Změnila se vám váha, když jste přestaly kojit?

evikk
22. bře 2010

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat jestli se Vám změnila váha,když jste přestaly kojít?Já přestala zhruba před dvema měsíci a váha mi jde nějak nahoru,nejdří jsem to neřešila,ale těd mi připadá,že týdně přiberu kilo,po porodu jsem se dostala na svých 55kg ,přestala jsem kojit a mám 63kg,moc se nepřejídám,nikdy jsem nemela s vahou problemy ,tak by me zajimalo jestli jste na tom stejne 😉

meleri
4. črc 2010

jo tak já ve Francii... 😅 a nic moc..měla sem rodit na klinice ale kvůli problémům mě převezli do nemocnice, poslední 4 týdny jsem tedy byla tam....a málem sem teda umřela hlady a porod byl taky zajímavý...

jinak jak jste tu psali o těch oteklých nohou tak mě ted začly taky dost povečerech bolet nohy, asi je to tím horkem?

jajda78
5. črc 2010

Tak to mě boleli nohy taky hrozně.Nemohla jsem ani spát.Křeče hrozný.Fuj. 😲

meleri
6. črc 2010

křeče sem měla párkrát, naštěstí ale takové těžké nohy často, ted mě to taky začlo...

jajda78
7. črc 2010

Mel a to žiješ ve Francii?

meleri
8. črc 2010

Jo! proto sem rodila tady. 😝

jajda78
8. črc 2010

Když čtu články třeby v mamince atd. tak bych řekla,že se nám tady doktoři věnují víc.Jak je to u Vás?

meleri
8. črc 2010

ahoj
nevím, záleží který dr? co jsem měla v česku nepříjemné zážitky kolikrát např na gyndě, u obvoďačky, nebo u zubaře tak tady jsou doktoři hodně slušní, až na toho co mi píchal před císařem tu injekci...ale třeba ta prenatální péče - neměnila bych....

roofie
8. črc 2010

Asi hodně záleží, na jakého natrefíš doktora... I když, občas, když si přečtu maminku, tak si také říkám, že máme co se týká těhotenství dobrou péči - už si nepamatuju, kde to bylo, možná Řecko, ale nechci kecat, že tam mají jen jeden utz v těhu, nebo snad žádný, moc si to nepamatuju, ale byla jsem z toho docela překvapená... Já jsem si nechala dělat i tu nt ve 12.týdnu, abych věděla, jestli je mimi v pořádku, a případně měla čas se psychicky připravit, kdyby něco bylo v nepořádku...
Ale jsou určitě země, kde mají péči ještě lepší než my - nebo tam možná také záleží na pojištění, jaké máš... Nevím, nevyznám se v tom.
Ale třeba obvoďáka máme na nic, chodím tam jednou za uherský rok, sama si stanovím diagnozu a řeknu, jaké chci prášky, bych tam mohla sedět místo něj 😀
Gyndu - vyzkoušela jsem už celkem hodně doktorů, víc mi vyhovujou chlapi - nevím proč. Měla jsem super gynekologa v Brně, ale odstěhoval se, tak jsem chodila v tom samém centru k jeho kolegyni a otřes největší, ale v těhotenství se mi nechtělo přecházet. Ted mám dobrého doktora.

meleri
8. črc 2010

roofie,

tady mám velmi špatnou zkušenost se zubaři. katastrofa. ale právě ta gynda super, ultrazvuk byl co dva týdny, ten screening se tu proplácí takže na to chodí asi každý..jinak nevím prostě v poho, i ti obvoďáci...prostě jen zubaři, to chodím jak můžu, v česku....
řecko to je asi průser celkově? 😝 nevím zas sem tam nikdy nebyla...ale nejhorší je to snad v Irsku podle toho co píšou holky co tam žijí...

meleri
8. črc 2010

chtěla sem říct že u mě ten ultrazvuk byl asi často protože sem měla rizikové těh. jinak nevím jak často to vlastně bývá normálně?

