Žilky krve ve stolici miminka. Stalo se vám to?

elucinka
5. led 2008

Holky, mám dotaz. Náš malý (3 měsíce) měl asi před 10dny ve stolici malinké jakoby "žilky" jasně červené krve. Volala jsem Dr., pokud se to nebude opakovat, tak se prý nic neděje. Od té doby zkoumám jak blázen každou plenku a dnes se to tam objevilo nepatrně znova, takový milimetrový krvavý vlásek - je fakt, že kdybych to nezkoumala fakt důkladně, tak jsem to asi ani nezaznamenala. Stalo se vám to některé také? Dr. mi říkala, že to může být jen prasklou žilkou v konečníčku, jak mimi tlačí. Je pravda, že náš Adík kaká denně tak cca 5-6x, prakticky po každém jídle a taky dost trpí na prdíky, takže tlačí dost často ve snaze to ze sebe dostat... V pondělí jdeme na očkování, tak se na to doktorky znovu zeptám, ale zajímalo by mě, jestli je nás víc...? 😒

petraluk
5. led 2008

Elucinko o žilkách bych mohla napsat román 😒 Už jsem to tu někde psala, ale nevím kde to bylo.
Malej to má už asi 3 měsíce. Ze začátku toho bylo opravdu hodně. Naposled to je asi ten týden před vánoci. My jsme byli i v nemocnici,malej měl přemnožený e-coli ve střevech a průjem plus ty žilky byli k tomu. To nám vyléčili, ale žilky krve zůstali doteď. Nic jinýho mu už nenašli.
Prý je to úplně normální a občas se to tam může vyskytnout. Jinak mi nedávno mudr řikala, že akorát byla na nějakym sympozium, kde se to řešilo a prý se často stává, že se ani nepřijde na příčinu. Prostě to tam to dítko občas má.
Jinak to zkoumání plen je opravdu zajímavá činnost, nikdy by mě nenapadlo, že budu zkoumat dětskou stolici div ne pod mikroskopem.
Takže se neboj, opravdu se to občas stává 😉

lendy1
5. led 2008
elucinka
autor
5. led 2008

Holky, díky moc, zeptám se ještě v pondělí té mé Dr., snad to taky nic nebude... 😕

krikri27
5. led 2008

My je měli asi z kapek se železem na chudokrevnost,vysadili jsmme a OK, ale prý pokud je to čerstvá krev, je to z konečníku a o nic nejde, prostě mimčo moc tlačí a s vnitřkem to nemá nic společného 😉

elucinka
autor
5. led 2008

krikri, je fakt, že malej když tlačí, tak je to jak o život, vydává u toho šílený zvuky, už jsem si kolikrát říkala, že bych se nedivila, kdyby to měl z toho, dává do toho celou sílu... 😒

artuse
6. led 2008

ahoj holky,
nám se taky už nekolikrát vyskytla drobná kapička krve nebo žilka ve stolici a je pravda, že kdybych na to nekoukala mikroskopickým okem, tak na to nepřijdu 🙂 Dr. jsem to už říkala několikrát a ta to přisuzuje drobné trhlince v konečníku při tlačení, jednou ji konečník i prohlížela a opravdu tam drobounkou trhlinku měla, tak snad to bude opravdu jen to a ni vážnějšího...

anney
6. led 2008

Elucinko, přesně v tomto věku jsme měli stejnou obtíž.Byli jsme na pozorování v nemocnici, ale žádný problém jsme neměli.žádné bakterie, prostě nic.Můj pedistr mi to potom vysvětlil tak, že když měl malý rýmu, jde vlastně o infekci a ta se dostala do těla a způsobovala průjem.A jak malý častěji kakal, tak se ze střevní sliznice odloučila i žilka krve.Nic to není a není se čeho bát.Nicméně jsem byla ráda, že malému odebírali krev a stolici , alespon vyloučili případný jiný problém.Popros dr. také o vyšetření, budeš klidnější.Náš malý taky kakával často, klidně po koaždém kojení, kromě noci.Ničeho se neboj, mi je od té doby taky ještě několikrát měli.Ahoj... 😉

elucinka
autor
6. led 2008

Díky holky, fakt jsem už klidnější 🙂 doktorce to určitě řeknu, taky bych byla ráda, kdyby mu pro jistotu udělala výtěr ze stolice, jestli tam něco nemá a když ne, tak to nechám plavat... 😉 ještě jednou dík za uklidnění 🙂

