Zamražení mateřského mléka. Jak na to?

viona
11. zář 2007

Ahoj holky,zatím mám mléka až moc,ale ráda bych si nějaký zamrazila,kdyby náhodou bylo později potřeba,ale nevím si rady,do čeho ho mám dát,aby v mrazáku zabralo co nejmíň místa a taky aby to bylo co nejvíc sterilní a taky nevim,po kolika mililtrech to mám "nabalíkovat".Ještě nikdy jsem malýho nekrmila jinak,než z prsu,tak netušim,kolik za jedno kojení vypije,poradíte mi? 😉

viona
autor
16. zář 2007

Ahoj,tak jsem už přišla na to,jak odsávat co nejrychleji,včera jsem si dala večer horkou vanu a když jsem vylezla,napadlo mě odsát,150ml jsem měla odsáto během deseti minut,tak díky za vaše tipy a hezkou neděli všem 🙂

emjee
24. lis 2007

tatko_bubko • 1d • Dnes o 21:09
maminy, prosim, v com mrazite? mam par nadobiek k avent isis, ale to je malo....

melory • 2d • Dnes o 21:11
su na to speciane sacky, dostat ich kupit bud v lekarni alebo v zdravotnickych potrebach

prvapomoc • 2d • Dnes o 21:12
ahoj,
ja som si vysterilizovala flaštičky od detskej výživy a v tom,ale som počula že su aj také sačiky a daju sa kupiť v lekarni.

jana.1
26. lis 2007

já koupila mami vac pytlíčky na mlíčko.. jsou po 150 ml, maj tam rysku a po naplnění se zarolují a zafixují takovými proužky.. je jich tam 20 a stojí ke 300,- takže jeden vyjde na 15,-
No tady je mají třeba ještě levnější..
http://babywelt.cz/cs/produkt/sacky-pro-skladov...

jana.1
26. lis 2007

jo a dá se na ně rovnou psát.. datum a kolik mlíka tam je..

seki
26. lis 2007

ahojte,
ja som mrazila v aventackych nadobkach su sice dost drahe, ale zas sa daju pouzit aj neskor na uskladnenie dobrot pre drobca ked potrebujete krmit na navsteve a pod.Dobre su vsak aj pohariky od vyzivy - sklo pouziva aj mliecna banka. Inak by som skusila ci chcu deturence vase mrazene MM pit. U nas sa nad nim len ohrnul nos a vyplul dudel z flase a krik od hladu pokracoval. Pravdupovediac ani mne "na nos" velmi nevonalo. (skuste si dat zmrazit mlieko a potom ho pit 😝 ). Preto nakoniec mlieko islo z mrazaku von a teraz nadbytocne darujem do mliecnej banky a toho mam fakt dost. Na jeden krat odstriekam v pohode 250ml. Inak s tym mnozstvom co spapa babo ja som to chcela parkrat odmerat kedze sa kojime a dala som do flase co som odstriekala z jedneho prsnika a maly zmakol 200-250ml a to uz ako 1mesacny. Ak chcete mrazene mlieko pouzit neskor treba dbat na to ze potom babo papa viacej. tolko odo mna. 🙂

alienka
26. lis 2007

ahojte, seki, normalne ti zavidim, mne sa zatial podarilo len raz zamrazit mliecko, asi po dvoch mesiacoch som ho dala malemu, cast vypil, zvysok som vyliala, nevonalo to teda dvakrat vabne.

alleycats
21. črc 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se jednou zmražené mléko, může rozehřát na kojení a znovu strčit do mrazáku?Myslím ,že nám PA na kurzu říkala, že to tak jde...zmrazit, rozmrazit, zmrazit a pořád dokola.děkuji za odpověď

annag
21. črc 2009

alleycats - určite nie, rovnako ako ktorákoľvek iná potravina sa nemá opakovane mraziť

sisi.v
21. črc 2009

alleycats - ne. po rozmrazení znovu nezmrazovat 😉

alleycats
22. črc 2009

Ok, děkuji vám

dadak231
22. črc 2009

Alleycats. Ja MM nalievalm do nádobiek na kocky ľadu. Potom ich vyberiem a odložím do sáčku. Vždy vyberiem toľko kociek, koľko potrebujem (1 kocka cca 15 ml).

