Znovuobnovení laktace

hana765
20. kvě 2017

Ahoj všem,
prosím o radu nebo třeba jen dobrý postřeh. Mám už skoro 4 měsíční holčičku a po dovršení 3. měsíce nastal problém s laktací. Nebudu to složitě rozepisovat. Prostě po 14 dnech měla úbytek na váze 50g. Od začátku je plně kojená a je to velký jedlík. Přibírala vždy víc než by měla. Po úbytku doktorka tedy řekla vážit a kontrolovat, kolik jste nakojily... klasika.
Psychika šla okamžitě do háje, vzchopila jsem se a snažím se. Váha váží podivně, beru homeopatika, piulatte, kojicí čaje, meltu, začala jsem kojit po 2 hodinách, v noci jsem ji začala budit po 3 hodinách (jinak vždy spala skoro celou noc). Pro jistotu jsem malou 4x za 3 dny přikrmila vždy 20ml Nutrilonu. A za tři dny nabrala 100g. Co myslíte, mám jí ho ještě dávat? Malá nepláče, neplakala ani před tím. Tedy plakala, ale stejně jako v předchozích měsících, tak že toho na ní moc nepoznám.
Co si o tom myslíte a co byste poradily, abych se rozkojila?
Díky všem

koncita
20. kvě 2017

Asi měla jenom růstový spurt, proto ten úbytek. Vrať se zase k tomu, cos jsi dělala předtím, dokrm nedávej a normálně koj jako předtím, zase se to srovná...

hana765
autor
20. kvě 2017

To byla i moje teorie, ale jak jsem zacala vazit, tak jsem zjistila, ze toho mleka mam opravdu min, zejmena kolem 15te - 18te hodiny. Psychika asi zapracovala.
Navic ted kojim klidne 40-50 minut. Pred tim byla mala po 20ti minutach nakojena. Spi mi o toho, protoze jinak pres den nespi vlastne vubec. Uz ani v kocare ne, tak si prave rikam, ze ma asi hlad, kdyz nespi... Ted jsem ji uspala pred kojenim, aby mi pak nespala u nej, ale spi u toho zase ☹
Nechci ji trapit hladem...

koncita
20. kvě 2017

@hana765 tak si pro klid duše zavolej nějakou LP, ale rozumnou 😀 😀 Jinak to spaní s tím souviset vůbec nemusí, už je taky malinko starší, spánkové návyky se pomalu mění, už ti nebude celé dny spát 🙂
Ale platí, že když chceš navýšit laktaci, tak prostě musíš přikládat, přikládat, přikládat....ale nejsem odborník, určitě ti někdo jiný poradí líp, hodně štěstí 🙂

hana765
autor
20. kvě 2017

Ona nikdy moc nespala 😉 Ale diky! Spis potrebuju asi uklidnit, protoze jak si porad strka rucky do pusy, tak se bojim, ze ma hlad. Ale nebreci u toho. Vim, ze je to fyziologicke a navic to delala uz pred tim... jsem proste vystrasena. Mozna zbytecne. Nechci ji trapit! Dekuji za tve reakce!!!

koncita
20. kvě 2017

@hana765 můžou to být i zoubky 🙂 než vylezou, sestupují až 3 měsíce, takže už můžou trápit teď....nenervuj se, prostě koj, nedávej dokrm, malou si važ třeba jen 1x týdně ať jsi klidnější, jestli nehubne, sleduj počurané plínky. Kdyby měla hlad, tak si určitě řekne 🙂

hana765
autor
20. kvě 2017

Fajn, dekuju! I ty zoubky me napadly. Snad to bude dobre. Nutrilon dostala cevkou pro nedonosence, musela si ho vytahnout, tak ze snad nam to neuskodilo.
Diky za podporu!

koncita
20. kvě 2017

@hana765 to se neboj, určitě jí ta trocha toho um nepoškodila 😉

hana765
autor
20. kvě 2017

@koncita tak jsem si tedy pro klid duse zavolala do laktacni poradny pri nemocnici tady u nas. A tam mi laktacni poradkyne rekla, ze ubytek 50 g neni zase tak moc a ze by to neresila, at se na vazeni vykaslu a jen prikladam casteji tak, jak to delam. Tak jsem zvedava jak dopadnem na prevazeni 😉

astyna
22. kvě 2017

@hana765

Ono když na to jdeš logicky - ty taky nemáš pořád stejně hlad, že? Někdy něco zhubneš, pak třeba zase přibereš...Já jsem spíš u syna sledovala vývoj, aby tak nějak dělal vše, co má.

