Zelená stolice v 6. týdnu dítěte, je něco špatně?

ivetvin
2. pro 2016

Dobrý den,

malá má necelých 6 týdnů, kojíme bez příkrmů, občas mi přijde, že má málo a když kaká, má poslední 3 dny zelenou stolici, je něco špatně??? Tuhou jsme ji ještě nikdy neměli, maximálně stejně řídkou s kousky, ale žlutou.
Děkuji

z_u_z_a_n_a_1988
2. pro 2016

@ivetvin v obdobi asi prvnich 2 mesicu se u dcerky taky sem tam objevila zelena stolice.Doktorka mi rikala, at to neresim, kdyz mala pribira.Tech faktoru, proc byva stolice zelena, je vice a nemusi to vubec znamenat tzv. hladovou stolici.A k te konzistenci.Tuhou stolici zacala mit mala az se zavedenim prikrmu, do doby, kdy jsem ji plne kojila,byla taky ridka.

ivetvin
autor
2. pro 2016

Tak to jsem ráda, máti na mě ječela, že ji málo krmím, ale papáme po 2 hodinách, samo někdy i po 4, ale to už je jen třeba jednou za den. Děkuji

mialagia
2. pro 2016

@ivetvin to je prý, když pije víc předního mlíka..to je sladší a tu zelenou způsobuje cukr ve střevech..tam kvasí když je ho víc..lepší je pak kojit vždy z jednoho prsa střídavě..a dávat laktobacílky nebo biogaiu..prostě probiotika..😉

ladyhacek
2. pro 2016

vynech mléčné produkty - zelené stolice není hladová, ale může to značit alergii na laktózu (hlavně čerstvé mléko). Já jsme byla bez mléčných produktů asi 2-3m? Pak se to upravilo 🙂. Tuhá stolice byla opravdu až se zavedením příkrmů.
Nemáte i bolení bříška? To může být také k tomu.
Mohla jsi i něco sníst - brokolice, špenát? V mléce to může být až 36h
A jak píše mialagie může to být z předního mléka.

ivetvin
autor
2. pro 2016

@mialagia Probiotika máme, kapeme každej den. No já toho mlíka moc nemám a jsem ráda, že se jakš takš stíhá utvořit, aby jí to stačilo a nemuseli jsme dokrmovat

ivetvin
autor
2. pro 2016

@ladyhacek Mléko sama nesnesu, sem tam si dám jen pribiňáček, ale to tak jednou za 14 dní maximálně. Jinak obyčejný máslo a sem tam si namažu sýr nebo pomazánkové máslo.

lv
2. pro 2016

Dej probiotika i sobě (pokud už to neděláš). S tím vynechanim mléka to platí i pro máslo, sýry, někdy i hovězí.. Každopádně pokud nemá bolesti bříška, barva stolice se upraví..

mialagia
2. pro 2016

@ivetvin ono jde o to, že když kojíš střídavě, tak to prso vždy vysaje úplně, i to zadní mlíčko..a pokud chceš zvýšit laktaci, tak mě pomohlo kojit nebo občas odsát i v noci nebo ještě odsát i po kojení, ale to chce elektrickou odsávačku..ale u tebe je ještě brzo, mimi je malý, takže postupně se to rozjede, když budeš furt jen kojit buď v klidu🙂

dmiska
2. pro 2016

@ivetvin jestli tobě samotné mléko vadí, urcite bych ho zkusila vynechat. Malá ma taky problémy, kdyz si dam mléko nebo mléčný výrobek. Vcera jsem to po delší době zkoušela, jestli uz to nebude ok a opet byla zelená stolice a dnes mi hodne blinkala

ivetvin
autor
3. pro 2016

Bolesti bříška bohužel máme celkem často, ikdyž nejím nic, co by mělo vadit :(. Mléko nepiji vůbec. Obyč máslo mi řekla doktorka místo sýrů a i laktační poradkyně. Takže sýr už jedině tvrdej, to prý můžu. Odstříkávám víceménně nemám skoro co, když papá po 2 hodinách a po kojení už tam mám jen pár kapek :(, no snad se to spraví. Moc všem děkuji za rady.

lajla
3. pro 2016

Zelená nevadí, tzn že pije víc předního mlicka
Špatná je hnědá

dmiska
3. pro 2016

@ivetvin ja nemůžu mléčné výrobky žádné - ani sýry, ani jogurty, nic... to pak3 dny blinka jak fontanka

piwinka
3. pro 2016

Já už nekojím a měsíční dcerka má také zelenou stolici co je špatně???

