Zatvrdliny v prsu. Co mám dělat?

janca.mareckova
8. črc 2010

Ahoj holky......
Potřebuju nutně poradit!!! Jak jsem psala, Kubíček se mi odstavil a dnes už nechtěl prso ani v noci!!! Nějak jsem vůbec necítila napětí a tlak v prsou, tudíž jsem si ani nevzpoměla, že bych si mohla trochu mlíčka odstříkat........ No bohužel mám pravé prso docela dost horké a jakoby u podpaží mám zatvrdlou bouli....zatím to nijak nebolí!!! Jen cítím, jakoby tlak když nesu Kubulku...... Dávám si studené obklady, které střídám s obkladem ze slivovice.Poradíte co dělat víc??? Docela se bojím, aby se mi nerozjel zánět!!!! A jak teda?? Mám pořáed odstříkávat?? I když už mě prsa nepnou a už kkojit nebudu??? Já si nějak nevím rady!!!!!!! Poraďte plís!!!!!!!

bocinka
8. črc 2010

janča, rozmasíruj si v teplé sprše tu bouličku, mě se taky udělala a moc mi to nešlo, neodsála mi to ani malá, ani odsávačka ruční, ani elektrická... můj chlap je proti pití mlíka, ale můžeš se zeptat svého, jestli by ti to neodsál.... já si to odsála sama... 😉 😀 a pokud se ti bude tvořit pořád hodně mléka gyndr ti dá léky na zastavení laktace, nebo zkus homeopaticka Ricinus Communis 30CH...
Hodně štěstí... 😉

iluss
8. črc 2010

jani, přesně jak píše bocinka - pořádně nahřát (buď teplou sprchu nebo vanu a nebo teplé obklady) a pořádně rozmasírovat. A pořád osávat - buď odsavačkou a nebo to prso pořád nabízej svému malému.

Na ztvrdliny mléka je dobré teplé a na záněty zase studené (dobrý je napatlat to tvarohem).

averena
8. črc 2010

ahoj, nedávno jsem měla zatvrdlinu a masírovat nepomáhalo neodsála jsem ani trošku až když jsem si to přes den natřela tvarohem a pak ještě jsem to tam nechala přes noc v podprdě na plátýnku tak to přešlo.

lena27
9. črc 2010

já dávám tvaroh

mauska
9. črc 2010

Tvaroh, zelné listy z lednice, ty taky výborně chladí a zkusit to malinko odsát/odstříkat, promasírovat. Mě se to bohužel nepodařilo a rozjel se mi brutální zánět v obou prsách. A to jsem kojila. Držím palce 🙂

paulie
9. črc 2010

@janca.mareckova Ahojky, kolegyňky nade mnou již napsaly vše podstatné, jen mě napadá, že pokud je ta boulička hodně u podpaží, tak neodstříkávat a nemasírovat, neboť by se mohlo jednat o přídavnou (přídatnou?) žlázu - tam pak pomůže jen chladit, chladit a chladit! Jinak klasika - šup do horké spršky, rozmasírovat prsa směrem ze stran do středu, a pak chladit a chladit (tvarohem - ne na bradavku, dobrá je i latexová, gumová rukavice napuštěná troškou vody a nechaná v mrazničce - chladí skvěle i přes ručník 🙂). Také nedoporučuju odsávání mléka odsávačkou, ale jen ruční odtříkání do tzv. úlevy (pro jistotu přikládám: http://kojeni.cz/texty.php?id=13 🙂) ... při odsávání by to byl pro tvoje tělo signál k další tvorbě mléka a to nepotřebuješ 😉 Během několika dní se tvorba mléka upraví a postupně zastaví (pozor - mléko se ti může ještě trošinku tvořit i řadu dalších týdnů, měsíců, ale už to nebude nějaké větší množství ...).
Tak hodně štěstí 😉