Zánět prsa, lepší se to?

maki600
24. kvě 2018

ahoj včera mi začala horečka a maličky flicek cerveny u prsa,,,dneska jsem bez horecky prso už me neboli ale flek mam vetsi a je tam zatvrdlina kojim normalne z nemocneho prsa, dala jsem si na to i tvaroh,,,poradte prosim jestli se to lepsi nebo ne ?(

hojda
24. kvě 2018

při kojení bradička dítěte směrem k té zatvrdlině, tvar určitě pomáhá, ale pozor bez igelitu, taky myslím, zelný list.

priefi
24. kvě 2018

@maki600 jez probiotika, to je gro. Po kojeni dat na to studene, pred kojenim naopak teple. Jak je ditko stare? Pokud do 3 m, dej si na bolest paralen, pokud starsi 3m brufen, ten zabere mnohem lip. Skvrna muze byt vetsi i diky chlazeni. V prvni rade se podivej na bradavku, hda neobjevis spuntik, ktery je ve velikosti teto tecky ., pokud objevis bily puntik, mas ucpany mlekovod. Pomuze tepla sprcha a namazmceni a tlaceni na zatvrdlinu a rucne se snaz odstrikat mleko. Pokud to neni ucpany mlekovod, musis hlavne chladid, chladit, chladit a vzit si paralen nebo brufen (dle veku ditete) a pri kojeni nahrat.

maki600
autor
25. kvě 2018

DĚKUJI málému jsou 3 týdny ,horečku nemám ale pořád mám tu zatvrdlinu už to ani neboli kojim z neho porad, říkám si jestli to neni tim že v noci nechce vubec jist

priefi
25. kvě 2018

@maki600 a na dotek taky neboli?

maki600
autor
25. kvě 2018

jj to boli

priefi
25. kvě 2018

Tak v tom pripade plati, co jsem psala vyse, tbl.od bolesti + probiotika rano a vecer + postup viz vyse. Pokud ani to nepomuze, budes muset resit s dr.

barca1010
28. kvě 2018

Mi hodne pomahalo poradne ve sprse rozmasirovat tu hrčku co nejteplejsi vodou a co nejdele...A potom ten tvaroh

vercax82
28. kvě 2018

Měla sem stejny problem. Pozvala sem si laktacni poradkyni, vyladila jsem s ni techniku kojeni a bylo to Ok. Je to spíše retence, ne zanet. Pomáhá tvaroh a správná technika kojeni, aby malý co nejefektivneji sal.

priefi
29. kvě 2018

@vercax82 ja bych s takovou jistotou nepsala, ze to neni zanet. Ja zanet mela a mela jsem teda bulku, pak kolem bulky modrinu, pak uz to bylo hodne bolestive, skoncila jsem na chire, udelali punkci, pak rekli, ze nestaci a rizli si i, nasadili atb.a ja musela kazdy den na prevazy. Takze doporucuji nepodcenovat a laktacni poradkyne vzdy opravdu nepomuze. Nekomu ano, nerikam, ze ne, ale nekdy i laktacka Ti rekne, ze to je zanet a nic s tim nezmuze. Staci ze se Ti premnozi bakterie v tele, nebo kvasinky nebo neco a problem je na svete. Proto je dulezite, aby kojici maminka mela prisun probiotik. Behem kojeni jsem si uzila sve a mohla bych o tom psat roman a poznala jsem kdy to bylo jak zle a vinikem nebyla technika, ale problem ve stravovani.

priefi
29. kvě 2018

@maki600 ahoj, tak jak? Povolilo to?

cuuza
29. kvě 2018

Ten paralen klidně i par dnů po, funguje vyborne. A nejlepší před kojením horkou sprchu, důkladně rozmasirovat a pak kojit co to jde a po kojeni chladit.

maki600
autor
29. kvě 2018

ahoj jojo moc dekuju za rady 🙂 už je to dobrý 🙂