Zastavení laktace, jak na to?

telezska
21. únor 2014

Ahoj chci se optat jak se zaručeně zastaví laktace?? já piji šalvějový čaj na doporučení k lékarně a beru homeopatika ..ricinus communic 30ch.. také prsa pevně stahuji a odstříkávám jenom do úlevy..užívám homeopatika 5 dní a žádná změna prsa mám stále děsně nalitá a stále rozmasírovávám bouličky.. poradí mi někdo ještě něco?? děkuji

koncita
21. únor 2014

nejlepší je dávat na prsa před stažením studené obklady, dobré jsou ty gelové polštářky do mrazáku, pak jimi obložit prsa a stáhnout, ale pozor ne přímo na kůži, to bys měla omrzliny 😉 dej pod ně třeba kapesník nebo plínku...dobrá je kromě šalvěje i máta a zkus celkově omezit tekutiny. No a potom už jsou jenom léky, ale to jsou dryjáky s hodně vedlejšíma účinkama...jo ahomeo ricinus doplnit lac caninum 30ch...

petrajurinova
21. únor 2014

Máta taky funguje na snížení nebo až zastavení laktace, ale neměla by se kombinovat s homeopatiky, můžeš zkusit i aromaterapii - pomáhají vonné esence geránium, cypřiš a kombinace máty s citrónem (ale u té kombinace pozor na ty homeopatika), taky můžeš ty vonné esence nebo olejíčky po pár kapkách vmíchat do tvarohu a dělat si z toho obklad na prsa.

marima
21. únor 2014

@telezska Já tohle řešila na začátku měsíce. Malá byla docela dost kojená i po roce. Pila jsem šalvějový a mátový čaj, vyžívala jedno balení ricinus communic (že to není dobrá kombinace jak píše petrajurinova, jsem netušila) a samozřejmě odstříkávala do úlevy. Po každém odstříkání jsem chladila studenou vodou, na kapesník nebo jen v dlaních. Vůbec jsem nestahovala. První 2 dny byly hrozný, pak se to uklidňovalo a po týdnu pohoda. Do 14-ti dnů bylo po mlíku🙂 Můžu poradit jen vydržet, pokud teda nechceš ty dryjáky, který by ti napsal gynekolog...

gepe
23. únor 2014

@telezska me zastavili laktaci v nemocnici, kdyz jsem byla po vypadku dechu s malou tam. Nakojila jsem,/vysetreni ruzny a pak, ze bych mela prestat kojit, dle neuro primarky mj i moje medikace, ze mohla mit na to pres mm vliv.
Pro me sok.. naklusala na detsky sestra od vedle z gyndy - byl patek, stahla mi hodne prsa rucnikem. V sobotu jsem potrebovala do sprchy, tak manzel byl s malou, ja sundala rucnik ve sprse a prsa byla nalita a divnotvaru, bolela, ja to orvala poradne, jak to bylo rychly celkove a ja nebyla na nekojeni prepnuta. Manzel mi pak prsa poradne opet zatahl. Sundala jsem si bandaz az v pondeli v noci, s tim, ze na to kaslu a proste to nejak dopadne. Uz jsem bandaz pak na prsa nedala, pouze vlozky do podprsenky a tak nejak to odeznelo postupem casu samo, s tim, ze ta bandaz nakonec fakt na tech par dni pomohla hodne a dle lekaru to je nejprirodnejsi postup. Mela jsem hodne mlika, kojila jsem hned po sekci plne (nemohla jsem ani vetrat prsa, jak mliko samo teklo), po bandazi jsem ani neodstrikavala. Obcas se mi udelaly trosku mirne zatvrdliny, ale sprcha pekne povolila a laktace pekne pomalu odeznela sama. Zadny homeopatika aj. jsem nebrala.
No jsem se nejak rozepsala, pardon 🙂 za me tedy urcite na par dni - me stacily 4 - bandaz a pak nechat odeznet.