Žaludeční problémy, málo jím. Nepřijdu o mléko?

key25
4. dub 2013

Ahojte maminky,

jsem skoro dva měsíce po porodu.Zjistilo se že mám málo mléka a malou musím dokrmovat Sunarem.Už léta mám problém se žaludkem beru na nemoc léky a brala jsem je i v těhotenství.Nyní se mi problémy začaly stupnovat a přestalo mi chutnat , hlad mám ale chut není takže se většinou nenajim jen si dam suchý rohlík nebo jablko.Po jinem jídle se mi obtíže stupnují a já nemohu na záchod a bolí mě žaludek.Chtěla bych se vás zeptat zda když takhle málo jim jestli příjdu o mléko.K doktorovi se mi opravdu jít nechce musím se postarat o dítě, a bojim se že mě pošle do nemocnice co myslíte? příjdu o mléko?

hav81
4. dub 2013

Nevim jestli kvůli málo jezení se dá přijít o mléko,spíš je to asi víc závislé na počtu kojení-přikládání.Ale spíš mě při čtení vašeho problému napadlo,jakou bude mít to mléko výživovou hodnotu 😒 Z rohliku a jablka se moc živin nezíská.

key25
autor
4. dub 2013

No jim sem tam ryby a sýry jogurty ne jen to jablko a rohlík 🙂 špatně jsem to napsala spíš jde o to zda nejim maso a jim málo zda mohu o to mléko příjt

napolitano
4. dub 2013

Musíš hodně pít,docela funguje CARO a jemu podobné kávičky. 🙂

napolitano
4. dub 2013

Jinak to že nejíš by mohlo složit tebe,zkus ovesnou kaši jesli ji zvládneš,nedráždí žaludek a je vydatná i na mlíčko pro prcka 😉

schnek
4. dub 2013

nejen pitím, ale i dostatečná strava má vliv na tvorbu mléka a jeho kvalitu. Takže podle mě ano, je možné nejezením ztrácet méko.

napolitano
4. dub 2013

Jistě je důležité množství,ale myslím že kvalita je taky důležitá,mám 4 děti,nejmenšíí má 4 měsíce a opravdu toho nepotřebuji baštit moc. 😝
Myslím,že je to dost individuální

key25
autor
4. dub 2013

děkuju všem moc za odpovědi , jde o to že malá většinou pije okolo 150 ml já odstříkám max 70 ml zkusím vaše tipy snad to pomůže.Nerada bych o mlíčko pro malou přišla ☹

hamma
5. dub 2013

@key25 Příjem potravy (kromě extrémní podvýživy) neovlivňuje tvorbu mléka ani jeho kvalitu. Samozřejmě, že je ideální jíst pestrou a kvalitní stravu, ale když to nejde, tak se nedá nic dělat. Můžeš dál užívat léky, které si brala v těhotenství a rozhodně si zajdi k lékaři, vezmi miminko s sebou. Do nemocnice tě může poslat, ale ty ho přeci nemusíš poslouchat.
Pokud ale nechceš přijít o mlíčko, měla bys přestat dokrmovat a zapracovat na kojení. Napiš mi, jakým způsobem dokrmuješ a jak kojíš a zkusíme vymyslet, jak se té umělé výživy zbavit.

llluckaaa
5. dub 2013

@key25 Ahoj, já myslím, že bys to neměla podceňovat a měla bys k doktorovi zajít. Dítě potřebuje především zdravou mámu a jestli nebudeš pořádně jíst, tak se to na tobě brzy projeví. A když nechceš hospitalizaci, tak ji můžeš odmítnout. Ale asi by bylo dobré vědět, jak na to zdravotně jsi.
Podle mě teda kvalita i kvantita MM závisí na stravě matky. Opravdu do sebe zkus něco dostat, třeba něco, kde je hodně energie v malém množství (oříšky, hořká čokoláda, tučný tvaroh,...) a nezapomínej na dostatek tekutin 😉

key25
autor
5. dub 2013

no s kojením je to bledé ☹malá se naučila na flašku prso odmítá, strašně se vzteká tak to vzdám a raději mléko odstříkám. Běžně malá pije kolem 150ml někdy 110ml záleží jaký má den pediatr nám řekl že pije docela dost na to že nemá ani 2 měsíce.Chudák malá skoro 4 týdny brečela hlady a nevěděly jsme proč až v nemocnici mi řekly že nemám dostatek mléka tudíž malá neprospívá ☹ odtříkám max 60ml někdy jen 40ml navíc mám vštěpené bradavky fakt nevím jak to řešit.K doktorovi určitě raději zajdu.

napolitano
6. dub 2013

K doktorovi si skoč určitě.Hlavně musíte být holky zdravý,jinak se dá vše řešit. 😉 Jinak opravdu na tvorbu mlíčka pomáhá:tvaroh,smet.jogurty,CARO,hutné polívky,kuřecí maso,ryby,kaše a hlavně to nenadýmá,tebe ani malou 😉

romantika
6. dub 2013

@key25
ja myslim ze ne, ja mela i hodne velky stres a nic moc jidla, zlucnik a tak a vse jsme zvladli. jen asi nebylo tak vydatne a jak u vas jsme meli hladovou stolici. podruhe bych si asi taky dopomohla po case nejakou vyzivou jen je risk aby to dite pak neodmitlo prs uplne. dulezite je hodne pit, ale zase ne vic jak 2-3 litry denne. kojili zeny i za valky kdyz nic nebylo i se rodilo v koncentrakach. zobejte tehu vitaminy at to nebere vyzivu z vaseho tela. Lepsije davat ze strikacky, flaska je naprd, to nahradi prso a mimina zlenivi protoze to tece samo, s prsem ma praci.

kotlik6
8. dub 2013

@key25 Mám vyzkoušené super účinné a 100%přírodní,české kapičky na správné zažívání, prdíky a pravidelnou stolici,měla jsem problémy u malé,ale po několika kapičkách má měkké hovínko,a chodí denně,max druhý den,ale bez obtíží…kapky jí i chutnají,že si o ně sama říká,je ji 23 měsíců,dávám jí je od 6 měsíců,teď už nepravidelně,ale přes to velice často…zabírají okamžitě.Používala jsem je sama asi od 3 měsíců a fakt byl úžasný nástup tvorby mlíčka.Měla jsem rozbité bradavky a kojila jsem přes kloboučky,ale nešlo to.Bolelo to,jak čert,nakonec mi nasadili ATB,měla jsem tam stafylokoka...I přes to- odstříkávala jsem do 11 měsíce úplně bez problémů.Brala jsem 10-15 kapek 1- 2x denně,podle potřeby.Může to na někoho působit projímavě,ale já problémy neměla,naopak se mi upravilo vyprazdňování...chodila jsem denně-to před tím tak 1x týdně...
Jestli máš teď v problémy se zažíváním,nebo vyprazdňováním,můžeš je brát klidně 10-15 kapek 2-3 x denně...Je skvělý i na pálení žáhy a reflux.Mamka brala Helicid ,Rennie,Anacid...ale tohle je fakt paráda-říká.Jsou to bylinky,tak pokud bys chtěla,dej vědět,nebo napiš mailovku,klidně ti poskytnu další info...Andrea