jajda78
9. črc 2010

Mel náš doktor dělá utz. při každé prohlídce.Je to fajn,aspon pro klid na duši. 😉No a zubaři,to je taky katastrofa,je jich málo a ten náš je tak protivnej,že tam chodím s odporem.Jenže není na výběr. 😒 Taky jsem četla článek jedné maminy asi z norska nebo dánska,taky jim udělají jeden utz. protože pro ně je i postižené dítě dar.Já nevím jak bych se rozhodla,je to určitě těžký,když vidím co je dětí v ústavech ☹.

meleri
9. črc 2010

jajdo,

to máte fajn doktora! ne tady je to myslím taky od doktora...někteří lidé během těhotenství ani ke gynekologovi nechodí a chodí třeba jen k porodní asistentce.
tak to je drsné...každé dítě je asi dar to jo ale stejně....jo je to smutné, myslím že bych si ho asi nechala, celý život dřela aby mu bylo dobře a stejně bych asi byla neštastná...ale nevím asi bych nedokázala jít na potrat...nevím..
já měla v Ostravě právě super zubařku...chtěla bych tam ted vlétě zajít ale prý má dovolenou....zlomil se mi zub, vypadá to blbě, řezák...

roofie
9. črc 2010

Já mám zubaře dobrého, ale zuby mám děsné. A to se o ně fakt starám...
Mě dělala dr. utz pokaždé, i když myslím, že při některých prohlídkách by mi dělala asi jen to poslouchání ozvů... Ale Matýsek byl pokaždé natočený tak "dobře", že nebylo vůbec slyšet srdíčko a tak dělala vždy utz jestli to je v pořádku...
To je fajn, že se tam ta nt proplácí, tady to stojí od tisícovky do patnáctiset... I tak na to teda skoro všechny moje těhotné známé byly... Ono je tam už to mimi hezky vidět, dr. počítá ty prstíčky, já jsem u toho byla celá dojatá, brečela jsem... I manžel z toho byl na měkko a to tam nejdřív nechtěl jít.
Také nevím, jak bych se rozhodla, kdyby se přišlo na nějakou vážnou vadu - například downův syndrom nebo tak. Bylo by to těžké... Možná bych byla trochu sobec... Nevím, takhle můžu říct, že bych si miminko nenechala a pak bych si ho třeba nechala, kdyby to tak bylo nebo naopak...
Já jsem si spíš říkala, že ten rozštěp rtu, že bych se na to jako připravila, že miminko bude po porodu potřebovat spec. péči, že bych asi musela rodit už někde, kde hnedka ty miminka operují - myslím, že o tom byla i jedna ta Diagnóza na nově...

Nevím, jak je to jinde, nidke jsem tak dlouho nebyla, a doktora nepotřebovala. To Řecko je asi fakt průser 😝 Ale snad ve všech těch západních zemích je to v pohodě, i když třeba nedělají ty utz v těhu, tak asi ví proč....
Sice také občas na ty doktory nadávám, ale ve výsledku si říkám, že musím být ráda, že jsem se třeba nenarodila někde v Africe v nějakém kmeni a neporodila někde v chatrči na hlíně... Si vždycky vzpomenu na Bílou Masajku, jak tam byla těhotná a pak ten těžký porod a ty problémy, aby se dostala do nemocnice...

jajda78
9. črc 2010

roofie 😀 😀 ,to máš pravdu,rodit někde v písku nebo pod palmou. 😲 Náš doktor dělá screening taky zdarma,ted je toho tolik,že jsem ani pomalu nevěděla na co že ten odběr byl.

meleri
9. črc 2010

roofie,
nápodobně...mám strašně moc plomb...už sem smířená že v padesáti přijdou klapačky...
aha tak zezačátku když jsem byla ještě v pohodě, tak jsme tam kolikrát šli a jenom poslouchal srdíčko...
aha takže se to v česku platí? no měla sem za to že v česku je všecko zadáče! 😅
aha tak rozštěp rtu to vůbec nevím o co jde, chudák miminko, pak ležet v nemocnici ty děti to snášejí hodně špatně....
jo ten downův syndrom to je dost smutné..nebo ten hydrocefalus...to je myslím konečná.... 😔 bože já mám takový strach! jsem těhotná po IVF tak asi chápeš že je to celkem nic moc kolikrát ty výsledky...
já zas někde slyšela že prý ten ultrazvuk aji škodí nebo snad není tomu mimču příjemný...ale nevím co je na tom pravdy....jo fakt můžeme být rádi za to co máme, lidi jsou na světě kolikrát tak opuštění, a musí to zvládnout sami, a o nás je vlastně postaráno...i když mi ten pobyt v nemocnici přišel strašně stresující tak když jsem pak měla jít s malým domů měla jsem strašný strach....si pamatuju ta jízda zpátky (máme to hodinu) sme furt zastavovali a dívali se jestli je v pořádku....