kar.la
10. led 2008

Ahoj, pročítala jsem na netu pediatrické poradny a mimo jiné jsem se dočetla, že nitky krve můžou být způsobeny také alergií na kravské mléko, pokud kojíte. Takže je možné úplně načas vynechat veškeré mléčné výrobky. Adélku pořád trápí bříško a naše Dr. mi to taky doporučila. Dostala jsem povoleno max. trošičku másla na chleba, jinka nic 😒

lenousekk
6. dub 2011

Ahoj maminy, malé je 4,5 měsíce a žilky krve ve stolici má už 2 měsíce. Taky jí našli pozitivní e coli, brala na to dvoje antibiotika, je přeléčená, ale krev je tam pořád. Byli jsme v nemocnici a po vyšetření stoličky a konečníku (chuderka moc plakala) nám řekli, že je vše v pořádku. Prý při přidávání příkrmů (nepřikrmuju) je to běžná věc, ale může se to objevit i normálně. Taky hledám v plíně jako badatel při objevování nového světa... No tak snad bude časem vše OK...

luthien.k
6. dub 2011

@lenousekk, a co alergie na bílkovinu kravského mléka, to nikoho nenapadlo?

lenousekk
6. dub 2011

@luthien.k , napadlo to mě jen z toho, co jsem se dočetla, protože malá má občas i zelenou stoličku a tu to taky způsobuje. Chvilku jsem mléčný výrobky vynechala, dr. alergii vyloučila tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Ale zkusím vynechat úplně a pak dám vědět.

hroznatko
8. dub 2011

naší holčičce se taky objevily ty krvavé žilky, bylo jí 3,5 měsíce, byla plně kojená, mudra dopodručila vyloučit úplně mléčné výrobky z mojí stravy. a pomohlo to. jen mi není jasné, proč se to neobjevilo dřív, ale až po těch 3,5 měsících kojení. každopádně žilky zmizely.

luthien.k
8. dub 2011

@hroznatko, (nejen) při alergii na BKM existuje před vypuknutím příznaků existovat období tzv. senzibilizace, kdy teprve dochází k rozvoji abnormální imunitní reakce (laicky řečeno - "tvoří se alergie"), které je bez příznaků, jeho trvání je velmi individuální. Vzhledem k tomu, že přes MM přechází řádově nanogramy BKM, tak může trvat i dost dlouho, jako třeba u vás.

kremrolka01
27. říj 2011

mám dva kluky a vyskytlo se to u obou, u druhého teď před 14 dny ve 2,5 měsících (plně kojený) 😒
první syn měl krvavé nitky ve stolici od třetího měsíce (taky plně kojený), vždy opravdu jen nepatrně - pár teček či malé žilky, někdy více někdy žádnou, stěry z konečníku ok, na radu lékaře jsem vysadila všechny potraviny, které byť nepatrně obsahovaly mléko a stejně nám tento problém trval do 6 měsíců, pak se ještě občas vyskytly, ale jak přecházel na pevnou stravu a hovínka se "zahustily" tak už to tam ani nebylo možné objevit, takže kdoví jestli je nemá dodnes, dietu jsem držela asi do jeho 10 měsíců a pak pomalu závěděla jogurty a nic mu to neudělalo, mléčné výrobky jí normálně a žádné problémy nemá (průjmy, ekzémy, apod.)
když jsem to teď objevila u druhého, už mě to tak nerozhodilo, spíš jsem se zděsila toho jak budu opět "študovat" každou pokaděnou plínu ☹ mléčnou dietu už mám vychytanou takže v ní pojedemem opět

knobloska
21. dub 2012

Ahoj maminky, ve středu jsem našla naší holčičce také krev ve stolici. Bylo toho dost, takové krvavé hleny. Dr si myslí, že je to viróza. Ona ale průjem nemá. Máme tedy dietu, ale včera večer se to objevilo znovu. Volala jsem na pohotovost a dr zase, že je to nejspíš viróza. Ptala jsem se, jestli by neměla průjem a ona že nemusí, že to střevo asi zvládá, jen je tam zánět. Výtěr byl OK. Podotýkám, že i když třeba má stolici bez krve a hlenů, tak stejně je nestandardní, hrozně zapáchá a je zelená nebo hnědá. Je na UM mléku, HA. Tak jsem z toho celá na nervy protože nevím, čím to je, pořád jí koukám do plínky, a když je tam hovínko, mám tep asi 200. Na netu samozřejmě píšou to nejhorší, ulcerozní kolitida a Crohn, ale snad to nemá. ☹

makyk
4. říj 2013

ahoj holky,,prosím vás moje malá holčička(5 měsíců a kousek),,měli sme ve stolici trochu krve.Do teď sme plně kojily včera sem zkusila kašičku od 4.měsícu na noc(moc jí nedala) zbytek sme dokojily v noci se pokadila a měla tam trochu krve,volala sem dr. povídal že to může byt střevní vyróza a prasklá žilka že po opakování bychom udělali testy ,další stolice už byla dobrá.Dnes večer sme místo kaše zkusily UM Nutrilon a 10 min po vypití se pokadila a zase krev,myslíte že by to mohla být nějaká reakce a Umělou výživu .sem z toho uplně vynervená bojím se ,a jelikož před námi víkend nevím či volat do nemocnice nebo vyčkat ,co vy myslíte .

