Znovu začít "kojit"?

11markytka
27. dub 2016

Ahoj, naše 20ti měsíční dcerce jsme postupně snížili kojení na 3 denně - ráno po probuzení a před spaním (hlavně po obědě prostě jinak jinak neusne... 😝 ). Noční kojení jsme odbouraly docela rychle (2 noci), dcera je fakt chytrá. Možná až moc. Nedá moc jídlu - má pár oblíbených, které se trochu střídají (nejlepší je samozřejmě suchá rýže nebo těstoviny :( ), jogurty a jiné mléčné výrobky, rohlíky a pečivo miluje. Prostě to, co je suché. UM žádné. Nechutná jí to. Ani kravské. Jen voda a čaj. Připadala jsem si už hodně unavená tímto uspáváním a kojením, tak jsme utnuly i zbylé kojení. Myslela jsem si, že to půjde tak lehce jak ty ostatní a slibovala jsem si od toho taky hlavně to, že začne jíst všechno. Je to zlé. Už je to týden a s jídlem je na tom úplně stejně, jen je nešťastnější, nervóznější a dříve unavená (apíš jí jde kolikrát jen o to prso - dávala jsem jí svoje MM odstíkané a ječela a nechtěla). A odtažitější, což asi nesu nejhůř. Srdce a intuice říká - dej jí mlíko a odstavíš ji úplně později, ještě na to asi není zralá. A rozum - nedávej, potom to odstavování bude ještě horší! Má někdo podobnou zkušenost a radu??? ☹

eficenka
27. dub 2016

normálně jí koj... vždyt jak dlouho ji ještě budeš kojit? do 15 určitě ne, děti tak rychle vyrostou..
první dcerku jsem "nenásilně" odstavila v 17 měsísích - v 6.měsíci s druhou dcerou, kdy mě srašně moc během kojeí boelly prsa.
druhou dcerku jsem chtěla odstavit na 22 měsísích, ale nakonec nám to uplně nevyšlo a kojíme dále a dále - přes den jen asi 3 krát a v noci tak 2 krát...

panickatlamicka
27. dub 2016

Odpoved je jasna,koj. Dite evidentne nebylo pripravene.

puresin
28. dub 2016

Je mi jasne, ze po 20 mesicich kojeni chces mit svoje telo zase pro sebe. Zkusila bych kojeni stahnout jeste vic, postupne ze tri na dve a pak uz jen pred vecernim spanim. Nezkousela jsi dudlicek? Misto kojeni ho vrazit do pusinky a pri tom chvili pochovat ve stejne poloze, jako pri kojeni. Proste ji trochu podfouknout. 🙂

jazyn
29. dub 2016

Řešila jsem domluvou s dcerou. 😉 Jako tříletá uznala, že po narozeninách ( na ty se těšila) už bude na kojení velká a přestala se domáhat.

senta_sofia
29. dub 2016

Ja som odstavovala 23 mesacneho, tiez najprv noc, potom rano,az nam ostali kojenia pred poobednym a nocnym spankom, ale on teda zacal evidentne viac jest. Inak to bol pan lyzickar, tri lyzicky a dost, ani jogurt nezjedol viac ako tretinu. Asi by som na tvojom mieste kojila dalej.