lajla
3. pro 2016

@piwinka UM,obsahuje železo, je to běžné

mialagia
3. pro 2016

@lajla jj nebo i různé instantní kaše..nebo o5 to je z přemíry cukru (třeba banány, piškoty..)

mialagia
3. pro 2016
mialagia
3. pro 2016

@piwinka jo pardon ty píšeš měsíční..ups😀

anniesfibis
3. pro 2016

kojte casteji - mleko se Vam v prsu odstreduje na tzv. predni (ridke) jez obsahuje v8ce cukru - potom zel. hovinka..ale je to celkem jedno. Hladova stolice je tmave zelena a myslim, ze dite kojene na pozadani, ji nikdy mit nebude
..vase matka do vas projektuje sve problemy s kojenim - vubec ji neposlouchejte, jinak kojit prestanete. Kojte tak casto, jak dite zaplace a nabizejte kdykoliv a jakkoliv dlouho a to i pozdeji...a 6ahodte hodinky...kojte klidne i po 10 min. kdyz to bude treba..budete mit spokojene dite.

ivetvin
autor
3. pro 2016

@anniesfibis většinou to tak dělám, že když si řekne po hodině, tak dostane, akorát tam toho prostě moc není za tu hodinu, v porodnici říkali, že po císaři mít mléko můžu jen chvíli, tak snad to tak nebude. Matku jsem nikdy neposlouchala, akorát mě stresuje zbytečně.

anniesfibis
3. pro 2016

@ivetvin po cisari je to tezsi spustit...ale pokud uz tece, neni rozdil...caste prikladani, spolecne spani, lezeni telo na telo, n9seni v satku a kojici caj welleda (s piskavici) + hodne tucneho jidla a dost tekutin = budete kojit smetanu ;))

ivetvin
autor
3. pro 2016

@anniesfibis Tučné jídlo? To mi právě doktorka zakázala, tak nevím. No pokusím se, ale mám doma ještě 2 letou holčičku, tak moc nejde se věnovat jen mimču. Kojící čaj mám ale od Lerosu teda (taky mi byl doporučen).....přikládáme jak se budí, přes den většinou po 2 hodinách někdy i po 1,5 hodině, v posteli se mnu nějakou dobu spinká, ale celou noc ne. Šátku moc velkej příznivec nejsem. Děkuji

mialagia
3. pro 2016

@ivetvin ne tučné, ale spíš bohaté na proteiny..např.kvalitní libové maso(steak😉)jinak proč bys měla mít mlíčko po císaři jen chvíli??já jsem po císaři a kojim už 13 měsíců..

ivetvin
autor
3. pro 2016

@mialagia To mi řekli v porodnici, že buď to bude v pohodě a bude mlíko a nebo nebude, že po císaři, jelikož to není přirozený porod, se hodně mlíko ztrácí, tak ať jsem na to připravená, kdybych byla ten případ

anniesfibis
3. pro 2016

@ivetvin leros bych nepila..welleda obsahuje piskavici - po ni tece skutecne hodne mleko. \ano tucne - jak jinak kojit, nez z tuku :D ---doktori o laktaci obvykle nevi vubec nic

anniesfibis
3. pro 2016

@ivetvin
@ivetvin jezisi co je to za porodnici? vubec nje neposlouchejte a kojte, neni duvod, aby jste nekojila a nemela mleko :D

ivetvin
autor
3. pro 2016

@anniesfibis snažím se o to, zatím se držíme bez příkrmů a doufám, že to tak zůstane. Byla jsem na obilňáku. Ještě si říkám, jestli to nemůžou ovlivňovat injekce na ředění krve co mám na svou nemoc

anniesfibis
3. pro 2016

@ivetvin vsechny barvy i konzistence plne kojeneho ditete jsou normalni a dokonce sni tabulky pribytku bych moc neresila

ninive211
3. pro 2016

@ivetvin Chjo, Obi či Bohunice (tam jsem zas rodila já), stejná verbeš, co se týče kojení ☹ Já naštěstí problémy s kojením moc neměla, taky jsem po císaři, kdyby jo, tak nevím...mně daleko víc ke kojení jak sestry z novorozeneckého řekla staniční sestra z šestinedělí, maminka mé kamarádky, těsně před propuštěním za mnou byla a pěknou dobu mi dávala cenné rady. Sestry z novorozeneckého se akorát zajímaly, zda se přisává a pije. Pije? OK, tak kojte dál (ani mi nezkontrolovali pořádně techniku! A snad třetina sestřiček tam byly učnice-medičky na praxi, odhadem dvaavdvacetiletý holky...no co ty mohou vědět kojení)

elikup
3. pro 2016

Přední a zadní mlíko je mýtus. Dobrou noc.