už je UM rozhodně lepší než dřív a když nesedí dá se koupit jiná značka).. dokonce si vzpomínám že mi Mudr říkala že když jsme šli v těch 3 týdnech na um, že mám dávat 5 lžiček čaje denně. Ale malý nechtel moc papat.. tak asi aby pil i mlíko.. 🙂

tixi987
autor
6. bře 2017

@milius
@caverina dobre ďakujem Vám za odpovede 😉 dúfam že predídeme zapekaniu 😅