Zašly jste v průběhu kojení někam, kde se kouří?

alesea
1. pro 2013

milé maminky, chtěla jsem se zeptat zda jste v průběhu kojení zašli někdy s kamarádkami někam kde se kouří, např. na bowlingu, diskotéce... říkám si jestli ty škodliviny z kouře můžou nějak do MM přejít a nebo snad doufám že ne...

alesea
autor
1. pro 2013

nevím kdy už to v čechách konečně zakážou, tak jako v jiných civilizovaných státech...

mitote
1. pro 2013

@alesea snazim se takovym mistum vyvarovat, nevim, jestli je mozne, aby to prechazelo do MM, ale nemam potrebu sama sobe nicit zdravi 🙂

cinkatko
1. pro 2013

Ja myslim, ze se nemas ceho obavat. Do MM by se skodliviny nemely dostat - pokud sama nebudes kourit. Toto je moje teorie. Doufam, ze se nepletu 😉

cinkatko
1. pro 2013

@mitote Nemusime mit potrebu se tady natahovat s tim - kdo je zodpovednejsi matka a kdo ne 🙂 I ve svete se takovym mistum (zakourenym - pro kuraky) holt kolikrat nevyvarujete, at je to uz kolem jdouci nebo clovek stojici pobliz zastavky mhd 😉

hojda
1. pro 2013

Ano, přechází to do mléka, stejně jako když kouříš, švagrová jednou byla na nějaké využené akcičce a malá pak mléko vůbec nechtěla od ní z prsu pít.

blondynka400
1. pro 2013

@alesea občas zajdu, bohužel se to nedá se tomu 100% vyhnout a sedět kvůli tomu doma pořád taky nehodlám. Samozřejmě když to jde, vybírám se nekuřácké restaurace a pod, ale někdy se to tak sejde.. Nikdy nebyl problém, že by holky mléko pak nechtěly. Ale je fakt, že totálně "vyuzená" jsem nebyla nikdy, protože to nesnáším i jako nekojící......

mitote
1. pro 2013

@cinkatko kdo tady pise o zodpovednych matkach? Ja jsem jen napsala, ze nevim, jestli to prechazi do MM a ze se proste takovym mistum vyhybam... proste kour nemam rada. Konec, tecka. Ani slovo a ani mezi slovy nic o tom, kdo je lepsi nebo horsi matka.

lrg
1. pro 2013

Jistěže, stejně jako výfukové plyny, když jdeš po ulici, saponáty, kterými uklizíš, nebo prach, který lítá všude kolem. Vlastně myslím, že by se zodpovědné matky měli po čas kojení zavřít do skleníku 😀

Promiň, ale nedalo mi to.

speedygon
1. pro 2013

@hojda a nemohla být švagrová prostě jen být načichlá a malé vadil ten smrad kůže?

speedygon
1. pro 2013

@mitote myslím, že @cinkatko to myslela na příspěvek pod tím zakládajícím, jak zakladatelka psala o tom, že by to měli zakázat

anetka1701
1. pro 2013

Tak není to ideální, ale když to je jednou za čas... zase si myslím, že psychickej vliv, kterej to má na mamku, že vypadne z domu a odfrkne si, je naprosto nenahraditelnej a snadno negativa toho, že něco do mlíka přejde, překoná :o)

mitote
1. pro 2013

@speedygon ale oznacila me 🙂

speedygon
1. pro 2013

@mitote se mohla ukliknout, to se stává 😉

hojda
2. pro 2013

@speedygon I to je možné, i když se právě kvůli tomu myla, ale každopádně co dýcháme jde také do mléka, proto by kojící neměla čichat ani různé dráždivé chemikálie např. Savo atd

terezapetrova
5. bře 2014

@hojda Asi lze ale tezko 100 procent rict, ze to dite nechtělo mleko zrovna kvůli te akci.. myslim, ze duvodu proc dite nechce mleko muze byt strasna spousta


@lrg moc vtipne napsane 🙂