Zelená stolička. Čím to může bejt?

pajatehule
6. únor 2012

ahojky mám prosbu. moje malá 2 měsíční holčička už má několikátý den zelenou stoličku nevíte čím to může bejt?

jolcap
6. únor 2012

pokud kojíš je to hladové hovínko, jestli máte UM tak se to stává.....

llluckaaa
6. únor 2012

To u nás bylo hodně dlouho (u kojeného dítěte, u toho druhého na UM se objevila jen párkrát). Náš pediatr říkal, že je to hladová stolice a že mu nestačí jídlo. No nevím nevím, já jsem vypozorovala, že je to když je stolice delší dobu ve střevě nebo v plíně. Jestli je dítě jinak spokojené, tak bych to nijak neřešila.

ivular
6. únor 2012

Já bych si tou "hladovou stolicí" taky nebyla jistá. Náš malý přibíral nadprůměrně (až extrémně) a zelenou stolici míval taky. Byl plně kojený a neměl jiný problém, takže jsem to neřešila.

petsil
6. únor 2012

Ahoj, nemá vaše malá třeba trochu rýmu? Nám se to stalo taky - když byly malé 3 měsíce - kakala zeleně asi týden, chytla rýmu ode mě, byla zahleněná... podle naší MUDr. to tím mohlo být.

luthien.k
6. únor 2012

Pokud přibárá, nemá vyloženě průjem (zelená voda), je spokojená, tak bych to neřešila. Škála barevných projevů stolice je velmi pestrá. Jinak hladová stolice je podle všeho nesmysl, rozhodující je přibývání na váze. Stolice se také barví do zelena, pokud dítě pije hodně předního mléka (nebo u částěčně či plně štěpených UM - HA mléko, mléka pro alergiky na BKM), také oxiduje na vzduchu, pokud je delší dobu v plíně.

lilliaan
6. únor 2012

My sme mali ten isty problem a tiez som sa velmi zlakla. Ak kojis, miminko pije viac "predneho" mliecka.. Ako sa tu uz napisalo, rozhodujuce je, ci pribera na vahe. O ziadnu "hladovu stolicu" nejde!!! Ta mimochodom ani nema zelenu farbu. Nam to preslo asi po tyzdni... Ja som mala kojenecku vahu a kazdy den maleho vazila, videla som, ze pribera..

kaji_
6. únor 2012

Nasa slecna pribera normalne a ma tiez zelenu stolicu... Urcite to nie je, ako sa hovori, hladova... Je spokojna, papka dobre (obcas az prilis dobre), tak to neriesim...

efkas
6. únor 2012

nic,vypije více předního mléka,bud v klidu 😉

kutcher
6. únor 2012

prosím vás ano, hladová stolice existuje, ale není zelená, nýbrž vyloženě tmavá. zelená stolice je, když dítě vypije víc předního mléka - je cukernatější, tudíž může i kvasit a můžeme i cítit kyselý zápach a pozorovat pěnění, svůj podíl na barvě má také množství žluči a ponechání stolice déle na vzduchu.