Ztráta mateřského mléka. Rozběhne se ještě?

lenkazdenek
27. lis 2007

Ahoj,mám takový problém ,po 5 dnech kojení se mi ztrácí mléko a mlaá řve hlady,tak přidávám Nutriol HA . Nemáte náhodou njáká podobnou zkušenost? Rozběhlo se vám pak zpátky kojení?

orisek1
27. lis 2007

Ahojky,
podle čeho jsi to poznala, že se ti mléko ztrácí?

bielanevesta
27. lis 2007

Mne s azačalo trošku strácať alebo skor malej už nebolo dos´t čo som mala, tak som odsávala odsávala odsávala po každom kojení a večer a tým som tvorbu stimulovala 🙂 Popritom som pila veľa tekutín, polievky, čaje, vodu a pomohol mi aj Gravimilk 🙂

lenkazdenek
autor
27. lis 2007

Já mlíčko odsávám (problém s uchycením) a dřív jsem z obou prsou odsála tak 50ml a teď sotva 20 a to odsávám každé 2 hodiny 😢

lenkazdenek
autor
27. lis 2007

Jinak piju čaj pro kojící matky,mléko .... fakt se snažím a připadám si jako špatná matka ☹

bielanevesta
27. lis 2007

No ja napr. na včere musím robiť tak, že keď vycucne obe prsa tak jej ešte musím dať romrazené MM. Dnes vypila 170 mimo prs 😲 😝 Ty si svoje MM skladuješ?

lenkazdenek
autor
27. lis 2007

No jenže mě prsa vůbec nevycucne,já musím odsávat a fakt už jsou úplně prázdný i to cítim při potěžkání,že nejsou nalitý ☹

bielanevesta
27. lis 2007

Leni VOBEC NIE SI ŠPATNÁ MATKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na to ani nemysli. Bohužiaĺ sa to niekedy stane, že to takto je...neskúšala si volať na Laktačnú ligu? Tam by asi najlepšie poradili 😉

orisek1
27. lis 2007

Já jsem teda byla vždycky schopná odsát tak 50ml za půl dne, aniž by to znamenalo, že se mi ztrácí mlíko, tak neztrácej naději🙂 Mně na rozkojení pomohlo homeopatikum- ricinus communis 5ch - je to běžně dostupné v lékárnách. Několik dní jsem brala pět kuliček po každém kojení. Fakt to zabralo. Jinak mi taky na zvýšení tvorby mléka pomáhá 2x denně vypít krátce po sobě čaj pro kojící matky a gravimilk. A vůbec hodně tekutin, jak píše bielanevesta.A časté přikládání.
Může to být třeba laktační krize, během pár dnů by to mělo přejít. Kvůli tomu uchycení jsi nezkoušela třeba laktační poradkyni?

bielanevesta
27. lis 2007

Orisek suhlasim. Nie je to ani mesiac čo sme mali krízu ale fest 😝 Musela som prikladať fakt skoro každú hodinu(výnimka bola keď cez deň spinkala)a musela som aj dokrmova´t odsatým MM

bielanevesta
27. lis 2007

Skús kuknú´t sem http://www.kojeni.cz/

lenkazdenek
autor
27. lis 2007

Laktační poradkyni jsem nezkoušela, z jednoho prsu sem nekojila skoro vůbec,mám tam sploštělo bradavku a přes klobouček to nrvyhovovalo lvůli velikosti prsu 😖 na druhým se mi začly dělat krevní sraženiny ☹

bielanevesta
27. lis 2007

To akože na druhom máš trhlinky?

gedren
27. lis 2007

1) nejsi spatna matka!!!

2) mne osobne pomohlo: pit meltu (nebo vitakavu, to je totez v instantni podobe) minimalne litr denne, a k tomu vubec hodne jist a hodne pit.

Drzim palce!!!

orisek1
27. lis 2007

lenkazdenek:hlavně se kvůli tomu netrap. Jsi super matka. Ale úplně tě chápu, já mám tyto pocity pořád - jakmile Martínek málo přibere nebo onemocní nebo cokoliv, tak se hned cítím jako matka tyranka. Holt to bude asi hormonama.

xsipm04
27. lis 2007

lenkazdenka: Určo jsi SUPER MAMINKA, to špatná mamka tu už nikdo nechce slyšet😀 tohle je myslím normální, je to díky tomu, že nepřikládáš ale odsáváš. Koukni na stránky laktační ligy http://www.kojeni.cz/, ale když koukám, jak máš maličké miminko, tak asi nemáš čas to pořádně proserfovat, tak myslím že nejlépší co můžeš udělat je rovnou kontaktovat laktační poradnkyni. Určitě to ráda z tebou probere a poradí ti odpověď šitou na míru. Koukám, že jsi z Prahy, tak zkus paní Janu Dvořákovou 604 761 496, je moc fajn. Nejlíp ji kontaktuj hned zítra nebo někoho jiného, koho najdeš jako poradce na stránkách laktační ligy, někteří tam mají, že je možné je kontaktovat nonstop. Lepší je něco udělat hned, než o mlíčko úplně přijít 🙂 Nejlepší je, když přijde na osobní návštěvu a poradí ti, jak miminko přikádat, abys nemusela odsávat, jestli máš zatím rady jen z porodnice tak ty občas nebývají moc kvalitní, ale nevím, kde jsi rodila. Návštěva poradkyně doma není až zas tak drahá, tipuju, že to bude něco jako návštěva porodní asistentky a ta si účtovala 300 Kč, což mi přijde jako dobrá částka, když se ji podaří tě rozkojit a ty ušetříš pak za UM 🙂

orisek1
27. lis 2007

lenkazdenek-zkus i to druhý prso, ta zploštělá bradavka se může časem vytáhnout. Mně to trvalo asi 2 měsíce, ale už je v okeju.
V porodnici nám doktorka kladla na srdce, že skutečná ztráta mlíka je naprosto výjimečnej jev, v 99% jde o laktační krizi, tak to ještě nevzdávej. A kdyby to přesto nešlo, tak dáš umělý, nebudeš první ani poslední.
Ty problémy s přisáváním jsi nějak řešila? A to jakože se mimčo vůbec nechce přisát, nebo v čem je ten problém?

