Změnila se vám váha, když jste přestaly kojit?

evikk
22. bře 2010

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat jestli se Vám změnila váha,když jste přestaly kojít?Já přestala zhruba před dvema měsíci a váha mi jde nějak nahoru,nejdří jsem to neřešila,ale těd mi připadá,že týdně přiberu kilo,po porodu jsem se dostala na svých 55kg ,přestala jsem kojit a mám 63kg,moc se nepřejídám,nikdy jsem nemela s vahou problemy ,tak by me zajimalo jestli jste na tom stejne 😉

jajda78
13. črc 2010

No ten můj jí má taky na břiše,proto když do mě začne kérovat,tak ho odkážu k zrcadlu.No a když jsem nas... tak mu řeknu at si jde najít hubenější a hezčí když mu o to jde. 😠

meleri
13. črc 2010

roofie,

můj manžel přibral že se ani neodvážím o tom moc psát... 😔
já jsem měla dost strie na bocích už od puberty, měla jsem z toho strašné komplexy, ale věkem to zbledlo. tak při kojení se mi udělaly, ale na břichu bohudíky nemám nic.
jo já se modlím abych i ted podruhé tomu ušla, hlavně nesmím moc žrát abych neměla břich! a snad se tomu vyhnu.. 😀
jo někdo má fakt smůlu, já je mám i na zadku ale to se mi udělalo v té pubertě všecko.

určitě změn pokud cítíš že se ti fakt nevěnuje jak by měl...já jsem fakt ted ráda že mám tu novou...

jajdo,

chlapi někdy.......nasrat! 😠

roofie
14. črc 2010

Můj manžel přibral děsně, má teda ted i časově náročnější práci, nemá moc času se hýbat, ale má teda pěkné břiško a tak celkově všude trochu nabral... takže má i strie a celulitidu...
Takže o mé celulitidě nebo těch striích co mám nemluví, ví ,že bych si také rýpla 😎
ALe jinak mě ty chlapi s tím štvou, pořád by chtěli mít doma modelíny, barbíny... a sami někdy ... 😀

Myslím, že Ti "vyleze" bříško dřív, než u prvního těhu, ale to tak už asi je... Ale na druhou stranu, už je člověk poučený, ví, že fakt není dobré se přežírat a podobně...

meleri
14. črc 2010

roofie,

právě že u nás je to podobné...já se u prvního těhotenství nemohla moc hýbat, ležela jsem v té nemocnici, manžel tím stresem přibral, taky má sedavou práci, nebo přinejlepším pojíždí autem někde, takže o ničem.....
tak musím říct že v tomto je hodný že si nikdy nerýpnul, ale jinak má plno jiných nedostatků, ale to asi každý no..

jo asi jo! ale máš pravdu, musím si dát bacha, nepřežírat se, hlavně jak pak budu kojit, tak už žádné sladkosti, nebo aspon jenom jednou za den....

jajda78
17. črc 2010

Teda holky,taky je vám tak teplo,že ani psát nemůžete? 😠

meleri
17. črc 2010

no nic moc.... 😖 dneska se tu ale zatáhlo! bohudíky!
holky co to je všimla sem si na fotkách tady že v česku v porodnicích ty děti zavinujou nějakýma hadříkama jak mumie? k čemu to je dobré toto? jinak rychlozavinovačka je super ale toto, hodněkrát jsem to tady viděla na fotkách a teda zírala jsem...vy jste to taky tak měli?

jajda78
17. črc 2010

U nás to tak dávají jen když je třeba po císaři,aby se jí líp drželo,jinak máme normální soupravičky.A dávalo se to dřív,aby bylo dítko klidný.Aby mělo pocit že ho někdo má v náručí. 😉

jajda78
17. črc 2010

No někde se dávají košilky a ty mají zašitý rukávky,aby se dítko neškráblo.To je děs. 😀

meleri
17. črc 2010

jo tak...mi to přišlo strašně srandovní a zároven divné, jako mumie...ale ty normální zavinovačky mám ráda, ty jsou fajn...
jo my zkoušeli rukavičky takové látkové ale i tak to šlo dolů a pak se stejně škrábal...

jajda78
19. črc 2010

Taky jsem měla zavinovačky,ještě po nás.Jsou nejlepší,ty rychlo jsem moc nepoužila,malá se z ní odkopala a přišlo mi,že z ní můžou děti vyjet. 😀Nevím no,asi nejsem tak moderní. 😢

roofie
19. črc 2010

To já jsem jednu rychlozavinovačku na malého používala, ale měla kromě suchých zipů ještě dvě mašle, takže v ní byl malý opravdu na pevno, pomohlo to při prdíkách... Jinak já na zavinovačky moc nejsem, v porodnici nám dávali takové příšerné, dlouho trvalo, než jsem z toho malého dostala a pak zase zabalila... A doma jsem používala jen tu jednu do postýlky, asi měsíc. Pak jsem ještě jednu dostala, domácí výroba, nebyla špatná, ale já na to fakt nejsem, ze slušnosti jsem jí používala do kočárku...