yelowangel
22. kvě 2017

No my jsme to měli teda trochu jinak. Já jsem dokrmovala od začátku, pak se mě mlíko ztratilo úplně takže od dvou měsíců byl plně na Sunaru (a mohla jsem se stavět na hlavu prostě mlíko nebylo) a malej mě začal koncem 3. měsíce strašně křičet hlady, furt pěstičky v puse (první zub mu vylez až po prvním roce), nevěděli jsme co s ním protože vypil třeba 140ml a za třičtvrtě hodiny dalších 120ml...prostě děs. Doktor furt že se to srovná, že musíme vydržet, až když jsme byli na RTG kvůli podeření na zápal plic, což se na štěstí nepotvrdilo, a během půl hodiny jsme byli u něj se slovy "v nemocnici jedl a už zas má hlad" a viděl to na vlastní oči , tak nám povolil začít o týden dřív s příkrmama. Čárymáryfuk, bylo po řevu. Nemůže to být taky známka toho že už by chtěla dostat taky něco víc? Já vím že když jsou děti plně kojené se doporučuje začít až v půl roce a pokud vyloženě nepláče hlady tak to možná ani tohle nebude. Ale zkus to probrat s doktorkou a uvidíš co ti řekne. Víš co za zeptání noc nedáš a já moc držím palce ať se to srovná. Mě strašně mrzelo že jsem o mlíko přišla a hrozně jsem to obrečela.

hana765
autor
22. kvě 2017

Maminky, tak prikladam a prikladam. Mala je z toho dost unavena, protoze vzdycky usne asi 20 minut pred tim, nez ma zase jist. Myslim, ze potrebuje i spat, aby mohla silit a pribirat na vaze. Tak ze ji to asi nekdy prodlouzim na 2,5 hodiny.
Taky jsem zjistila, ze mala sice moc nepribrala, ale za to dost vyrostla.
U kojeni uz se skoro vubec nevzteka, u cehoz usuzuji, ze mleka bude dost.
Nutrilon nedavam, protoze vypada spokojene, skoro neplace, teda pokud se nenudi.
Tak ze uvidime v patek u dr az nas prevazi. Mam teda porad tak trochu strach, ale snad jsou moje obavy zbytecne.

astyna
22. kvě 2017

@hana765

pokud máš doma kuchyňskou váhu, můžeš to zkusit na ní - my máme do 7 kg, takže jsem na ní občas syna převažovala. Na váhu plech, odečíst plech a pak na to miminko 🙂

hana765
autor
22. kvě 2017

@astyna To jsme raky zkouseli. Bohuzel pod tim plechem nevidim na display 😒 A proto jsme koupili tu kojeneckou.

hana765
autor
22. kvě 2017

@yelowangel Teprve ji budou 4 mesice, myslim, ze na prikrmy je opravdu jeste brzy...

koncita
22. kvě 2017

@hana765 děláš to dobře, neboj se, nech to na ní a prostě často koj 🙂

yelowangel
22. kvě 2017

@hana765 Míšovi bylo 3 a týden když začal a týden do začátku čtvrtýho když doktor příkrmy povolil. Každý dítě to má jinak.

hana765
autor
24. kvě 2017

Ahoj maminky, tak vcera jsem presne po tydnu navazila prirustek 240g, coz mi udelalo ohromnou radost.
Myslite, ze kdyz ted male treba kvuli spanku prodlouzim pauzu na 2,5 hodiny, nepoklesne mi zase tvorba mleka? Ja vim, ze je to asi hloupy dotaz, ale vsak to znate... 😉

koncita
24. kvě 2017

@hana765 myslím si, že naprosto v klidu ji můžeš v noci nechat spát, jak sama bude chtít, nejsem žádnej odborník, ale rozjelas tu laktaci parádně 🙂 Už to nech na ní 🙂

margaritta1987
24. kvě 2017

Myslim si to stejné co @koncita už to nech na ní. Přírůstek je to obrovský. Pokud se ti tehdy hodně vytáhla a malo nabrala, tak to byl spurt

hana765
autor
25. kvě 2017

@koncita rozjela to jo!!! Ale co se nestalo? Prisla menstruace! To snad neni mozny. Tak proto ji to vcera moc nejelo. Ona totiz cely den pila, nepila. Ne ze by ji to nechutnalo, ale asi melo mleko trochu jinou chut. Tak ze uz se mi delalo zle, ze to vsechno bylo k nicemu, ale snad to bude dobre. Ja jsem si myslela, ze nechce pit, ze jsou na ni ty intervaly moc kratke a ona proste jeste nema hlad, ale jen tim to asi tedy nebylo. Vecer nechtela jist vubec, tak jsem zase sahla po Nutrilonu a nechtela ani ten. Nakonec stacila jen delsi pauza.
Samozrejme sla kvuli tomu vcerejsku s vahou dolu, ale tak snad je to jen docasne.
Materstvi je proste alchymie, nevypocitatelnej svet, jehoz vsechny utrapy vyresi jeden usmev 😉😊