anapau
6. říj 2013

DĚKUJI ZA VAŠE NÁZORY A ZA VAŠE RADY!!!

anapau
6. říj 2013

🙂

maudn
6. říj 2013

co já slyšela, tak by mohlo jít o potravinovou alergii (např. mléko)

katyxq
6. říj 2013

@makyk je dost pravděpodobné, že se jedná o alergii na bílkovinu kravského mléka (předpokládám, že ona kaše byla mléčná, tedy obsahující UM) - víc na https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko

makyk
6. říj 2013

@katyxq ano kaše byla mléčná rýžová,no ve středu jdeme na očkování tak sem zvědavá co nám na to řekne pan doktor,co budem tedy papt,kdyby to byla ta alergie na bílkovinu ☹

katyxq
6. říj 2013

@makyk v tom případě doporučuju očkování určitě odložit (z více důvodu - očkování ze svého principu alergikovi spíš přitíží, Infanrix hexa obsahuje hovězí bílkoviny a kasein - byť v českém příbalovém letalu bohužel nedeklarované, ale reakce alergiků na BKM, mimo jiné mojí malé, to potvrzují) ... a alergie není žádná hrozná diagnóza 😉, obzvlášt ta potravinová, dá se s tím víc než dobře žít, jen je třeba hlídat stravu

pajkot
22. říj 2013

snad nikoho nepohorším hovínkem 🙂 holky ale potřebuju poradit, nikde jsem na netu nenašla žádnou fotku, tak netuším jestli je to ono. Máte zkušenosti poraďte... jsou to ty nitky nebo to je normální hovínko. Párkrát se nám to objevilo, ale nevim z čeho, mlíko skoro nepiju, jen ho dávám do vaření, ale nevšimla jsem si že by to tam bylo pokaždé když vařím z mlíka. Mám ale podezření na banán, je to možné?? Malá má 7 měsíců

pajkot
22. říj 2013

holky já jsem vůl, to bude z toho banánu a ne krev. Teď jak jsem myla hrnek se zbytky toho banánu tak tam po něm byly takové nitky , zhnědly tak jdou vidět, tak to nebude ono 🙂 jen mi není jasné, když jsem jenom kojila měla úplně přesně toto taky v plínce, přísahala bych že to bylo stejné a měla tam i trochu hlen

katyxq
27. říj 2013

@pajkot To vypadá na banán, žádné alergie, normální stav banánu, když projde skrz trávicí trakt miminka 😉

milivo
16. led 2014

@pajkot Pokud se chceš vyhnout bílkovině kravského mléka, nemůžeš mléko používat ani do vaření. Sama mám s BKM problém. Jediné, co můžu, jsou tvrdé sýry a máslo...

pajkot
16. led 2014

jo už to máme zasebou, už přikrmujeme a kojím jen v noci a ráno. nakonec ty žilky byly z banánu :D takže asi alergická nebyla

wewe1212
26. dub 2015

ahoj holky. dneska mala ma prujem vodovitej a mela v pline ty zilky krve jak tady pisete.. Takze se nemusime obavat ze by to bylo neco zavazneho?? Jsem prvorodicka a mam z toho docela obavy :/ Dekuji za odpovedi Wewe

tischlerova
30. črc 2015

Ahoj holky, mám dceru dva roky a už jenom s kakáním bojujeme rok co se týče strachu z kakání...takže každá stolice je boj...malá to strašně drží a pak jde hovínko tlakem ven...každopádně jsem už také shledala ve stolici žilky,jelikož jsem se dočetla ,že to může být z umělého mléka tak jsem to nijak neřešila...Malé ted budou dva roky UM nepije už asi půl roku a poslední dobou jsem zas začala zkoumat hovínko a má tam takové cucíčky žílnaté krvavé...tak nevím od čeho...mám strach,že jak tlačí ,že jí jde snad kus konečníku ze stolicí nebo nevim...jsem z toho také už fakt hotová...bojím se aby neměla něco se střevama...tenkrát mě doktorka odbyla že to nic není ale tentokrát...budu chtít rozbory stolice...to co dnes vykakala bylo fakt děsivé...jako kus živého masa...