Zamražování mléka, máte zkušenost?

petcep
29. lis 2013

Máte zkušenosti se zamražováním mléka? Po jak dlouhé době ho můžu z mražáku vytáhnout a dát malému? Měsíc, půl roku, rok??? Předem děkuji za odpovědi

petcep
autor
29. lis 2013

?

jimmy1
29. lis 2013

doporučují max 3 měsíce, ale moje dcera zamražené odmítla

frantiska85
29. lis 2013

Uvádí se často 3 měsíce, někde i 6 měsíců. Myslím, že v klidu půl roku. Možná nebude chutnat stejně jako čerstvé, ale na kašičky to je jedno.

lucieandrlova
29. lis 2013

Dle popisu na nádobách na uskladnění to je:
V mrazícím boxu v lednici (-10 st.) : 2 týdny (zdravé), 1 týden (předčasně narozené a nemocné).
V mrazáku (-18 st.) : 6 - 12 měsíců (zdravé děti), 3 - 6 měsíců (předčasně narozené a nemocné).
Také nezapomeňte, že mléko se mění s věkem dítěte (sílí), takže pak už může být slabé... My jsme ho využili do toho půl roku. Mléko mi skončilo ze dne na den, tak jsme použili z mrazáku a pak přešli na Sunar...

petcep
autor
29. lis 2013

@lucieandrlova Děkuju za vyčerpávající odpověď! Nechám to v mrazáku teda max. půl roku. Momentálně mám opravdu tolik mléka, že jinak nevím co s tím. Ale tak jak píšeš, změnit se to může ze dne na den.

lucieandrlova
29. lis 2013

Není zač... 🙂 Ono se to fakt mění. Já jsem nejdřív neměla vůbec, dcera se odstavila a začala jsem odsávat, pak se to rozjelo a bylo to tak akorát, pak bylo nadmíru, pak se to postupně snižovalo a najednou "skok" a nebylo vůbec... (Ale to jí bylo 14 měsíců, tak dojedla z mražáku a hotovo...) 🙂

klouzek
29. lis 2013

max 3 měsíce