kacka79
28. lis 2007

Ahojky, moje rada je koj co nejčastěji, odsávej a pokud se to nerozjede, dokrmuj UM... kojení je bezva, ale když není mlíčko, nekončí tím svět, buď v pohodě...nenech se rozhodit stupidníma otázkama typu a ty už nekojíš.. a proooč..

samsa
28. lis 2007

Leni,
naopak jsi skvělá matka, jiná by to už vzdala! Jestli to dobře chápu, tak jenom odsáváš a malá nesaje vůbec. Podle mě bude chvilku trvat, než si to tělo vytvoří dost mlíčka, takže odsávej co nejvíc to půjde. Pak taky záleží jak odsáváš. Třeba já kojila celý půlrok, ale právě v tom půl roce jsem potřebovala jet na dva dny do školy a neodsála jsem ani 20 ml! Vůbec mi to nešlo, pak jsem zjistila, že musím to prso hodně mačkat při odsávání (mám elektrickou ods. Medela). I tak neodsaju víc než 50 ml-70 ml na jeden zátah. Takže tě moc obdivuju, jsi šikovná! Jinak já měla 3 laktační krize, z toho jednu takovou, že jsem z prsa nevymáčkla ani kapku, za 2 dny se to upravilo a prsa se zase nalily, ty druhé 2 nebyly tak hrozné, protože jsem věděla o co jde. Takže jsem si přestala kontrolovat, jestli jsou prsa nalitá nebo ne a od té doby je klid. Tu první krizi jsem obrečela, dítě řvalo hlady, no, ale zvládly jsme to. Jo a na tvorbu mlíka je výborné černé pivo a kojící čaj, ale jen sáčkový, ne granulovaný. Drž se a kdyby to náhodou nevyšlo, nic si nevyčítej, protože jsi zkusila vše, co se dalo a koneckonců, my vyrostli taky na Sunaru a žijeme 😉

samsa
28. lis 2007

Jo, ještě jsem chtěla dodat, že díky takové všeobecné hysterii o kojení si pomalu každá, která nekojí, připadá jako špatná matka. Př té laktační krizi jsem kvůli tomu nedala malé umělé mlíko (bála jsem že se už nerozkojím) a snažily jsme se to překonat bez UM, jak se to všude radí. To se i zadařilo, jenž teď si to strašně vyčítám a je mi líto, že jsem malou nechala 2 dny o hladu. 😢 a vyčítat si to budu asi pořád. Teď bych ji dokrmila umělým a obě bychom byly v pohodě.

bramburka
28. lis 2007

Ahoj, hele taky jsem slyšela:
melta - káva
černý pivo
hodně tekutin - mléko
ten kojici caj
jakýkoliv horký nápoj před kojením ev. horký obklad

LeniZ: nezvdavej to, ja to jen tak zkusila a odsavackou jsem odsala tak max. 10-20 na jeden zatah... myslim, ze amla ma dost - snad. 10 ml z kojeneho prsa a z toho co jsem nekojila max. 20 - tak to myslim. Je mozny, že malá si umí vytáhnout víc, nevím.

Tu poradkyni zkus, pak nebudes mít pocit, že jsi špatná matka, že si proto udělala vše, jo?

lenkazdenek
autor
28. lis 2007

Holky díky moc za rady,tu poradkyni zkusím,dnes ráno jse ze sebe vydojila 40 tak se to snad zas rozjede 😅 😕

bielanevesta
28. lis 2007

Leni výborne 😉 Držím palce 😵

kacerka
28. lis 2007

leni, mně pomáhají výše zmíněná homeopatika ricinus communis 5ch. Zkus je 😉

lenkazdenek
autor
28. lis 2007

Holky díky,mě příjde že ty prsa potřebujou trošku delší dobu na tvorbu 😅

orisek1
28. lis 2007

To se spraví, neboj. 🙂

lenkazdenek
autor
28. lis 2007

Já zatím teda dávám ,jednou se pokouším kojit +odstříklí mlíčko a podruhý nutriol a malá je spokojená ... 😕

paolin
28. lis 2007

holky, ono chvilku trva, nez se rozkojite a par tydnu, nez mlicku uzraje. neztracejte nadeji, vse bude urcite v pohode! 🙂

pipisek
28. lis 2007

přikládej pořád a k oběma, já jsem měla taky problém, malá nepřibývala tak jak má, za týden sotva 10dkg, tak jsem po kojení dávala jen 2x denně trochu nutrilonu, ale moc si nikdy nevzala. pro mě to byl šok, že nepřibývá, já totiž už starší dceru kojila bezproblémově až do 1,5 roku. ale hlavně klid, rozkojíš se !!!!! jo a nikdy jsem u první dcery neodsávala, bo mě to nešlo žádnou odsávačkou a teď u druhé jsem to ani nezkoušelo. pokud to nepůjde, tak to zkrátka nepůjde a dokrmíš, nebo přejdeš na UM, svět se nezboří, děláš co můžeš. hlavně buďte v klidu obě a nic si nevyčítej !!!

lenkazdenek
autor
28. lis 2007

Hoky když já si fakt příjdu hrozně,kor v dnešní době mi oříjde nekojit téměř zločin 😅

lenkazdenek
autor
28. lis 2007

Holky tak asi první úspěch,55 nadojeno a ještě zbylo na kojení 😵