Změna stolice u kojeného dítěte, mám začít s příkrmy?

zuzasila
15. únor 2014

Mám skoro 5 měs. syna, pouze kojím. Dříve baštil přes den zhruba po 3 hod, v noci po 4 nebo 5 hod. Teď přes den baští max. po 2 hodinách a také začal mít jinou stolici. Už v ní nemá hrudky, jako od narození, ale je pouze tekutá, bez hrudek (do plenky se nasákne vše, nezůstají kousky, hrudky). Myslím, že se mu prostě jen změnila stolice a s příkrmy začnu až v půl roce. Nebo to může znamenat, že už bych měl začít s příkrmy, že už mu pouze kojení nestačí? V noci stále spí dobře, 5 nebo 6 hodin, tedy když příkrmy, tak asi začít přes den... Máte zkušenost s nedostatkem mateřského mléka v souvislosti se stolicí? Děkuji 🙂

berynka
15. únor 2014

Dcera to takto měla několik měsíců, kakala i 5x denně. Byla spokojená, přibírala dobře, výtěr vyšel dvakrát v pořádku, tak jsem to víc neřešila. S příkrmy jsem začala po 4. měsíci, ale až do cca 8. je odmítala, takže byla jen kojená. Pak už byla stolice normální.

hofka1
16. únor 2014

taky, hrudky už nejsou, spíš pasta, ale svítivě žlutá, malej má 4 měsíce a myslím, že jí dost🙂 asi se jim vyvíjí zažívání taky

lucieandrlova
16. únor 2014

Stolici neporadím, ale na konci 5-tého měsíce začala dcera vyžadovat mléko taky po 2 hod. - měla hlad. Začali jsme s příkrmy a byl klid. Zase intervaly prodloužila.

romantika
16. únor 2014

my jsme hrudky nemeli nikdy, dokonce u obou porad zelenou. vyzkoušela jsem kde co, u prvni jsem zaryte cekala do 6 mesice na prikrmy - klasicka prvorodička a akorát jsem u ni vypěstovala stres z hladu a prestala uplne spat a pak i rust a pribirat. U druhého jsem poucena zacla kratce po ctvrtem mesici s prikrmy a vse ok. ale rekla bych ze u každého dítěte je to hodne individualni i to zazivani . třeba každý říká, ze není hladove mleko, ale v mem pripade tomu absolutne neverim. myslim ze hraje roli i ze jsem hypoglykemik a proste moje traveni je zahada. cili jsem pridala zeleninku a stejne porad kojim. Maly si to pridava na prilepsenou. Bohuzel buzeni u nas je od te doby jak pisete taky co 2 hodky a strava na to vliv nemá. Ale u nas od te doby jedou zuby u tech byva prave často i tekutější stolice ci srajdicka. Často se to buzeni startuje také tim jak jim zacina palit a mají plnou hlavicku.Nektere dite to nerozhodi jiné z nadseni do světa proste nemůže spat.