roofie
9. črc 2010

Mel, já už bych si ty umělé zuby dala nejradši ted! Mám to samou plombu, pořád mě bolí, děs... Nevím, jestli na to má fakt těhotenství vliv, ale nejvíc se mi ty zuby podělaly v těhotnství a po porodu... Jednou jsem kousla do měkkého chleba a upadl mi kus zubu... Myslím, že zubař už je ze mě neštastný, pořád tam lítám...
Fakt dělá váš dr. jajdo tu nt zdarma? to je fajn, protože všude jinde se to platí, teda alespoň v loni to tak bylo, třeba to letos už udělali zadarmo, jako třeba to očkování na pneumokoka.

Rozštěp je děs, miminko jde nejpozději týden po porodu na operaci, kde mu to "opravují"... Ale zase třeba v tom Motole už jsou na to vyloženě vybavení, a jeden ten doktor si ani nebere delší než týdenní dovolenou, aby to mimčo šlo fakt co nejdřív na operaci a dobře se to hojilo (to říkali v tom pořadu) a pak ty děti vypadají jako kdyby ani ten roštěp neměly... Myslím, že by se na to dalo kouknout na netu, já jsem u toho teda brečela, já tyhle pořady prožívám hrozně...
Ten hydrocefalus, to je taky děs...

Neboj, všechno půjde v pohodě, budeš v pořádku, miminko bude také v pořádku!!!! Ale hlavně musíš být fakt v pohodě! Psychika je důležitá.

Věřím, že pobyt v nemocnici je děs, my tam byly s malým po porodu čtyři dny a byla jsem ráda, že nás pustili... Celé jsem to tam probrečela, horor. ALe fakt pořád lepší než porodit na zemi v chatrči a hned jít vařit masajovi polívku...

meleri
9. črc 2010

roofie,

tak to je sranda, protože to samé říkám i já...já už normálně nevím kde kousat, jestli vpravo nebo vlevo...no já to měla podělané už asi v pubertě...nejvíc mě deptalo jak sem četla o Karlu IV že zkoumali jeho ostatky a měl jenom jeden kaz!! v 60ti letech, a sakra, si vůbec nemyl zuby a žral určitě jenom maso....tak to kašlu nebudu si nic čistit, budu jíst samé sladkosti ono to stejně vyjde nastejno!!

tak to jo! ale když píšeš že to pak ani nejde poznat, tak to za to stojí! fakt proč musí tak malé miminka trpět, když jsou na světě jen chvíli a mělo by to být krásné období a ne toto.

dík..no snažím se snažím se, ale to víš, sem tam nějaká ta depka...

no kamarádka porodila doma, rodila pět dní vkuse! miminko je strašně malé, 2300, ale za to jsou úplně spokojeni, žádné stresy v nemocnici, ale fakt tý jo měla odvahu já bych do tohoto nešla....já bych dostala strach jak sviňa.

jo je to děs, hlavně já sem nesměla chodit, musela jsem pořád ležet, takže jedině televize, knihy, vyšívání, nakonci pobytu jsem už měla oči jak baterky, nohy úplně v hajzlu... 😅

roofie
10. črc 2010

To si říkám také pořád, že už nevím, kde mám kousat... Je to děs s těma zubama a hlavně hrozně nefér - můj kamarád si čistí zuby tak jednou týdně, je to děsný prase a má je bílé jako perličky a nemá jediný kaz!!! To fakt naštve.
Takže bych nejradši snad tu protézu 🙂

Ty jo, já bych doma nerodila, jsem srab. Raději v porodnici... Jako nebylo mi tam extra dobře, ale na druhou stranu se to dalo přežít. A při mém štěstí, kdybych rodila doma, tak se zrovna něco podělá...

Neboj, bude všechno v pohodě!

