Zastavení tvorby mléka

janager
20. črc 2018

Prosím o radu. Odstavuji syna od prsa a potřebovala bych radu, jak zastavit tvorbu mléka. Nějaké rady, jak na to? Zatím se snažím odstříkat, ale mám pocit, že toho mléka mám víc a víc. Má se odstříkat jen do úlevy? Homeopatika prosím ne. 🙂

normalnimatka
20. črc 2018

tak někdo radí svázat pevně prsa - ale to je sporný, jestli to neškodí, a odstříkávat samozřejmě jen do úlevy, jinak se snažit mlíko ze sebe nevypouštět - to dává informaci k další tvorbě.
proč homeopatika ne? ono toho moc není, ještě asi pár bylinek, jestli šalvěj?

janager
autor
20. črc 2018

@normalnimatka děkuji moc🙂 popravdě nejsem zastáncem homeopatik, ale rozhodně to nikomu nerozmlouvám a respektuji, pokud je někdo užívá. A nevíte, po jaké době by měl být znát úbytek mléka? Asi je to individuální, že?

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
normalnimatka
20. črc 2018

@janager to asi určitě... záleží hlavně na tom, jak moc jsi kojila doteď. já třeba odstavovala docela nárazově, jakože syn se prostě kojil a nešlo to omezit. ve dne jo,v noci pil hodněkrát. a i když jsem si myslla, že jen tak cumlá, pak to bylo fakt nic moc, když jsem ho odstřihla. srovnalo se to tak do dvou tejdnů.

priefi
20. črc 2018

@janager mata, salvej, nebo kontryhel

dmiska
20. črc 2018

Pomohlo odstrikavat jen do úlevy a pít šalvějový čaj. Ale prvních pár dní jsem se nalévala fakt hodně, chce to čas.

janager
autor
20. črc 2018

Děkuji za rady🙂 teď k večeru to je docela mazec. Musím rozmísťovat boule. Děsím se zánětu.:'(

janager
autor
20. črc 2018

Děkuji za rady🙂 teď k večeru to je docela mazec. Musím rozmísťovat boule. Děsím se zánětu.:'(

priefi
20. črc 2018

@janager odstrikavej, ale jen do ulevy, at netvoris dalsi mleko. A Tys utla kojeni ze dne na den? Moje teta rikala, ze kdyz chtela prestat kojit, dala do vlazne vody sul a omyvala si prsa. Dalsi den bylo po problemu. Ale taky rikala, ze je dobre, aby pri tom nekdo byl, ze ji se z toho zatocilo v hlave a bylo ji hodne slabo a kdyby ji tehda nezachytila jeji mamka, rozbila by si hlavu o umyvadlo. Ale jestli to opravdu pomaha, nevim,.nezkousela jsem to.

janager
autor
20. črc 2018

@priefi kojila jsem už jen v noci, zato pořád. Někdo mě asi odsoudí, ale syn mě měl jako dudlík a mě to začalo být strašně nepříjemné. A to jsem si cca do 13m kojení užívala a říkala si, že klidně do těch 2 let kojit budu. Pak se to najednou změnilo.Synovi bude 15m. No zajímavá metoda, ale zatím vyzkouším něco mírnějšího. 🙂

priefi
20. črc 2018

@janager zkus postupne, treba nauc na um a vynech v noci jen par davek a dej um misto nich, bude to pro Tebe snazsi a mene bolestive

kizii
20. črc 2018

Odstrikavat ne, tim prave spise laktaci povzbuzujes 😇

ladyhacek
20. črc 2018

odstavit úplně (ze dne na den-jinak se tvorba bude pořád dělat). Já jsem odstříkavala jen málo (do "úlevy") asi první tři dny pak jsem to nechala. prsa boleli byli nateklé asi týden? a po měsíci možná déle po zmáčknutí pořád mléko teklo, ale už se nenalévali a neboleli postupně se pak přestalo dělat.
Jinak se říká že máta je na zastavení laktace popř jak psali šalvějový čaj

xcassiopea
20. črc 2018

@janager já měla teda opačný problém, mléka málo, ale jestli jde o pocit dudlíku, co večer odstříkat, dávat mu v noci pít z lahve a nechat to přírodě? Tak by nemusel přijít o mléko a vyřešilo by se to?

no_title
23. črc 2018

Odstříkávat jen do úlevy. Taky pomáhá mátový a šalvějový čaj... nicméně nejlepší je když už chceš odstavovat, tak postupně. Takhle se hodně riskuje zánět, pokud nemáš zdravotní důvod. Tělo je uzpůsobené na postupný odstav, když to děláš najednou, tak to nemusí být úplně dobré.

hermanecka
23. črc 2018

Syn má 15m,chci postupně přestat..před měsícem jsem byla na kávě 5hod jsem nenakojila..zánět prsu jak blázen.. horečka, prso o 2cisla větší..skončila jsem s tím na pohotovosti..takže já budu končit pozvolna..za tu bolest to nestojí☹(

janager
autor
23. črc 2018

@no_title @hermanecka Já přes den nekojila už vůbec cca od 12m, jen přes noc. Zato pořád🙂a zkoušela jsem v noci vynechávat, odstavit postupně a nešlo to. Přišlo mi, že z toho byl akorát zmatený, takže jsem řekla, že pokud, tak úplně. No už je to 4 dny a zatím na dobré cestě co se týče chtíče po prsu. Jinak druhý den odstavení jsem se nemohla prsou ani dotknout, bolely neskutečně. Dokonce i já ne zrovna velký zastánce homeopatik, jsem si je pořídila a piju šalvěj. Teď mám prsa ještě nalitá, ale už nejsou jak kámen a nebolí tolik, tak doufám, že to doklepu ke zdárnému konci bez zánětu. Paradox je to, že ještě měsíc po porodu kojit nebudu a teď jsem jak dojná kráva 😀

chocolady
25. črc 2018

Já tomu, že máta a šalvěj zastavují mléko nevěřím, piju to často a mléko pořád teče a teče.. :/

hermanecka
25. črc 2018

@janager ja to bohuzel pred tim mesicem schytla s celou paradou 39st..vikend horecky,tvaroh na prsu,mokry kapesnik na hlave,cipek v zadku na srazeni teploty..des..v porodnici se ptali kde mam miminko..rikam doma..a co bude pit?no caj a dam mu veceri asi zeleninu a maso..dr cuci..rika :Vy nejste sestinedelka??ne proc?takhle nality a zaniceny prso maji sestinedelky..rikam hmm.tak kluk 15m a ja vcera na kave..aha tak mate sedet doma🙂)