Zinnat během kojení. Můžu ho užívat?

maja3.s
25. bře 2012

Ahoj maminky. Dnes jsem byla na pohotovosti se zánětem prsu a vyfasovala Zinnat. Nikdo mi ale nedokázal s jistotou říct, jestli můžu kojit...pořád takové neurčité odpovědi 😒 😠
Máte někdo zkušenosti, jestli může mimčo pít i při užívání těchto ATB nebo mám jen odstříkávat.
Moc děkuju za jakoukoliv zkušenost.

marcet
26. bře 2012

@maja3.s ahoj,já jsem Zinnat dostala na zápal plic,malého jsem normálně kojila,ale jelikož mi antibiotika Dr.prodloužila na deset dní,tak jsme se s doktorkou domluvily,že budu odsávat a malý dostal na tři dny umělou.Ale tyhle antibiotika jsou v pohodě,řikala mi to i dětská ;).
Držím palce,ať je brzo dobře🙂

maja3.s
autor
26. bře 2012

@marcet ...děkuji za odpověď. Já mám Zinnat na pět dnů,tak snad nebude potřeba brát déle. Jinak jsem dnes volala svému gynekologovi a taky říkal,že kojit klidně můžu.Tak jsem ráda. Bylo mi líto mléko vylévat:-/

marcet
26. bře 2012

@maja3.s no mě hlavně nebavilo odsávat 😒 ale laktace se udržela a kojim pořád dál🙂

ahyt
26. bře 2012

Souhlasím,klidně užívat dál,bez obav a kojit..Jsem praktická lékařka a předepisuji,je to dovolené,brzké uzdravení!!

aneika
18. říj 2016

Dobrej chci se optat mám tří měsíční mimčo a kojim dnes sem dostala na angínu zinnat zda ho mohu brat a kojit zaroven?? predem dekuju