ava
23. črc 2009

já jsem jednou zkusila rozmražené MM ochutnat - fuj! Takže nevím, zda bych to malému vůbec dala...je fakt, že čerstvé MM jsem ještě neochutnala, ale nesmrdí, zatímco to rozmražené smrdělo 😠

helena001
23. črc 2009

ava - to je v poriadku. rozmrazene MM ma specificku chut a vonu. Moj maly bez problemov a bez nasledkov papa MM zmrazene od oktobra do decembra minuleho roku

dadak231
23. črc 2009

MM, keď stojí v chladničke zhorkne. Je preto lepšie hneď ho dať do mrazničky. Chutí aj vonia inak ako kravské. Mne osobne je protivné. V mrazničke sa skladuje max. 3 mesiace.

titkovamiriam
23. črc 2009

po rozmrazeni spotrebovat,ja co maly nevypil som uz neskladovala ale vyliala.inak som ho použivala aj na vyrobu pudingu,kase a pod.

helena001
23. črc 2009

Zalezi na teplotu v mraznicke. Pouzivam sacky Medela, kde je presny navod a pozadovana teplota v mraznicke, potom vydrzi i 12 mesiacov. Pouzivam na kase a cokolvek kde ide mlieko

mamaj
24. črc 2009

Ahojte,
mozte mi poradit na co vsetko pouzivate mrazene MM? Syn ma pol roka, mlieko stale mrazim, cca 50 - 100 ml denne, ale zatial ho moc nepouzivam. Iba parkrat ked som nebola doma, "nakojil" nim manzel. Inak mi je pohodlnejsie nakojit ako dat rozmrazene a potom odsavat. Takze mrazene MM postupne ako uplynu 3 mesiace vyhadzujem, resp. chuti aj nasmu psovi 😀
Teraz uz druhy tyzden maleho trochu dokrmujem - mrkva a zemiak pred obednym kojenim, sme uz jedli. Preto rozmyslam ako by som mohla to mrazene mlieko vyuzit do prikrmov. Dala som mu ho zatial len do popucenych zemiakov, lebo k mrkve neviem ci je to vhodne. Tak prosim o radu k comu by som ho este mohla dat. Viem, ze existuju nemliecne kase, do ktorych sa moze dat MM, ale tie zatial davat nechcem, lebo chcem co najdlhsie kojit. A bojim sa, ze ked dam kasu, nebude chciet tahat mlieko odo mna.Tak dakujem vopred za vsetky rady. 😉

lenka.pav
24. črc 2009

mamaj, zatial si mliecko len pekne nechaj zamrazene na horsie casy, kym este dojcis. tiez som to robila ako ty. ale jedneho dna sa moj maly rozhodol - pred troma tyzdnami - ze uz viac z prsa pit nebude a bola som nahrana. ale som vdacna za to, ze mam aspon nejaku zasobu mlieka v mraziaku. teraz papa prikrmy ostoset, je velky papkac, tak mu mlieko pridavam najma k popucenym zemiakom s troskou masla a maskom - to mu velmi chuti (je to ako zemiakova kasa, akurat s materskym mliekom), pridavam to aj k brokolici a vobec do kazdeho zeleninoveho prikrmu, ktory je husty. a ako si spominala, pouzivam nemliecnu ryzovu kasu a tu som robila s MM. jediny nedostatok to ma, ze enzymy z MM zreaguju s kasou tak nejak divne, ze chladnutim to velmi redne, cize je to skor kasa na pitie, nie na jedenie. s UM to zas chladnutim tuhne 😅 . dufam, ze som ti poradila.

helena001
24. črc 2009

Ja som si zamrazila denne cca 100 - 150 ml a teraz to pouzivam hlavne do nemliecnych kasi na veceru, pripadne do tzv. privarkov alebo na desiatu/olovrant ryzova mliecna kasa s ovocim, ale hlavne do nemliecnych kasi.
Ak si mlieko mrazila podla navodu, cize co najskor namrazila a uchovovala v dosatocnej minus teplote v mraznicke, tak vydrzi do 1 roj. Je skoda ho zahadzovat. Ja som na zaciatku mala tiez obavy, lebo mi nevonalo, ale ziadne problemy nema. Kasu som davala myslim az od osmeho mesiaca a skor som ho na nic nepouzila. Raz kase budes davat, tak si ho setri na tento ucel - je to lepsie ako s vodou alebo UM.

