Ztráta mateřského mléka. Rozběhne se ještě?

lenkazdenek
27. lis 2007

Ahoj,mám takový problém ,po 5 dnech kojení se mi ztrácí mléko a mlaá řve hlady,tak přidávám Nutriol HA . Nemáte náhodou njáká podobnou zkušenost? Rozběhlo se vám pak zpátky kojení?

pipisek
28. lis 2007

no vidíš, super, však se to rozjede. ale i kdyby ne, mám pocit, že tzv. Laktační liga je jak inkvizice...já pořád celý den i v noci kojím, večer po koupání dám po kojení ještě Sunar, někdy vypije 60ml, někdy míň, někdy víc. jo a čaj dávám už od porodnice, tam mi ho dali, s tím, že když ještě nejsem rozkojená, tak trochu čaje nevadí a to se všude píše, že jiné tekutiny ani nááhodou. jo a dudlík má malá taky už z porodnice a kojíme v pohodě. já bych se s tím nijak nestresovala, vím, ,áš první mimčo, já se taky bála abych nic nepokazila a teď u druhého bych řekla, že jsem víc v klidu 😀
tak držím pěsti !

jana.1
28. lis 2007

leni, vím, jak ti je.. je to hrozný pocit, nicméně špatná máma nejseš. Věř tomu, že jseš naopak skvělá máma. Stačí se podívat, co se děje všude po světě... ☹
podívej se na stránky www.kojeni.net. Tam do databáze otázek a odpovědí. Dále je tam část technika kojení. Tam jsou fotky i videa přisátí. Je tam o alternativních dokrmech.
leni a zkus se uklidnit a nestresovat se tím množstvím. Ignoruj to, kolik odsaješ. Nasaď úsměv, čti si vtipy a začni se něčemu chechtat. Oxytocin je hrozně moc citlivý na nervíky a stres a mlíčko se pak špatně spouští. Já měla zánět, mlíčko kleslo, miminko se nepřisávalo, já nervy a blokla jsem si pak na pár hodin mlíko i ve zdravém prsu. Totálně! Bylo to děsný. To jedno prso se snažím už rozkojovat měsíc a přes noc se někdy mega naleje, ale přes den odsaju tak 20 - 30 ml. V noci ho chlapeček vyžahne a ještě odsaju 70 ml. Teda někdy.. Někdy naopak je dost měkké. Ale nám už jsou 4 měsíce. To je normální, že se prsa nenalévají, protože klesly hormony..
Určitě zavolej nebo napiš laktačním poradkyním, jejichž seznam je na www.kojeni.cz.
Jez, pij tak 3 litry tekutin (neperlivou vodu třeba..). Já piju i odvar z fenyklu, kmínu a anýzu. Na prdíky nám pomohl víc než kojící čaj.
Pokud jde o homeopatika, tak ricinus communis v ředění 5 CH (nikoliv 30). Homeopatií se zabývá laktační poradkyně Martina Nováková http://www.kojeni.arcs.cz/ (kontakt pouze mailem)
Mlíčko mít můžeš, pomáhají ti i ty hormony 😉 🙂 Ještě to zkoušej 🙂
Abych řekla pravdu, zvažuju možnost zavolat do kravína 😅 😀 , protože tam je mlíko kšeft a velmi jim na něm záleží. Takže nějaký veterinář by mi poradil líp, než laktační poradkyně. Mně osobně totiž řekly, že o nic nejde. Nemusím věc nijak řešit. Stačí studené obklady - klidně mraženou zeleninu a nemusím ani odsávat. ATB prý nepotřebuju. stačí paralen, kdyby rostla teplota a kdyby nepřestala, tak teprv k DR. Měla jsem totiž jen červený flek na prsu, prso bolelo, ale neměla jsem teploty ani žádné zatvrdliny. No jo, jenže to chtělo odsávat hned, protože po zánětu klesá produkce zatvrdliny nezatvrdliny, chtělo to ATB (menší zlo než to, co zažívám teď). Měla jsem chladit jen tvarohem (na zastavení laktace se doporučuje co nejvíc chladit). Mražená zelenina mi akorát zúžila cévy a nevím, co tam ještě natropila. Každopádně té nižší produkci pomohla. Chlapeček od té doby prso většinou nechce. Když si vyhledám na googlu poškození mléčné žlázy, tak mi vyjede všechno možné o kravách, příp. něco o morčatech. Také x druhů homeopatik na záněty u krav. To jsou teprve články, ze kterých se konečně člověk něco dozví. Obecné rady o střídání prsou, klidu, nestresování se, častějším přikládání atd. mi byly celkem k prdu. 😒