Se škrabáním naštěstí problém nebyl... Zato ted máme obr problém -cucání palce... Na podzim začnu s odnaučováním, na noc rukavičky a podobně, jsem na to zvědavá... 😒

meleri
20. črc 2010

Roofie,
tady se to vůbec nevede, všude mají jenom ty pytle, ty mi ale moc neseděly, radši jsem měla tu rychlozavinovačku, dostali jsme ji od mamky, akorát pak z ní vyrostl...on se ani neodkopával, s tím začal později asi až v 6 měsících a tak jsme už ani ten pytel nemohli dávat...jej tak cucání to je asi špatné na zoubky ? fakt toto neznám, malý je strašný závislák na dudlík....přeju ti at ho to přejde..

jajdo,
já s tou klasickou zkušenosti nemám, ale možná je to fajn...mě jen překvapily ty z nemocnice, kolik to mělo šňůr.. 🙂

roofie
21. črc 2010

malý nejdřív také dudlík bral, ale asi mu nějak vypadl nebo nevím, a zjistil, že paleček je také dobrý ... Tak má palec... Cucá si ho před spaním, někdy přes den - když má hlad, ... Ale přes den už málo...
O zuby mi ani tak nejde, já je mám také křivé, a jestli to chudák podědí po mně... Ale spíš mám obavu, aby si necucal palec ještě v první třídě, nebo hůř, v patnácti nešel na rande s palcem v puse... Uvidíme, snad ho to odnaučím...

Právě, v těch nemocnicích mají ty zavinovačky tolik šňůr, že trvalo dlouho, než jsem z toho malého vymotala... ALe třeba u nás v další porodnici používají rychlozavinovačky... Ani ty jejich košilky mi moc nevyhovovali - jak je to nemocniční a hodně se to používá, tak některé ty šňůrky byly roztřepené, košilky místy potrhané... No, byli jsme tam pár dní a vydrželi to, ale kdyby tam měl být malý déle, tak si tam nechám dovézt bodýčka a dupačky...

jajda78
21. črc 2010

U nás v porodce mají hezký soupravičky a jsou maminy,který to kradou.To nechápu. 😠

roofie
21. črc 2010

Já to také nechápu, ale asi jsou fakt hezké ty soupravičky, když je kradou... Lidi jsou nemožní... TUhle bylo ve zprávách, jak se v nemocnicích hrozně krade - všechno - toal. papír (tak ten jsme museli mít do porodnice svůj, nevedli), kryty na toal. papír, žárovky... Děs...
Ovšem, tam, kde jsem rodila, tak tam se nedalo ukrást teda nic - ne ,že bych to měla v plánu, ale zřejmě se jim to tam hodně stávalo, tak tam na to byli hodně připravení... Dostávali jsme od všeho určitý počet ks - košilek, zavinovaček, látkovek, žínek a ten samý počet se musel vrátit... Pokud nebylo vše vráceno, nešlo se domů...

jajda78
21. črc 2010

Ty jo,tak to je tvrdý,ale co s nima jinak dělat.Já jsem spíš přemýšlela,že to nejmenší co jsem měla na malou tam zavezu. 😀

meleri
26. črc 2010

roofie,

tak ti přeju at ho to odnaučíš, já jsem zatím bezradná co se toho týče, dudlík je jeho droga, ale zas si říkám že až bude trochu větší v těch dvou letech že to snad nějak půjde...

tak to je fakt drsné s tím kradením, to jsem tady neslyšela, a měli tady opravdu moc hezké věci, jako bodýčka atd, ale že by to někdo krad to ne...

meleri
26. črc 2010

ale tady to dávali jenom předčasně narozeným, jinak v normálním oddělení si každý musí donést svoje oblečení, tak asi proto! 🙂))

roofie
26. črc 2010

To by možná bylo nejlepší, kdyby to bylo i tady, že by si každý nosil svoje oblečení.... Protože některé kusy vypadaly už fakt otřesně...

No, Mel, jsem na to zvědavá, jak ho to odnaučíme, protože občas dělám srandu, vyndavám mu ten palec, když usíná, sice se tomu hrozně směje, ale jak už to je víckrát než dvakrát, tak začne plakat a palec prostě musí být.... Ale doufám, že nám pomůže počasí, že prostě v zimě budou rukavičky, budu mu je dávat i na spaní a že se to cucání odnaučí....