Jo, včera jsme se byli koupat, je mi úplně špatně, tak špekatá stehna!!!! A to tlusté břicho, horor... A to držím dietu... Dokonce jsem to vydržela i u mamky a nejedla tam jak protržená... Asi půjdu na tu liposukci, nechám se celá odsát 😀

meleri
10. črc 2010

roofie,

jo! tak to je můj manžel! zuby sice jako perličky nemá, ale kaz mu našli asi před třemi roky jeden od té doby nic....a to se stravuje strašně....jo fakt s protézou už tě aspon nic nebolí! ani mi nemluv.....i když asi to není žádný med, si pamatuju na babičku, jak to vyvařovala a občas zapomněla a rozvařilo se jí to...🙂)

já si myslím že asi jak už porodíš tak to musí být super - jsi doma, s manželem, v klidu, nikdo tě neotravuje, nemusíš se dělit o pokoj s nějakou ženskou která ti třeba není vůbec sympatická....ale prostě je to aspon bezpečné....

kéž by ty jo už se mě zas chytá ta zácpa jako minule....

a zhubla jsi už něco? zkus pomalu úplně vynechat sladké, vím jsou to muka, ale dá se to opravdu...a když najedeš na menší porce, tělo dostane šok, a zhubne...a pak třeba si můžeš sladké zase znova dopřávat, ale už to tělo nebude potřebovat moc..teda nevím tak to bylo u mě..neblbni! 😅 to musí být muka, toto!

meleri
10. črc 2010

je to asi psycho ale mi nejlíp k hubnutí pomohlo když mi bylo strašně blbě, stalo se mi to asi v květnu že jsem něco pojedla a pak jsem zvracela a měla průjem, jídlo sem nemohla asi týden ani cítit, je to drasták ale pak jsem si dávala víc pozor na to co jím, aby mi znova nebylo blbě, a žaludek se mi scvrknul...tím jako nechcu říct aby ses něčím přiotrávila, to ne!! 😅 ale že kdyby ti náhodou bylo někdy blbě, tak to můžeš pak využít k dobru!

jajda78
10. črc 2010

Tak zuby mám taky dost hnusný.Smát se s otevřenou pusou,tak se mě všici leknou. 😀 Řekla bych,že je to i tím,že nás naši k tomu nenutili.Proto se ted snažím a zuby čistíme od prvního zoubku.

meleri
10. črc 2010

zrovna jsem pojedla koláč a bolelo to na všech stranách.... 😖 je fakt že v pubertě jsem na to dost kašlala...pak jsem si to vyčítala asi kolem osmnácti a od té doby si zuby čistím, ale nevím jestli je to tím ....

roofie
10. črc 2010

Moje mamka dělala sestru na zubním, takže nás teda dost kontrolovala s čístěním zubů... Ale asi tam bude i nějaká dědičnost, protože zrovna ona má také špatné zuby, a babička, ta měla protézu také celkem brzo. Chudák teda náš malý, protože manžel teda zrovna nemá zuby jako filmová hvězda, ten se skoro nemůže smát, jak má zuby dodělané 😒
ALe také malému čistím zoubky, snažím se tedy, moc se mu to nepozdává, kouká na mě jako kdybych mu hrozně ubližovala 🙂

Já mám asi fakt problém s tím zavodňováním, nebo nějakou špatnou lymfou nebo nevím co. Protože cvičím, v jídle se zdravě omezuju (jím menší porce víckrát denně, hodně ovoce a zeleniny, žádné smažené, sladkosti minimálně) a dělám ty dřepy a cvičím na břicho a ještě máme doma stepper, tak makám na něm a na těch nohách se to fakt stále neprojevuje, mám ty stehna takový vodnatý, nevím. Váha pořád stejná. Po prázdninách zajdu k dr. a uvidíme.
Jinak u nás má tu bezbolestnou liposukci, takovou tu ultrazvukovou, ani to nemá tak drahé... Ale mě by se líbilo, kdyby mi někdo kus stehen uřízl, aby to bylo natrvalo 😀 U těch liposukcí je blbý, že když pak necvičíš, nebo se nehlídáš, tak to máš zpátky. Moje kolegyně za to vyhodila kolik tisíc a má to vše zpět, možná dokonce ještě něco navíc. Ale přiznává se, že na to prděla a necvičila a "žrala"...