mamaj
25. črc 2009

Dakujem za rady, potesim sa, ked este niekto napise. Helena001 chcem sa este opytat, aka je dostatocna minus teplota? Ja mlieko odsajem vecer o cca 23.00, lebo syn uz spinka dlhsie a potom mam moc naliate prsia, kym papa o cca 2 - 3 v noci. Mam ho v chladnicke a zmrazim ho na druhy den, teda do 24 hod. Davam ho do vysterilizovanych flasiek od detskej vyzivy a vicko este z vnutra prekryjem mikrotenovym sackom, aby mlieko neprislo do kontaktu s vickom, ktore ma vacsinou z vnutra gumicku a ta sa mi nezda, ze by sa dala dost vysterilizovat. Sterilizujem v hrnci z vodou, asi 5 min. povarim. Takto som si mlieko namrazila, ale nevedela som ze by sa mohlo skladovat v mrazaku az rok. Ja ho po troch mesiacoch vylievam.

helena001
25. črc 2009

http://www.dnformed.cz/pdf/sacky_na_materske_ml...
pouzivam tieto sacky a tam uvadzaju minus 18

lenka.pav
25. črc 2009

mamaj, Mm nesterilizuj! znicia sa tym dolezite latky, ktore obsahuje a su pre dietatko dolezite. staci ho hned dat do mraziaka. a urcite ho nevylievaj po troch mesiacoch. 😉

mamaj
26. črc 2009

lenka.pav, asi som to zle vysvetlila 😒 sterilizujem len flasky predtym ako ich pouzijem na mrazenie mlieka. Mlieko tam len nalejem a dam do mrazaku. Ale neviem kolko minus ma mrazak. Neviem to zistit, je to kombinovana chladnicka s mrazakom. Klasika tri sufliky. Aj manzela som sa pytala ale nevedel.

helena001, kolko sackov je v tom baleni, lebo ako citam, su jednorazove a ja by som ich potrebovala dost.

annag
26. črc 2009

mamaj, pozri si, niekde na dvierkach budú hviezdičky nakreslené - ak má aspoň 3, tak mrazí pod 18 stupňov. Na menej mrazia zvyčajne také, čo sú priamo v chladničke nad výparníkom (1-2 hviezdičky)

helena001
26. črc 2009

V jednom baleni je 20 kusov.

smily
26. črc 2009

ahojte ja tiez mrazim mlieko ale v plastovych flaskach 250-500ml (v prvych mesiacoh), teraz uz menej a stterilizujem ich roztokom na studenu streilizaciu... tiez mi vsetci hovorili ze sa moze skladovat len a len 3 mesiace... mala som plny mraziak... teraz tom musim vyhadzovat (psovi to nechuti ... ani macke 🙂)

terra86
14. dub 2012

Ahojky chtěla jsem se zeptat jak to rozmrazím četla jsem,že v mikro. ani v teplé vodě nesmím

jijitka
14. dub 2012

@terra86 z mrazáku jsem přendala do ledničky a rozmrzlo za několik hodin. Musíš tedy s předstihem.

mimave
14. dub 2012

@terra86 ako ze nesmies v teplej vode? ja som tak rozmrazovala cely cas a maly zije🙂 normalne som vybrala z mrazaku, dala do hrnceka maleho s vodou a pomaly zohrievala a mliecko krasne za chvilku rozmrzlo aj bolo hned pripravene na krmenie. myslim ze je to dobry sposob, mikro by som nedavala tiez urcite... ale na tomto nebude urcite nic zle, nacitali sme sa s manzelom dost aj navypytovali, neboj sa pomalym ohrevom si mlieko mozes pripravit.

gopina
7. pro 2016

Holky obnovim diskuzi. Zamrazuju mlíko tak, že ho šupnu do ledničky ihned po odsati a po zchladnuti dávám do mrazáku, přesto po rozmrazeni ve vlažné vodní lázni, má v sobě mlíko tečky. Je to v pořádku? Nebo něco dělám blbě??:-/