jana.1
28. lis 2007

chtěla jsem napsat, jak kdyby kráva problémy měla, nevím jaké, ale ženská po zánětech atd. může ¨být v pohodě a všechno se upraví skoro samo.. 😝
jo a dudlík nám kazil techniku kojení. Sál pak jinak, divně a "divil se" že mu to neteče. Prostě sál jinak - úplně. Zkusila jsem to na pár hodin ve 3 týdnech, pak ve 4 a v 6 a pokaždý děsný a navíc začal být protivný a řvavý, že nemá furt něco v puse. Po pár hodinách! Dudlík tím pádem plnil svůj uklidňovací a uspávací účel jen chvíli a pak to byl horor. Takže jsem ho dala až ve 2 měsících a byl konečně klid 😉 😀 Držím palečky 😵

anatanka
28. lis 2007

Leni: Urcite zkus tu lakatacni poradnu, nemusis tam ani chodit, par zakladnich veci ti reknou po telefonu. V praze je napriklad v Thomayerovce, tak tam zkus zavolat.

Hlavni pravidlo je prikladat co nejcasteji a k obema prsum. Mela jsem uplne stejnej pocit jako ty, ze prsa potrebujou vic casu na to, aby se v nich mliko utvorilo, ale pravda je presnej opak. Cim min budes kojit, tim min budes mit mleka. Plati v tom prima umera, rika se, ze nabidka se zvysuje s poptavkou 😉
Ja taky mela jeden cas problemy s nedostatkem mleka a je to fakt hodne stresujici, kdyz ti dite rve hlady a ty mas "doma prazdno".
Jeste jsem ti chtela napsat k tomu Nutrilonu - s tim hodne pomalu, protoze kdyz zacnes mimcu davat UM, tak postupne kojit zrejme prestanes, protoze se ti prestane tvorit mlicko uplne. Spis bych ti radila se snazit rozkojit, i kdyz to bude treba par dni o nervy.
Zavolej si do te poradny, tam ti poradi nejlepe, drzim palce.

lu777
28. lis 2007

holky, sorry, že sem lezu, náhodou jsem narazila na jeden článek a diskusi, tak to sem vložím:

http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=6009

lenkazdenek
autor
28. lis 2007

Holky tak jsme zas nakrmily tentokrát odstříklou 60 a prso už ani nechtěla 🙂 dneska na noc ji dám radši ještě umělou ,ale k ránu už zas jen prso 🙂

lucce2
31. srp 2016

Ahoj děvčata, měla jsem v květnu císař , holčička se mi na prso přisála až ve 3 týdnu , kojila jsem asi 2 měsíce uplně v pořádku, pak mi začla večer plakat a usla třeba až v půlnoc , mlíčka večer potřebovala víc, tak jsem začla dávat Um, začala mi pak u prsu plakat čím dál tím častěji, jako by jí nechutnalo.. teď už dávám UM a kojím jen večer, myslíte si že se ještě rozkojím víc?? malá se narodila 4kilová.. co si o tom myslíte,?

silvapokorna
31. srp 2016
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj. ještě bych to nevzdávala a nepřikrmovala. Raději přikládej a tipuji, že možná špatná technika přikládání. Mimčo musí chytnou celý dvorec a pořádně a pak to jde jedna dvě a mlíčko se za pár dní srovná. Najdi si laktační poradkyni, která dorazí domů a poradí, pomůže. Určitě najdeš. Držím palečky.