jajda78
10. črc 2010

Dnes mi drahá polovička povídá,když mě viděl bez kalhot,to jsou teda pomeranče!To opravdu potěší. 😝

meleri
12. črc 2010

roofie,
je to na hovno s těmi zuby, já nevím jestli je to dědičné, protože oba moji rodiče mají zuby v celkem slušném stavu, a myslím že jim vydrží ještě dlouho. taky se snažím čistit malému zuby, naštěstí ho to baví, ale zatím nedávám pastu, později bych chtěla zakoupit nějakou od Weledy pro něho, ale nevím jak to vezme, aby to bud nepolykal nebo nějak neprotestoval..

s tou lymfou to může být klidně ono, dají se na to dělat různé očistné kůry, dokonce i speciální čaje, mojí mamce to strašně pomohlo, tento typ čaje, a k tomu i úprava jídelníčku (myslím že nesmíš jíst během 6 týdnů žádné tuky, ani v jogurtu třeba), ale se mnou to pěkně zamávalo tak jsem toho musela nechat. prý to každý dělat nemůže a právě je dobré zajít za nějakým dr který se tímto zabývá... to je drsné chudák paní vysolila jistě za to hodně a pak znova přibrala....z toho bych měla tež strach....

Jajda,

ti chlapi... 😖 hlavně že oni jsou bez vady! 😝 😝

jajda78
12. črc 2010

mel,malá jí taky poliká,ale těžko jim vysvětlit,že se to nedělá.Máme elmex pro prtata,snad s tím počítají,že to budou jíst.Starší dcera jí ujídá do ted.Musela jsem jí začít kupovat pálivou ,jinak bych se nedoplatila 😀 .

meleri
12. črc 2010

jajdo,

já si pamatuju že jsem to taky pro potěšení jedla...tu tutifruti, ta byla super! 😅 no budu muset koupit nějakou dobrou....jo! 😀

roofie
12. črc 2010

Jé tutifruti, to jsem také milovala!
Já zatím také pořád malému bez pasty, dneska se mu to docela i líbilo a otvíral pusu, abych tam ten kartáček ještě dala a čistila...

Uvidíme, moje kolegyně měla lymfatické masáže předepsané od dr., ale má dobrého dr. Ten náš je fakt na houby. Ale třeba se nějak pochlapí a někam mě pošle. Ale zatím to nechám, půjdu tam až po létě a budu se fakt intenzivně snažit cvičit, jestli to nakonec nějaký efekt neudělá...

Tak to by mi chlap neřekl... On má totiž celulitidu taky 😎

meleri
12. črc 2010

roofie,

jo! pamatuješ že tam byl nějaký komiks nebo co? ale nikdy to nepokračovalo dycky to byl ten samý příběh se mi zdá! 😕 😅

tak se na něho vyprdni a běž k tomu od kamarádky! 😅 já nedávno udělala to samé, kamarádka mi doporučila jednu fajn dr..malý byl furt nemocný a ta stará to řešila furt jen paraleny atd, kdežto ta nová předepsala železo, a nějaké bylinky, řekla omezit očkování, no a malý je zdravý, zatím! 😅

jo ten můj taky! 😀 v tom mám asi štěstí, nikdy mi nevyčetl ani strie a tak, ale zas je hrozný bordelář! 😖

roofie
12. črc 2010

Tak to u mě také nekomentuje, ty má taky 🙂 holt v tom manželství nějak ztloustl 😎
I když já teda nemám nějak extrémní strie, na břiše ani jednu, mazala jsem se vždycky hodně, v těhotenství jsem se mazala jak šílená. Na stehnech mám, ale ty už jsem měla před těhu, a jsou to jen takové světlé čárky, ne moc viditelné.
Dneska jsem viděla známou na koupáku, chudák , ta má strie teda děsné, na celých stehnech, na břiše - a takové tmavé...

Jo, nějaké obrázky tam byly, ale už si moc nepamatuju, co na nich bylo...

No, možná když ten můj bude na prd, tak se jí zeptám na kontakt a zašla bych k němu, někdy je fakt lepší doktora změnit....