A jak jinak je? Co pupík?

meleri
26. črc 2010

roofie,

myslím že v zásobě taky něco měli pro různé nehody a tak když prostě ženská nestihne sbalit tašku...

tak to je těžké! ono je to asi jako ten dudlík....no můj manžel měl dudlík do 5 let 😀 ale už se styděl tak dudlal jenom doma...někdy vidím děti hoodně velké a směju se tomu ale začínám mít obavy abychom taky tak nedopadli....jinak manžel má zuby křivé pořádně....já jsem tak nějak ok, mám trochu podkus...snad to nějak pochopí už!

jajda78
27. črc 2010

V televizi dávali dokument o cucání palců.Holka si cucala do 6let a měla tak křiví zuby,že jí to museli vysekat a dát náhradu.Malá někde dudlíka nechala,tak jsem už jiný nekoupila.Občas si vzpoměla,ani nebrečela. 😀 jinak nechápu proč doporučují cucání palců,když dudlík můžeš vyhodit,ale co palec?Přece ho neuřízneš. 😠

roofie
27. črc 2010

Jajdo nestraš mě! Já už jsem z toho ted na prášky a ještě tohle....

meleri
27. črc 2010

jajdo

ježiš tak to je síla!!

tak to máte super! Sam bez dudlíku ani náhodou, myslím že mu to ještě dlouho zůstane...kdybych mu ho nedala tak brečí až do rána...nemám na to nervy...ale stejně - jsou to mléčné zuby, ne, tak i kdyby byly křivé tak vypadají a je klid?

roofie
27. črc 2010

Já si to také říkám, že snad kdyby to nějak šlo pomalu s tím odnaučováním cucání a měl křivé zoubky, že to jsou mléčné zuby a ty vypadají ...
Nebo to má vliv i na ty druhé?? Já nevím...

jajda78
28. črc 2010

Myslím si,že dudlík je udělaný tak aby se zuby nekřivili,ted je dělají tvarovaný.Ale palec ten je tvrdší a když ho strčí do pusy,tak zasahuje až na patro a asi to je nejhorší.No co,když si je budou cucat ,tak ho trošku opepříte a je to. 😀 😀Možná. 😀 😀

jajda78
28. črc 2010

Je to prekérka,ale nějak bylo a nějak bude. 😀

meleri
28. črc 2010

hele holky myslete na mě, zítra jdu k zubaři! 😢 😢 . mám v plombě díru, celkem to bolí, to bude maso.... ☹ při té příležitosti se můžu zeptat jak to teda je s těmi dudlíky, prsty...🙂 právě to nechápu jaký vliv to může mít na druhé zuby??

jajdo
a co mu místo toho prstu fakt nabídnout ten dudlík? sice je to pak další závislost, ale třeba by si pak už na prst nevzpomněl? no a dudlík nebude mít věčně... 🙂

roofie
28. črc 2010

To už jsem zkoušela mu dát dudlíka, on ho strčí do pusy a pak ho vyplivne, maximálně si s ním hraje - že do něj kouše, nebo jakoby ho zubama stiskne a zkouší, jestli ho dokáže vytáhnout - u toho mám teda strach, aby ten dudlík nevytáhl i se zubama 😒 Ale pokud si vzpomeneš a zeptáš se, tak budu jen ráda! Dej pak vědět!
A držím palce, aby to u zubáka dobře dopadlo, také se musím objednat 😢

A úspěch, konečně šla váha trošku dolů... Ale fakt jen trošku, tak snad se to bude hýbat trošku víc už jen směrem dolů...

meleri
28. črc 2010

roofie,

aha, tak to jsem fakt bezradná. u nás je to přesně naopak, prst mu nikdy nejel, ale dudlík hned od narození... 😅 bože my jsme jich už poztráceli! snad tak 40 kousků a to nekecám...každou chvíli kupuju nový. má rád jen jeden druh Mam z kaučuku...

vzpomenu, pak ti napíšu co řekl..

super! mě to šlo taky polehoučku, každý měsíc kilečko dvě. ono je to tak prý jistější...když prý zhubneš pomalu tak to pak nenabereš. přeju ti at to jde dál!

meleri
29. črc 2010

tak jsem se ptala, a dr říkala že ani nejde o ty první zuby, ale o to že ten dudlík deformuje vrchní patro, a timpádem pak i ty druhé zuby můžou být křivé.
mi teda řekla, max do tří let věku. a ted babo raď, protože v česku je spíš ten názor že do dvou let, no a mamka když byla mladá tak dokonce do roku byl limit...haha a stejně měl brácha zuby křivé i tak....já si myslím že v útlém věku si ty rovnátka vyhnou málokomu... 😅 ☹