Rána po zubu bolí, mám si vzít antibiotika? Kojím

marketa11112
29. říj 2017

prosim o radu. včera mi zubar vytrhl zub , mela jsem velky otok, zanet, zub mi praskl.... při trhani zub praskal. kazdopadne je venku. rana je velika, zasahuje az do patra, jak to nemohl dostat ven...kojim tri a pul mesicni dceru. lekar mi napsal antibiotika s tim, ze při kojeni nejsou vhodna, ale pokud to bude stále bolet, mam a mela bych je zacit brat. ted nevim co...nelepsi se to, boli to stále stejne, nepripada mi, ze by se rana nejak lepsila...mate někdo zkušenost? antibiotika se jmenuji....aughmentin 16. dekuji

kaliopea
29. říj 2017

Jestli myslis Augmentin a ne to preklep?Ten bych pri kojeni radsi nebrala...asi bych si zitra zasla za obvodnim,ten budr mit nejspis vic zkusenosti,ktere ATB se muzou i pri kojeni...My jsme urcite psali ATB,ktera se brala i kdyz se kojilo,ale nazev si uz nevzpomenu ☹ kazdopadne bych zkusila Paralen,je dobry na kostni bolesti,me po vytrzeni osmicek celkem dost pomahal...a myslim aspon,ze pri kojeni se muze...

evulatko
29. říj 2017

@marketa11112, Augmentin se pri kojeni muze, moje prakticka lekarka mi davala prave ten, protoze se muze🙂

kaliopea
29. říj 2017

@evulatko ted jsem si to nasla na netu,ze se fakt muze :-O tak to se omlouvam,za spatnou informaci,ja zila v tom,ze ne...muj dr ho prave pri kojeni nechtel psat...

j.a.n.i
29. říj 2017

@kaliopea No, nevím, podle příbaláku to tak moc nevypadá...
Obě léčivé látky jsou vylučovány do mateřského mléka (není známo, zda má kyselina klavulanová nějaké účinky na kojence). Důsledkem může být výskyt průjmu a mykotických infekcí sliznic u kojenců, což někdy může vést k nutnosti přerušení kojení. V úvahu je třeba vzít možnost rizika senzibilizace. Amoxicilin/kyselina klavulanová mohou být užívány v době kojení pouze po zvážení poměru rizika a prospěchu ošetřujícím lékařem.

Jako úplně zakázané to není, ale na druhou stranu, myslím, že jako vlastně prevence po vytržení zubu by se dalo najít i něco vhodnějšího.

kaliopea
29. říj 2017

@j.a.n.i no psali to v jednom clanku,co jsem googlila,ale praveze si pamatuju,ze dr ho psat nechtel...jako ja mam s Augmentinem spatny zkusenosti,prijde mi hodne silnej a je pravda,ze po vytrzeni bych si nechala asi radsi napsat neco jinyho...ja bych volala rano obvodni a zeptala se ji,oni maji prece jen vic zkusenosti s podavanim atb nez zubar...

23363
29. říj 2017

Já bych zavolala na gyndu, tam ti řeknou, co můžeš. Já měla antibiotika taky při kojení. Ten Augmentin mi něco říká, ale už si to 100% nepamatuji.

marketa11112
autor
30. říj 2017

Holky dekuji.. V lekarne mi rekli, ze vhodny urcite neni..dokonce ani na vyplach ust nejsou bhodne ustni vody.....pani to brala z gruntu. Nakonec mam jen bylinky na caj a vyplach ust. Spis mi slo o to, zda se neco stane ci bude mit nasledky , kdyz nevezmu nic.
.max paralen..

j.a.n.i
30. říj 2017

@marketa11112 No, ono zas informace z lékárny musí člověk taky brát s rezervou, tam ti zas budou tvrdit, že se nesmí nic...

marketa11112
autor
31. říj 2017

@j.a.n.i hm , tak tedy nevim...

evulatko
1. lis 2017

Holky, Augmentin se vazne pri kojeni (i pri tehotenstvi) muze,Je to bezpecne antibiotikum.
Odpoved Mudr. Tomase Honzika na www.porodnice.cz:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pokud kojím ročního chlapce a užívám cca týden atb Augmentin jestli to pro něj neznamená nějaký problém.
Dobrý den, Antibiotika penicilinové řady, makrolidy, cefalosporiny je možno používat v průběhu kojení. Tedy Augmentin můžete bez obav užívat.

evulatko
1. lis 2017

@marketa11112, urcite bych to prelecila antibiotikama, plus bych si k nim koupila nejeke laktobacily a nejakou vodu na vyplachy, napr. Corsodyl.Hodne stesti🙂

evulatko
1. lis 2017

jinak ty pribalove letaky se nesmi brat az tak vazne, oni tam napisou radsi vic nez min veci, aby se pak mohli eventuelne branit, kdyby byl nejaky problem...

marketa11112
autor
1. lis 2017

@evulatko dekuji..
Asi budu muset..nelepsi se to..