Žilky krve ve stolici miminka. Stalo se vám to?

elucinka
5. led 2008

Holky, mám dotaz. Náš malý (3 měsíce) měl asi před 10dny ve stolici malinké jakoby "žilky" jasně červené krve. Volala jsem Dr., pokud se to nebude opakovat, tak se prý nic neděje. Od té doby zkoumám jak blázen každou plenku a dnes se to tam objevilo nepatrně znova, takový milimetrový krvavý vlásek - je fakt, že kdybych to nezkoumala fakt důkladně, tak jsem to asi ani nezaznamenala. Stalo se vám to některé také? Dr. mi říkala, že to může být jen prasklou žilkou v konečníčku, jak mimi tlačí. Je pravda, že náš Adík kaká denně tak cca 5-6x, prakticky po každém jídle a taky dost trpí na prdíky, takže tlačí dost často ve snaze to ze sebe dostat... V pondělí jdeme na očkování, tak se na to doktorky znovu zeptám, ale zajímalo by mě, jestli je nás víc...? 😒

setaffy
8. srp 2016

Ráda bych se taky podělila o zkušenost. Malej 2 měsíce měl ve stolici hleny a krvavé nitky. Lehce průjem. Šli jsme do nemocnice na prohlídku. Brali mu krev na alergii BKM, stěr na bakterie. Vše negativní. Dělali mu ultrazvuk břicha a kontrolovali mu řitní otvor pro případnou rupturu. Kojím a dávám mu na výpomoc Nutrilon HA, prtž. je to velkej jedlík. Výsledek: výsledky negativní (zdravej), doporučili mi mléčnou dietu a zavedení Nutrilonu AC, dávám mu i probiotika a po pár dnech se to spravilo. Prý se sliznice střeva hojí víc jak týden, což tomu nasvědčuje. Takže doporučuji se nestresovat a zkusit nejíst mléčné výrobky a ani potraviny, kde jsou stopy bílkoviny kravského mléka. Pokud nemáte tolik mléka, pomáhejte si Nutrilonem AC. Je fakt, že kravské mléko je určeno pro telátka a ne pro lidi. Hodně štěstí.

misullinek
7. bře 2017

@setaffy zdravím, můžu se zeptat jak to s vámi nakonec dopadlo? Potýkáme se s malým se stejným problémem, od minulého pondělí zelená stolice s hleny, občas průjem, v sobotu krvavé nitky - dnes znovu. V nemocnici jsme byli, klinicky je zcela zdráv, nenašli mu vůbec nic, krev, moč, sono bříška, stěr z konečníku v pořádku. Dávám teď 6.den probiotika. Malý je tedy pouze kojený, bez UM.
Budu ráda za jakoukoliv radu, popřípadě co se vše nesmí při této dietě jíst. Bohužel mi DR k tomu moc neřekla.
Děkuji moc a moc.

setaffy
7. bře 2017

Dobrý den,

problémy malého vymizely potom, co jsme vyměnili klasický Nutrilon za Nutrilon Alergy Care. Já se stravuji 90% raw, takže jsem jasně věděla, že z mého mléka problém nemá. Musíte přestat jíst mléčné výrobky a vše co obsahuje mléko. Pozor, mléko se vyskytuje téměř ve všem:(, ale ze začátku u Vás bych vyřadila mléko, jogurty, sýry, máslo, kefíry a počkala bych na výsledek u miminka. Dívala jsem se na jednu studii, kde profesor tento problém u kojenců zmiňuje : http://www.adcz.cz/zdravi/videa-zdravi/zivot-v-... . Určitě kojte dál, jen se musíte omezit v jídle, pokud byste museli přejít na UM (tak Nutrilon AC e na recept zdarma-předepíše nemocnice-gastroenterolog). Byla jsem z toho ze začátku vyděšená, ale malej byl na pohled v pohodě, posléze i na gastru mi lékař potvrdil, že 99% těchto problémů je alergickou reakcí na bílkovinu kravského mléka či na vejce. Hodně štěstí, klid a nebojte se, to se vyřeší. Ty probiotika dávejte,pomůže to střevu.

bastamama
23. dub 2017

Holky potrebuji radu. Dnes mel maly v pline tohle. Uplne me to vydesilo. Ma prikrmy. V patek a v sobotu nic dnes v poledne poprve kureci maso spenat a brambor, banan nemel. Jsoi to krvave nitky nebo neco jineho? Byli jsme o vikendu na srazu maminek ubytovani nic moc tak snad neco nechytil :(

mariwo
20. kvě 2017

Tezko rict jestli je to krev, prijde mi to tmave hnede. Chtela bych jen upozornit maminky co mate problemy s krvi ve stolici u miminka, nenechte se odbit gastroenterology, ze jde o ABKM, my byli oba na bezmlecne diete 5 mesicu, bylo to jako na houpacce, jednou krev, pak dlouho nic, pak zase krev, a po treti hexavakcine sileny krvavy stolice. Stale mi tvrdili ze jde o ABKM, at prestanu kojit, ale ja previ nejsem krava a moje mleko uz neobsahovalo ani jedinou molekulu kravskeho mleka, tak jsem si zazadala o vysetreni v motole a vylezl z toho nespecificky strevni zanet u 9m miminka. Pribeh na dlouhe vypraveni, jen chci varovat, ze kdyby nas vysetrili poradne driv, nemuselo to dospet do stavu co to bylo, plena plna krve. Nicmene, nam diagnostikovali nemoc ted, ale nektere deti jsou bez vetsich priznaku, diagnostikuji je pozdeji, treba i 5 nebo 14 ti lety a pak si maminky zpetne uvedomi, aha, dyt on krvacel uz jako miminko. Preji vam vsem, at nejde o tento druh zanetu, jen chci abyste se ridily svym instinktem a nenechali se odbit diagnozou abkm bez jakehokoliv vysetreni, coz velmi casto delaji.

hanka158
3. lis 2018

@mariwo muzu se zeptat jak se na ten strevni zanet prislo - tedy jakym vysetrenim? A jak se to potom lecilo? Maly mel ted trikrat krev v hovinku (ma ted 7mesicu) a taky nejak netusim po cem, jestli po jidle / z tlaceni / nebo ....?

mariwo
3. lis 2018

@hanka158 kolonoskopie a biopsie.

hanka158
4. lis 2018

@mariwo a jak se to lecilo? Antibiotika?

mariwo
5. lis 2018

@hanka158 nene, to je zanet ze skupiny Ibd, na cely zivot. Leci se nejdriv kortikoidy, kdyz nezaberou, tak imunosuprese a kdyz ani to, tak biolecba.