Změny při kojení bez kloboučku. Pije míň. Proč?

vefa
11. led 2008

Ahojky, malému jsou 3 měsíce a pár dní už saje bez kloboučku, ale zdá se mi že málo pije. Dřív to bylo tak 20 minut a teď bez kloboučku saje jen tak 5-10 minut. Vnoci jsem měla prsa pěkně nalitá a teď nic moc a intervali jsou taky delší mezi kojením. Tak nevím, zda mu už nechutná,mám strach, že příjdu o mlíko. Nevím jestli se raděj nevrátit ke kloboučku, nemáte s tím přechodem někdo zkušenost?Díky moc

nissanek
11. led 2008

U nás to bylo to samý, bez klobouku jsme od 2,5 měsíce a taky saje kratší dobu. Myslím si, že si vytahne stejně mlíka za kratší dobu, protože je to bez klobouku jednodušší. Určitě se ke klobouku nevracej, pokud ti saje dobře z prsu. A intervaly mezi kojením se taky prodlužují, protože je mimčo starší a nepotřebuje tak často pít. Je to uplně normální, tak buď v pohodě.

vefa
autor
11. led 2008

Díky za odpověď,už jsem trochu klidnější, je to takový nezvyk kojit tak krátkou dobu. 😖

zusma
11. led 2008

Holky, my pořád máme klobouček. Nevadí mně ani malé,ale taky pije dost dlouho. Nějak nám to bez něj nejde a přiznám se,že nemám ani moc chut to zkoušet bez něj. Moc se pusinkou nechytá. Ale to je zajímavý,že bez něj to kojení trvá kratší dobu.
Jak jste docílili toho, že už ho nemusíte mít? Já mám malý bradavky a prostě nám to nějak bez něj nejde 😒

vefa
autor
11. led 2008

Já mám taky malý bradavky, a prostě se nějak začal chytat i bez něj a bradavku si vytáhnul. Jednou jsem se naštvala, protože měl asi bolení bříška a pořád se mi odtrhával, klobouček mi tím pádam pořád zhazoval, tak jsem mu to jednoduše sebrala a ono mu to vůbec nepřišlo, že tam nějaký klobouk není a přisál se.

nissanek
11. led 2008

zusma, tady jsme to s holkama probíraly, tak se mrkni. Jediná rada ale je zkoušet to a vydržet 😝 .

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

hanzuli
11. led 2008

No já kojím pořád s kloboučkem, bez něj nám to nejde. A musím říct, že i tak kolem třetího měsíce nastal zlom - Kačka najednou skoro ze dne na den pije max 10 minut. Myslím, že je to tím, že se ti prcci v tomhle věku prostě stávají profíky v kojení a jsou schopni vysosnout svoji dávku mnohem rychleji. Kačce bude příští týden 5 měsíců a prospívá pěkně, tak je to asi v pořádku. Jinak se všude píše, že kojení s kloboučkem je pro mimísky větší námaha, takže to u Tebe bude určitě i tím odstraněním kloboučku. Buď v klidu... 😉

vefa
autor
11. led 2008

OK. Díky za odpovědi, uvidíme jestli bude pořád přibírat, jestli ne tak si nikdy neodpustím, že jsem mu ten klobouk vzala 😅

monaberuska1
12. led 2008

Ahojky holky, taky kojíme s kloboučkem, zkusila jsem to bez něj a špatně mi pila jako by ji to nechutnalo strašně se šklebila, takže jsem nasadila hned klobouček a zatím pijem sním🙂taky nevadí zatím mě ani malý🙂hlavně že kojíme ne??

kralik
13. led 2008

Ahoj holky, my kojili s kloboučkem z jednoho prsu, u druhého se chytal super. Hrozně mě to rozčilovalo, protože se taky odtrhával, pak mi teklo mlíčko, padal klobouček a hlavně jsme to neměli moc namakaný 🙂 .
Nějak mezi prvním a druhým měsícem jsem ho vždycky nechala přisát s kloboučkem, on si vytáhl bradavku a pak jsem mu ho vzala a on se už krásně přisál. Chvilku jsme to takhle trénovali a nakonec jsme úplně bez něj. Tvalo to jen pár dní než si na to zvykl 😉 . A taky jsme kojili kratší dobu.
Přeju všem hodně štěstí.

nelis
17. led 2008

Ahoj holky, taky jsem kojila přes klobouček. Asi tak do 3 měsíců. Kojila jsem po 20ti minutách z obou prsů. Byl to děs! 😒 Pak mi holky stejně starých miminek řekly, že kojí třeba jen 10 minut, tak mi to bylo divný. Několikrát během těch prvních 3 měsíců jsem se snažila ten klobouček odstranit, ale moc to nešlo. Malá se poprvé přisála, ale jak jí to vyklouzlo, už se znovu nechytla. V těch 3 měsících se to ale změnilo, jak byla větší, tak byla i šikovnější a poradila si s bradavkou i bez kloboučku a teď kojíme taky jen těch krásných 10 minut!! 🙂 Chce to jen trpělivost a zkoušet a zkoušet. Jednou se to určitě podaří!!😉
Takže kojení zdar a kojení bez kloboučků zvlášť!! 😀